Mamici de iulie-august 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

colostru??deja...pai mai am 22s pana nasc..cum deja colostru??



Ana-Maria18+
am oMARIA!!!AMR 22sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x3k83m_video008_events" target="_blank">filmuletze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
Originally posted by mada_mxm

Cristina la magazinele pt bebeii si mamici aici sunt si la supermarket sau la farmacie. Sunt de la johnson, de la avent, de la mothercare au marca lor sau de la tommee tippee, astea ultimele nu stiu daca se gasesc in ro, aici sunt cele mai bune pt ca sunt subtiri si absorb f bine, ai sa te miri cat de mult curge.
Sunt ca si absorbantele de la always dar rotunde si au tot asa o banda lipicioasa si le pui in sutien si banda aia cica le tine in loc, da uneori se mai si muta, si na sa absoarba ce picura ca altfel te faci balta pe tricou sau bluza, ca acusi vine si primavara si vei purta chestii mai subtiri.
Si le vei folosi mult si dupa ce nasti cand ai laptic ca o sa tot picure le vei folosi de ai sa te saturi de ele. Eu numai cand ma gandeam ca iar tre sa le schimb si iar tre sa le tot asez in sutien.
Da asta este trebuie laptic pt bebe.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2






Mada, multumesc.

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

daaaa!!!
iese colostru!!!aoleu!!!



Ana-Maria18+
am oMARIA!!!AMR 22sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x3k83m_video008_events" target="_blank">filmuletze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Cristina uite aicihttp://www.mothercare.com/gp/node/n/42800041?ie=UTF8&mcb=core ce este la noi, pe net am dat search sa vad daca sunt si in ro da nu am gasit nimic.
Sunt de la avent si care le poti refolosi, eu am folosit de la tommee tippee al treilea produs de pe pagina din alea de unica folosintza.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Buna seara fetelor,

Oana eu beau dimineata jumatate de canutza de cafea + 1linguritza miere + muuult lapte! Altfel nu o pot bea, pt ca mie nu-mi place gustul de cafea. Dar la 7 cu 4, 8 cu 5 sau maxim 9 cu 5, cam trebuie sa beau nitzel! Moderatie in toate si va fi bine!-asta e sfatul medicului meu!

Ana mie nu mi se ia pielea inca but they are huuuuuge! Adica pentru una ca mine care n-a fost niciodata dotata, acu' aproape ca mi se schimba centrul de greutate! Burta+tzatze = atele ca s-o sprijinim pe Sun! Ce sa zic, tu da-te cu crema in mod regulat, in continuare si...asta e! Ce nu suportam noi pt bebeii nostri scumpi?!

Biri tu unde esti? Ca de doua zile nimic!

Aaah, mi-a venit rezultatul de la TT si e negativ! Asa ca a trecut si asta! Si azi m-am si convins 100% ca ceea ce simt e bebeluna mea...

Va las ca oricum cred ca v-am plictisit, la cat vorbesc eu....uof....

Pup
p.s. Oana acu' il vede pe bebeeee...ce frumoos!Asteptam vesti!

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

colostrul asta are gust??
cum ii zic eu sotului?pai nici nu se mai atinge de tzatzele mele!!
mai are cineva problema mea???
nu ma lasati singura!!!



Ana-Maria18+
am oMARIA!!!AMR 22sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x3k83m_video008_events" target="_blank">filmuletze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

fetelor in concluzie: nu e nicio cojita,nu mi se cojesc mameloanele,este COLOSTRU..o substanta incolora care iese din sfarcuri la o mica atingere...si care curge de la sine putere si se fac cojite!!!
vai...ce mi se va mai intampla??



Ana-Maria18+
am oMARIA!!!AMR 22sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x3k83m_video008_events" target="_blank">filmuletze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Anaxena da si la mine e la fel inca nu curge colostru da mult nu mai este. Nu are gust da e enervant, daca seara normal dormi fara sutien o sa trebuiasca sa porti ca uzi patul acusi.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Ana esti dementziala...
M-ai facut sa merg in baie sa-mi admir lipsa de colostru! Io n-am inca, deci!


17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

buna seara fetelor! Cred ca m-ati uitat , intrasem la sfarsitul lui decembrie dar uite ca abia acum am reusit sa intru iar! sa-mi dau si eu datele pentru listuza DN 31.05.1981, DUM 30.10.2007, DPN 6.08.2008! Am citit tot ce ati scris, imi va lua ceva timp sa ma familiarizez cu voi sper sa aveti rabdare...Eu am pierdut 2 sarcini si acum am stat cu inima la gura sa trec de 10 sapt si se pare ca am reusit..fara probleme, sapt viitoare merg la ecografie sa vedem daca bebe e bine...am citit despre durerea de cap care si pe mine m-a chinuit sapt trecuta si a trecut ...banal...cu comprese cu apa rece! Sa dea DD sa ne tinem copii in brate asa cum ne dorim!!

Mergi la inceput