Mamici de iulie-august 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Madina mi-a trecut de la sine. Desi eram cat pe ce sa iau un paracetamol ca nu mai trecea, a trecut de la sine.
Cami astia de la maternitatea de la noi nu inceteaza sa ma surprinda. Nu ma mir ca ii ocoleste lumea ca pe raie.

bujo 14+
album de nunta
mini Bujo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madina71 spune:

Gata si pedichiura.... M-am cocosat de cand stau aplecata !!!!!

Camy, ma bucur ca bebe e bine!!!!! Lasa ca trece si furunculul ala nesuferit!!! Bine ca ti-a dat tratament pt el!!!!

14+ si Adrian (20.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

Buna ziua fetelor!
Am terminat si eu treaba!Am sters si geamurile ca erau pline de prafAcum sunt tare obosita!
Il astept pe sot sa mergem la cumparaturi !Ma duc la mag. romanesc sa cumpar si eu bunatati ca voi mereu imi faceti pofta...icre ,zacusca,smantana etc.
DANANGIE....Stiu ca mai e ceva pana vom naste dar tu te ai interesat ce acte trebuiesc facute ptr bb?
Trebuie sa facem certificat de nastere si in RO?
Eu vreau sa plec cu bb in vacanta in august si cred ca ii trebuie pasaport sau cum se procedeaza?
ELLA17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Dalma bine ai venit! Esti pe listutza. Sarcina usoara si bebe sanatos si papacios! Speram de data asta sa fie bine si sa nu ai probleme.
Bujo bine ca au trecut durerile de cap. Tare nasoale pot fi.
Ella copilului ii trebuie si certificat romanesc ca sa ii poti face pasaport, certificatul romanesc ti-l dau de la consulat pe baza celui italian sau cum se da la voi, aici ne da certificat britanic la fata il traduci si cu toat actele mergi la consulat completezi niste formulare si depui hartiile si cam intr-o luna o luna jumate ti se da si certificatul romanesc pe baza caruia ii poti face la copil pasaport. Pasaportul de rezolva rapid prin imputernicire facuta tot la consulat si o sa ti-l trimita cineva din ro si gata. Nu dureaza mult numai ca tre sa te interesezi dinainte exact ce acte trebuie la consulat. Vezi pe net pe site-ul consulatului romanesc din Italia ce acte trebuie si da un telefon macar sa fii sigura ca ai tot ce trebuie.
Daca pleci cu bebe in romania fara sa aiba certificatul facut in ro dureaza cam 6 luni sa ti se dea certificatul romanesc deci e mai usor sa il faci in strainatate ca dureaza mai putin pasaportul il poti face in ro daca vrei sa nu mai faci imputernicire.
Oricum fara certificat romanesc nu ai sa poti parasi romania si in ro dureaza mult.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Ella uite aici site-ul ambasadei romane din roma si ce zice despre transcrierea actelor de stare civila: http://roma.mae.ro/index.php?lang=ro&id=6240 .

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaH spune:

Buna fetelor ce mai faceti?Cum va mai simtiti? Voi beti cafea de cand ati ramas insarcinate eu una beau 2 canite pe zi oare dauneaza? A si din greseala mi-am dat DN gresita e 6 FEB 1973 nu 02.06 din cauza vitezei
Oana8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

ma doare capuuul!!
mama ei de tensiune amarata!!
am o problemutza....mi se cojesc mameloanele in conditiile in care le dau cu crema si seara si dimineata..dc nu le dadeam..acum se descompuneau???glumesc!!
si ma mananca!!oare cat or sa mai creasca?



Ana-Maria18+
am oMARIA!!!AMR 22sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x3k83m_video008_events" target="_blank">filmuletze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Anaxena e normal asa acusi o sa inceapa sa curga colostrul ca sanii se pregatesc sa produca lapticul si acusi tre sa stai cu absorbantele in sutien ca sa nu umbli cu doua pete mari pe bluza.
OanaH am modificat data nasterii, bine ca ai zis ca sa iti putem ura LMA de ziua ta nu la cateva luni dupa.
Mai e bine consumul de cofeina sa fie cat mai redus, de ex eu mai beau cola ca nu beau cafea de obicei si mai bag cateodata cola ca simt nevoia. Imp e sa nu exagerezi.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Dalma , bine ai venit!!! Sarcina usoara si bebe sanatos !!! AI grija !!!
OanaH, eu m-am lasat de cafelutza din sapt a 5-a, adica nu m-am lasat voit , ci pur si simplu nu mai suport mirosul si gustul cafelei...
Mada, de unde se cumpara absorbantele pt sutien???Mai aflu si eu lucruri noi..

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Cristina la magazinele pt bebeii si mamici aici sunt si la supermarket sau la farmacie. Sunt de la johnson, de la avent, de la mothercare au marca lor sau de la tommee tippee, astea ultimele nu stiu daca se gasesc in ro, aici sunt cele mai bune pt ca sunt subtiri si absorb f bine, ai sa te miri cat de mult curge.
Sunt ca si absorbantele de la always dar rotunde si au tot asa o banda lipicioasa si le pui in sutien si banda aia cica le tine in loc, da uneori se mai si muta, si na sa absoarba ce picura ca altfel te faci balta pe tricou sau bluza, ca acusi vine si primavara si vei purta chestii mai subtiri.
Si le vei folosi mult si dupa ce nasti cand ai laptic ca o sa tot picure le vei folosi de ai sa te saturi de ele. Eu numai cand ma gandeam ca iar tre sa le schimb si iar tre sa le tot asez in sutien.
Da asta este trebuie laptic pt bebe.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput