Vara 2008 in Turcia

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Da, Roxana aveau si pentru bebelaci: bufet cu tot felul de fierturi cu gust as zice, plus un mini-frigider cu laptic, plus blender.
Eu as zica ca chestia cu plaja e mult prea de putina importanta fata de restul avantajelor, mai ales a vegetatiei incredibile care da o atmosfera exotica si umbra atat de necesara in sudul torid al Turciei.
Io as vota clar pentru Botanik, comparativ cu orice hotel din Lara, cartierul plin de blocuri-hotel si praf+constructii al Antalyei.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Mi-am mai adus aminte de ceva: lamuriti-ma si pe mine, va rog, care-i diferenta dintre camerele standard si camerele family , suite si duplexuri? Camerele family banuiesc ca-s cele cu 2 dormitoare separate de o usa. Suitele si duplexurile ce au in plus sau in minus?

Noki, multumesc inca o data.
Daca merg cu masina, prin Istanbul, care-i diferenta de km intre Antalya si Alanya?

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Intre Antalya-Alanya este o distanta de cca 100 km. Dar merita de vazut orasul Alanya. Mie mi-a placut mult.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninutza13 spune:

A fost careva la hotel Grand Efe din Kusadasi?Am citit cate ceva despre el pe tripadvisor,dar as vrea sa aflu si de la voi cum e...Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:

quote:
Originally posted by roxana c.

Mi-am mai adus aminte de ceva: lamuriti-ma si pe mine, va rog, care-i diferenta dintre camerele standard si camerele family , suite si duplexuri? Camerele family banuiesc ca-s cele cu 2 dormitoare separate de o usa. Suitele si duplexurile ce au in plus sau in minus?



Duplexurile sunt, banuiesc, exact acelasi lucru ca si camerele Family. Poate se foloseste acest termen cand se doreste sa se specifice doua bai, separate.
Suitele sunt apartamente, in adevaratul sens al cuvantului - au, pe langa o camera folosita ca dormitor, si un living, eventual dressing-room cele 'superior' sau DeLuxe, bai de serviciu etc.

---

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Noi am stat in doua sejururi in astfel de camere (family). Platisem camere obisnuite, dar pt ca eram cu copii si le aveau libere...au fost draguti.

In ambele cazuri intrai de afara (hol dechis) direct in camera copiilor, dotata cu 2 paturi normale + televizor. Apoi intrai pe un holisor care avea pe o parte dulapul iar pe cealalta intrarea la baie/bai (intr-un caz a fost o sg. baie, in celalat erau 2: una cu cada si cealalta cu dus). In capatul holisorului era camera prinipala cu pat matrimonial, minibar, televizor, comoda iar din acesta camera se iesea pe terasa.

Acest tip de camere sunt foarte bune cand ai 2 copii sau te duci in concediu si cu bunica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

1. cu ce agentii ati "lucrat" pt Turcia

Noi incercam acum cu Jeka (pe care ii stiu de seriosi), dar inca nu au venit preturile pt family-rooms si sejururi > 7 nopti si asteptam, si asteptam.. Noi am vrea sa mergem in mai si timpul trece..

Plus ca as vrea sa le compar oferta. Asa ca daca-mi mai dati cateva nume de agentii bune si serioase pt Turcia v-as ramane recunoscatoare.


2. despre family-room/duplex:

noi am cerut calculatie pt asa ceva si mi-au spus ca va fi aproape dublu fata de o camera standard (mai ales ca avem copii relativ mici) .. am citit de Anya si am mai auzit si de la altii ca, cu copii, sunt sanse sa primesti o family-room chiar daca ai platit una standard. Dar cam cat de des se intampla asta? Merita sa mergem la risc? Sau mai bine sa platim si sa stam linistiti?


Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

GRAND EFE - am stat acolo in prima runda a mea de Turcia si am fost placut impresionata. Hotelul e mare, dar e mult in afara statiunii - la cca 30 km. Este situat langa un satuc pitoresc si se ajunge la el traversand un deal unde era o suuuper terasa de unde se putea admira un asfintit de sare de vis.
Conditiile hotelului au fost bune, camerele mari, piscina curata, mancare multa si din belsug.
Plaja destul de mica, dar de ajuns, marea lina-cristal dimineata si cu valuri dupa-amiaza. Se vedeau pestii si noi incercam ca tolomacii sa-i prindem.
Intr-un cuvant, un concediu reusit!


AGENTII -
- www.rezervare.ro - seriosi si ok
- www.sejurulmeu.ro - idem, plus ca am obtinut de la ei, anul trecut un discount cam de 7% la Targul de Turism, ceea ce mi-a fost foarte util

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

La noi a fost sansa de 50% si asta fara ciubuc.
Din 4 sejururi la 2 am avut family, cu plata doar de dubla.

Daca mergi in mai, cand nu e hotelul arhilpin, si mai si "cotizezi" ceva la baiatul din receptie - sansele cresc considerabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Chiar nimeni nu a stat in Kemer? Nici o recomandare??

Mergi la inceput