Gravidute si mamici de CLUJ - 48

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

BUUUUUUNA dimineata!!!!

ptiu ce matinala sunt azi!va invit la o cafea!

Gianina ,te primesc bucuroasa la petit!da mai pune-ne ceva pozici cu voi!!!

Gabriella,nu te stresa cu papica,sunt zile in care nu au pofta de mancare ,se poate si mai rau -adica vreau sa zic ca mai rau era cand ma indreptam catre gurita ei cu lingurita plina de papica si brrrrr imi dadea una peste mana si murdaream toooooooooot in cale,si dai si curata,spala,sterge!!!


OanaAlina,e foarte greu de gasit o bona buna..... nici macar alea cu recomandare nu-s de treaba,am prietene care nu-s multumite de bone si deja s-au smecherit si cer o gramada de bani .
eu am avut noroc ,Sorana v-a sta cu buni(soacramea) pana in toamna cand face 3 ani si o dau la gradi .se descurca surprinzator de bine ,S o iubeste pe buni si eu sunt foarte multumita si merg chiar linistita la servici .) de vedere.

Ioana13 ,m-am uitat aseara la pozele voastre!imi place de moooooor de Patrick ,e un scump ,un copil vesel ,are ochisori migdalati .la tine imi plac gropitele din obraji.

Dpop,sanatate,ai grija sa nu ia si Irina ,gripa de la tine,mai bine foloseste o masca ,macar cand te apropii de ia.

mai dati idei de papa ,iar nu stiu ce sa fac ,am pe lista doar ,salata de vinete,desert-cremes.







SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

buna dimineata

noi raportam 6 ore de somn legat plus inca 3 dupa, nici n-am putut sa dorm atata, am un ingeras de copil

Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)
http://community.webshots.com/user/nicoletarl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Buna dimineata
Nico, felicitari pt bebele cuminte!!!! Al meu la virsta asta dormea 3 ore maxim... rar. Nici acum nu leaga 6 ore, 4 jumate maxim. Cite o noapte mai greseste si doarme muuult... dar de o luna nu a mai facut asta.

Soanso(abia reuseam sa iti scriu nick-name-ul, dupa ce ai explicat mi s-a usurat munca), iti multumim de aprecieri. Parca si Sorana ta are gropite...

OanaAlina noi cred ca la creasa sau camin. Nu avem bunici in Cluj si nici nu cred ca il trimitem prin alte parti.. sa vedem daca ne sare vreo bona in cale, dar nu prea are de unde. Le rezolvam noi cind vine vremea.

Ioana mama de bebe
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Oana, stiu ca ar trebui sa ma gandesc si eu cu cine o voi lasa pe Sara, dar sincer…mi-e si groaza…Eu nu am pe nimeni in Cluj, parinti sau socrii, asa ca nu imi raman foarte multe variante. Ideea de femeie, nu stiu de ce, dar ma cam sperie, pentru ca imi scapa de sub control…De unde sa stiu eu cum se poarta cu Sara? Daca insista sa-I dea papa? Daca Doamne fereste nu-I face ceva…Ea e mica, si daca va sti sa vorbeasca in perioada aia nu va face distinctia intre bine si rau…Bine, e clar ca sotul ar pune camere peste tot, dar chiar si asa…Mi-e groaza, zau, cate povesti am auzit…Pe de alta parte, poti avea sansa de a gasi o femeie buna. Vreau sa ma interesez de ceva gradi private, am inteles ca acum au si grupa Pampers, de la 2 ani, as prefera mai degraba o varianta din asta, macar e cadru institutionalizat, personae instruite, ar invata si altceva, s-ar socializa, ar fi greu ca s-ar imbolnavi la greu, pentru inceput pana isi va face imunitate, dar odata tot se va intampla…Nu stiu, Oana, inca nu stiu, dar si pe mine ma terorizeaza problema asta!
Nico, felicitari pt bebe cumintel.
Soanso, ce bine de tine, ca poate sta Sorana cu buni…Cu papatul asa e, uite de aseara iar papa bine!


Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

Ioana13,da! are si Sorana gropite care se vad doar cand rade,inca nu am descoperit in fam. de la cine le mosteneste.

vaiiii ce ceata e in Manastur!!nu-mi vine sa ies afara.

am creat un albun nou "Sorana botez" ,de dim ma uitam la poze ,si am pus cateva ,doamne ce micuta a fost......vb lui SO"cat un ghemotoc".
sfat: sa nu face-ti botezul la biserica din Manastur(cea in constructie-langa Pritax),se fac intr-o zi de la aceeasi ora atatea boteze cati se inscriu,la noi a fost o adevarata nebunie ,vreo 10 bb deodata .

noi suntem la operatiunea dezvatat de pampers,deocamdata e ok ziua (face la olita dar se mai scapa si pe ia),da nus cum sa procedez noaptea...ceva sfaturi ???


SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Soanso numai eu am ceva urma de gropite in familie(parinti, bunici)... mai are o verisoara, probabil de le ceva strabunici or veni...
Are si tati lui bebe, probabil va avea si Patrick, se vede ceva urma in obrajei, dar nu stiu daca nu e ceva grasime(gen celulita)



Ioana mama de bebe
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

ANCA B:Iti multumesc pt tot si imi cer mii de scuze pt ca ieri am fost prinsa cu treaba si numai ti-am pus intrebari si am uitat sa te felicit!!!!Mii de scuze si FFFFFFEELLLIIICCIITTTARIII si sa-ti traiasca baietelul!!!!!!!!!!!!!!!!

Andreea 20+ in asteptare de un ingeras: Eric Ianis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

buna dimineata fetelor!

noi am ajuns acasa,piti sta acum in patut,nu doarme, iar eu incerc sa va scriu cateva randuri.suntem bine, papam bine, crestem, deja stam in fundic, e o dulce.abia astept sa termin odata scoala asta ca sa stau mai mult cu ea.tare imi lipseste la Oradea. mai am o saptamana dupa care intru in sesiune si numai la examene ma mai duc. sper sa fie ok, avem foarte mult de invatat fiind ultimul an dar eu nu prea am cand sa invat ca la oradea tot pe fuga, iar acasa cu piti.cateodata simt sincer ca nu voi trece peste niciodata, sunt tare stresata, ma agit si imi pierd rabdarea din toate,am probleme cu burti cred din nou, in sensul ca sangerez intre cicluri, nu stiu daca e de bine, eu nu cred. am sunat-o pe doctorita dar spune sa mai asteptam pana imi vine ciclul sa vedem. pe langa asta am o scurgere mai ca mucii, scuze va rog, nu stiu cum sa v-o descriu, mai alestica, si mi-e tare frica ca poate nu e ok ceva la uter si de acolo vine. voi ati avut asa scurgeri dupa ce ati nascut?cam atat pe la noi, as vrea sa am cateva zile de liniste in care sa nu trebuiasca sa fac nimic, dar asta...in vis, hihi.

Nico-am citit de faza cu piticul, vai bine ca e bine, cred ca ai tras o sperietura. dar de la ce s-a innecat?bine ca sunteti bine.

Gabriela-clar, daca as fi in locul tau si mie mi-ar fi frica sa las copilul pe mana unei straine. nu-si dau interesul cum ar trebui oricum. cred. eu am noroc cu parintii lui sptul, cu bunicii mei, ei inca se cearta care s-o ia, hihi,nu avem problme de genul asta. dar in cel mai rau caz, la 2 ani o dai la gradi, sunt multi copii care merg si va fi bine.

Lore-ce-ti face flacaul? cum sunteti? si tu in sesiune , asa-i? cum te descurci?

Ancab-felicitari mamico, sa ai parte alaturi de puiutul tau numai de bucurii!

Pufulet-inca nu am apucat s-o sun pe doctorita, astept sa treaca saptamana asta de scoala, si cand sunt acasa am mai mult timp. te pupi si iti pove cand vorbesc cu ea.


imi mataie mandra, ma duc, dar eu pe aici, mai vin.mi-ati lipsit tare.pupici la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

NEATZA tu fetelor
vaiiiiiii ca am un somnnnnnnnn
Tu dragele mele am avut o petrecere tare frumoasa ,a trecut asa de repedeeeeeeeee

CO mersi mult pt recomandarea tortuletzului a fost superrrrrrrr super bun

Cu siguranta o sa va placa si voua restaurantul cand mergem de 8MARTIE
SI CE E SUPER CA AVEM SI UNDE ALAPTA ,NU NE DERANJEAZA NIMENI ,asa ca sper sa ne distram

GABI draga perfect de acord cu ce ai scris si mie imi este teama cu bonele astea ,numai daca as cunoaste persoana respectiva f bine poate as las o pe mititica cu ea si daca ar accepta sa pun camera video
nu mi place ca la noi nu e o agentzie in care potzi sa ai incredere
pai la o bona trebuie sa i stii cat de cat trecutul :cazier ,test pshihologic etc ..nu potzi sa angajezi pe cineva asa numai sa stea cu bebele ...daca o sa fie cazu voi fii f f exigenta asa ca nu cred ca va vrea cineva sa lucreze pt mine deci la gradi cu puicutzele

ANCA B. FELICITARI PT PUIUTZU TAU

FETELOR VOI dupa ce ati gatat sticulutza de vigantol ati mai luat sa i dati la bebe sau nu
trebuie so sun pe dr so intreb

ANCA draga pai azi mergem sa papam in oras asa ca nu cred ca am chef sa gatesc

NICO hai sa facem schimb de bebelashi

oooo sa nu uit dragele mele AM MAsina ,asa ca va puteti imagina unde o sa fie Alex SAPT viitoare ?
la mallllllllll iuhuuuuuuuu

http://www.youtube.com/my_videos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Salutare!!!

Noi am fost de dimineata la spital cu Bea!Nu va speriati,am fost la ortoped,la Chiritescu,sa vedem ce e cu displazia aia.S-a uitat la ea,a tot intors-o,i-a miscat piciorusele si a zis ca n-are nimic.Nu i-a facut nici ecografie,nici radiografie ca a zis ca nu e necesar.Oare nu trebuia sa-i faca macar eco???Parca a fost prea superficial...
Voi unde ati fost cu bebeii???Ca vreau sa o mai duc sio in alta parte,sa fiu sigura...Nu ca nu as avea incredere,doar doctorul ala cu asta se ocupa,dar totusi,macar o eco de-i facea...

Eu sunt cu obrazul umflat,va amintiti probabil de problemele mele cu maseaua de minte dintimpul sarcinii...iar a inceput sa creasca,si cred ca n-are unde...si ma doare...si e umflata gingiia...si mi s-a umflat si obrazul...off....bine ca pot sa iau macar calmante....o s-o scot,dar probabil va trebui sa creasca mai intai...tre sa ma programez la dentist saptamana viitoare...

Noi raportam a 3-a sau a 4-a noapte,nici nu mai stiu,de dormit de la 9,10 seara pana la 6 dimineata...fara trezire...ce bineee eeeeee Eu sper sa ramana asa..

Pupici!!!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large



Mergi la inceput