Vara 2008 in Turcia

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:

quote:
Originally posted by Noki_Lara

Hello din nou! A venit vremea planificarii concediului...

Noi anul trecut am stat la Botanik - CornelB, ghici cine sunt!!!! si am fost mega-incantata.
[...]




nu stiu, da' sper ca nu esti nevasta-mea sau o prietena de-a ei, ca nu-i place sa vorbesc nici macar virtual cu alte femei :)

----

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Cornele, ai scapat de data asta!

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Am vazut si eu ofertele de la Tez. Ma bucur ca au bagat chartere si din Cluj.

Despre Lares Park 5* din Lara-Antalya ce puteti sa-mi spuneti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

in zona Kemer nu a fost nimeni? Nici o recomandare de hotel ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Noki, spune-mi si mie despre Botanic: ce facilitati ptr copii ( de 11, 6 si aproape 2 ani ) are? Cineva imi spusese sa fug de el ca e aiurea.
Dar de Miracle, ce-mi puteti spune?

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Dar la Limak-Lara, a fost cineva?

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:

quote:
Originally posted by roxana c.

Noki, spune-mi si mie despre Botanic: ce facilitati ptr copii ( de 11, 6 si aproape 2 ani ) are? Cineva imi spusese sa fug de el ca e aiurea.
Dar de Miracle, ce-mi puteti spune?



Pāna vine vecina-mea de vara trecuta :) [de la Botanik], īti pot descrie eu situatia de la Delphin DeLuxe [situat la aproximativ 100 de metri mai la dreapta, cum privesti spre mare] - pentru ca apartine aceluiasi lant, dotarile Luna Park-ului erau identice:
- trenulet cu vagonase pe sine
- o roata uriasa, cu bancute
- un leagan mare, in forma de corabia piratilor, ce te ducea stanga dreapta
- favoritul tururor: masinutele electrice - era in fiecare seara coada maaare aici

De notat ca programul Luna Park era seara intre 19.30 si 20.30 [parca], iar la 20.30 incepea mini-disco [programul de animatie pentru cei mici in amfiteatru], asa ca la acea ora eram intr-o permanenta fuga sa prindem ambii iepuri :)

Copilului nostru [4 ani] i-a placut la nebunie, si astazi mai intreaba cand mai mergem in Turcia :)

Pentru mai multe detalii despre DELPHIN, poti citi review-ul meu - de cateva paginai cred :) - de aici http://supereva.ro/impresii.php?id=194

--- Miracle este un hotel ok pentru un buget mai redus, insa nici pe departe nu se compara cu Botanik din punctul de vedere "familist" - nu are de exemplu deloc Luna Park.
In schimb, are avantajul unei plaje mai bune... [vezi si despre cateva pareri Miracle aici http://supereva.ro/am-fost-acolo.php?id=16

---

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Dau copy-paste postarea mea la intoarcerea din concediu:

In primul rand, am fost la Hotet BOTANIK, Alanya. Intr-un cuvant: splendid! La anul vreau sa mergem tot acolo - iar eu sunt genul care vrea mereu ceva nou. Dar aici am gasit tot ce cautam - pentru copii este excelent - multe locuri de joaca, tobogane, mini club super, Luna Park. Ceea ce face insa diferenta intre el si alte hoteluri este vegetatia incredibila - practic o padure tropicala, plina de palmieri, de flori si de aranjamente cu cactusi infloriti etc. Nu se poate descrei in cuvinte sau in poze ceea ce este acolo - un paradis verde!!! Si toti sunt crescuti naturali, nu in ghivece. este normal de altfel, pentru ca clubul are 25 de ani, timp in care a tot avut ragaz sa creasca vegetatia.
Evident, camerele frumoase, maricele, umbroase, curatenie luna, servicii ireprosabile.

Mancare ce sa mai zic...tone si cu un gust excelent.

Singurul punct slab, daca pot spune asa este plaja - formata din piericele si respectiv pietre la intrarea in apa, dar cu pantofi speciali de papa nici nu se simteau. Insa nu e potrivita pentru cei ce nu stiu sa innoate, pentru ca se face brusc adanca. altfel, extrem de calda si curata. Am prins si cateva zile cu vant si valuri mari, incat nu s-a putut face baie in mare, ca nu te lasau, dar am compensatla greu la cele 3 piscine inconjurate de palmieri.

In concluzie, o vacantza de vis!

----

Ceva amanunte pentru chestiile de copii:
- Luna Parkul era deschis intre 20-22 si nu era atata de aglomerat de sa innebunesti. Era ok.
- intre timp, intre orele 20-20.30 chiar catre 21 era mini disco - veneau fetele la restaurant sa culeaga copilasii
- ce mi-a placut muuult de tot: la restaurantul principal, unde se serveau mesele de baza - MD, pranz, cina - era o parte total separata de partea generala, unde erau mese pentru parinti, iar copiii aveau leagane, tobogane etc. Deci parintii mancau linistiti iar copiii se jucau in voie. Pe lateral erau mese mici pentru copilasi cu bufet cu mancare pentru ei.
- erau 2 piscine de copilasi, cu togogan de apa de-ala mic, safe
- la capitolul aquapark, sunt 4 tobogane - unul stil lat, altul mai mic, pe care poti da copii si de 2-3 ani, ca nu are viteza mare, unul verde stil tub de maaare viteza si inca unul galben intortocheat si destul de vitezoman, dar nu ca cel verde.
- mini clubul e dragut, fetele se ocupa tare frumos de copii, dar noi avand sub 2 ani nu am lasat-o mult acolo. Am stat cu ea acolo de cate ori mergeam la club. Casuta are sus patuturi unde poti sa-i si culci pe copilasi.
- locul de joaca situat langa Luna park este iarasi dragut, din lemn, cu 2 ansambluri de tobogane, leagane etc.
- pentru copii mai mari sunt pe la receptie 2 -3 jocuri mecanice - avioane parca...


Cam atata la capitolul facilitati de copii...

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata!

Intr-adevar a inceput perioada programarii concediilor!

A fost cineva la Calista? Din ce am citit pe Trip Advisor, hotelul e super frumos, dar anul trecut, primul lor an, serviciile au fost foarte proaste.

So, daca are cineva impresii personale, multumesc anticipat!

Gabi

Please think twice before you print out this message or any other document! We are all responsible for protecting our environment! YOU can save a tree...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Multumesc mult, Noki!
Deci in afara de faptul ca plaja e cu pietris iar in apa sunt pietre...totul ar fi ok. Problema e ca eu inot ca bolovanul, doar sotul stie .
La capitolul mancare ptr copii, avea si ptr bebei? De ex la Kustur era undeva un bufet ptr copii, dar in afara de cereale dimineata si cartofi prajiti cu niste chestii din carne care n-aveau niciun gust...nu era altceva, asta era tot ce insemna bufet ptr copii.

Despre Limak-Lara stie cineva ceva? Cineva de la o agentie de turism mi-a spus ca-i foarte misto, mi-a dat si o oferta de pret...m-ar incanta plaja si apa...in rest habar n-am ce are si ce nu.


Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput