Vara 2008 in Turcia

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinaplesa spune:

Am o rugaminte pentru cele care au timp si poate cumpara ceva pentru sezonul 2008 Antalya de la Targul de Turism 2008 (joi 27 martie sau vineri 28 martie) sa ne scrie 2-3 randuri despre preturi sau daca gasesc vreo oferta deosebita. Le multumesc sincer anticipat!

In ce ma priveste mi-am propus sa ajung sambata viitoare la targ si daca prind oferta buna la Royal Wings, Bon Voyage Club Belek, Delphin Palace, Lares Park sau Club Turan Prince (acestea ma intereseaza) sa cumpar 10-11 zile din 20-25 mai.

Imediat ce o sa ajung pe net dupa targ o sa dau detalii aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Eu voi merge la Targul de Turism vineri, pe 28 martie. Va voi face o cronicuta amanuntita!

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-oana spune:

so, de luni pana azi nu mai sunt locuri la delphin palace din lara. in septembrie!!!
agentia prin care cumpar eu bilete mi-a zis ca e nebunieee pe antalya acum, din cauza reducerilor.
mi-a oferit RW, mai sunt cateva camere!!, sau Ela.
am vazut mai devreme discutia care s-a iscat in legatura cu cele doua hoteluri.
LA CARE SA MA DUC??? pls..
















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilayda spune:

quote:
Originally posted by ana-oana

so, de luni pana azi nu mai sunt locuri la delphin palace din lara. in septembrie!!!
agentia prin care cumpar eu bilete mi-a zis ca e nebunieee pe antalya acum, din cauza reducerilor.
mi-a oferit RW, mai sunt cateva camere!!, sau Ela.
am vazut mai devreme discutia care s-a iscat in legatura cu cele doua hoteluri.
LA CARE SA MA DUC??? pls..
Fara sa sta#305; pe g#305;ndur#305; Ela.















Oana
Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost.
Nicolae IORGA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilayda spune:

quote:
Originally posted by ilayda

quote:
Originally posted by ana-oana

so, de luni pana azi nu mai sunt locuri la delphin palace din lara. in septembrie!!!
agentia prin care cumpar eu bilete mi-a zis ca e nebunieee pe antalya acum, din cauza reducerilor.
mi-a oferit RW, mai sunt cateva camere!!, sau Ela.
am vazut mai devreme discutia care s-a iscat in legatura cu cele doua hoteluri.
LA CARE SA MA DUC??? pls..
Fara sa sta#305; pe g#305;ndur#305; Ela.
Fara sa stai pe ginduri Ela















Oana
Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost.
Nicolae IORGA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Ana Oana, acelasi lucru il spun si eu: Ela Quality.

Poti spune, te rog, ce agentie? Si ce tarif?

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilayda spune:

quote:
Originally posted by DianaR

quote:
Originally posted by ilayda

quote:
Originally posted by Bebe Beca

Targul de turism va avea loc intre 27 si 30 martie.
Noi anul trecut am fost la Ela Quality. Anul asta o sa facem un traseu cu o oprire de vreo 2 nopti la Kusadasi, pentru a testa Dolphin Park, apoi mergem in Antalya. Si acum oscilam intre Ela si Royal Wings. A fost careva la amandoua hotelurile? Ar fi excelent daca as avea o parere din partea cuiva care le-a incercat pe amandoua...
Multumesc!

In Kusadasi ar fi hotel bun Batihan-ul. Dar oricum, depinde de nevoile fiecaruia si de asteptari...

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004



d#305;ferente at#305;t de pret c#305;t si de calitate.Ela 10+ Royal 7



Parerea ta personala, sau cum? Adica ai stat acolo ca turist sau e doar opinia care ti-ai format-o ca ghid?

Se vedem: la nemti: www.holidaycheck.com/hotel-Hotelbewertungen_Hotel Ela Quality Resort-hid_147804-ch_hb.html" target="_blank"> ela si www.holidaycheck.com/hotel-travel information_Hotel Royal Wings-hid_82876.html" target="_blank">RW

Observati ca RW e award season 2007...

sau tot nemti : www.hotelbewertungen.net/suche.php?hid=147804" target="_blank">ela si www.hotelbewertungen.net/hotelbewertung,hid82876,kontinentEuropa,landTuerkei,regionTuerkische Riviera,ortLara,hotelRoyal Wings.html" target="_blank">RW

Trip advisor: www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g312725-d669799-Reviews-Ela_Quality_Resort_Hotel-Belek.html" target="_blank">Ela siwww.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297962-d557048-Reviews-Royal_Wings_Hotel-Antalya_Turkish_Mediterranean_Coast.html" target="_blank">RW

Se vede diferenta intre opiniile celor care au fost si este clar in favoarea RW.
Ela e un hotel nou, frumos, luxos, nu am ce zice. Dar fiind nou inca au probleme cu serviciile. E destul de scump, bine mai scump decat RW si la banii aceia ai si asteptari pe masura. Probabil de aici si diferentele in review-uri.



Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete


ai pus punctul pe i.da exista diferente de pret intre cele doua dar #351;i de calitate,un amanunt care niciodata nu este trecut cu vederea de mamici este vitamin barul cu sucuri naturale,care la R.W este extra,peisajul ,zona,in fine v-ar putea lamuri mamicile care au fost la ambele hoteluri,dar parerea mea este ca R.W nu merita batalia care se da anul acesta.Ela nu mai este considerat un hotel nou pentru ca are deja 12 luni de c#305;nd functioneaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Si eu sunt hotarata anul asta pe Royal wings...numai sa gasesc vreo agentie care sa mai aiba loc...

In leg cu targul, am auzit ca poti sa iei teapa...dar nu am incercat niciodata. Am de gand sa merg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Ioi ca ma speriati, sper sa mai gasesc locuri la RW.

Ilayda , ai dreptate, depinde ce cauta fiecare... Mie chiar nu-mi lipseste vitamin barul si nu ma deranjeaza ca n-am nu-s ce peisaj... Pentru altii poate plaja are o importanta capitala (eu sunt aia) si de aceea oricat de laudat ar fi Botanikul sau Delphinul din Alanya nu as merge...

Corinaplesa, am vazut variantele la care te gandesti, nu ai cerut pereri dar eu tot iti dau... La Turan Prince world am fost noi intr-o vizita de o zi, noi eram cazati la hotelul frate mai mic si excursia era gratuita, deci ne-am dus. Plaja e destul de naspa cu pietricele si nisip, marea se adanceste f repede, sezlongurile sunt de pe vremea bunicii din lemn, greoaie si n-au un aspect prea apetisant. Complexul e mare si plin de vegetatie, aquaparcul e excelent deci nu te plictisesti, aici sezlongurile sunt noi dar gasesti si mai vechi si rupte, gresia aluneca de numa si au program cu pauza de 2 ore la pranz . Mancarea e ok. Dar vilele au aspect de tabere pionieresti din Navodari cel putin la exterior, poate interiorul e de 5 stele dar exteriorul sigur nu. Complexul e urias, asta e bine ca ai unde sa te plimbi dar si rau ca faci ceva timp de la mare la aquaparc, hotel, restaurantul principal (mai sunt si altele, inclusiv la aquaparc, dar nu e diversitatea de la cel principal).

Ne gasiti la concursul clipe de viata 2007:
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">A venit primavara1 Vlad alergand in ploaie!
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=16" target="_blank">Doi pitici intr-un lighean


Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06) Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinaplesa spune:

Multumesc pentru interesul starnit si in special Diana(ei)R pt. sfatul cu Turan - eu m-am orientat la el ca varianta numai pe baza a ce am vazut pe net.

Nu am cerut pareri suplimentare despre Antalya pt. ca am fost de 5 ori pana acum pe partea cu muntii (spre Kemer), de fiecare data la alt hotel, dar ne-am retinut cu banii si n-am luat sejur mai scump de 1000 euro, 7-10 zile 2+1/2 in extrasezon. Anul acesta ne-am decis sa dublam bugetul, vrem UAI sau AI de 5 stele turcesti, cu cateva conditii: aquapark ca lumea, eventual parc pt. copii, vedere la mare, gradina si max. 40 km de Antalya - vrem sa facem macar 2 curse de coborare pe rau cu barcile (asa zisul rafting de acolo).

Dar daca gasim 10 zile cu 1200-1600 euro la vreun resort din primele 10 prinse in topul preferintelor generale, ne-am putea declara norocosi.

Mergi la inceput