Mamici de iulie-august 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

DIA mie da, mi-a crescut pofta de mancare. Dar acum sunt mai bine.....adica incerc sa ma pacalesc cu fructe.

CAMY dar cum simti tu ca ai contractii?

Fetelor, eu acu' vreo 2 ore, mi-am simtit juma de uter, partea dreapta tare si mai umflata, iar partea stanga a uterului moale si mai jos ca denivelare. Adica, se vedea clar cu cohiul ca partea dreapta era mai sus decat partea dreapta. Nu ma durea. Sa fie oare asta o contractie??Am luat un scobutil, dar acum nu stiu daca situatia si-a revenit de la scobutil sau de la faptul ca ala era bb care isi gasise loc acolo. Pana si-a revenit uterul in pozitia justa si nu mai era tare......am simtit pe bb de ceva ori.

MONALAC cum a fost cu inspectia? A decurs totul bine? Nu ma pricep la treaba asta cu ochiul rosul...sorry.Dar pe el in jeneaza?






mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Danangie, si mie mi s-a intamplat aseara tot asa...In partea stanga era mai tare si mai umflat abdomenul...Cine stie ce miscari de trupe face bb prin burtica

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

monalac, nu stiu ce sa zic despre ochi, doar ca i se intampla uneori si sotului meu. A fost la oftalmolog si i-a zis ca e el mai sensibil si i-a dat niste picaturi. Ultima data i s-a inrosit un ochi dupa ce si-a bagat o lanterna mai puternica in ochi .

dia, mie medicul de familie mi-a spus ca vitaminele astea cresc pofta de mancare, dar am luat totusi elevit, pentru ca mi-a prescris ginecologul; acuma, mie nu mi s-a parut ca am mai multa pofta de mancare, dar cred ca depinde de fiecare...

Didi 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Camy, cum adica din cauza furunculului( presupun ca hidrosadenita de care ziceai acum cateva zile) te-au dat afara din spital??? Nu au voie sa faca acest lucru!!!
Dana, probabil a fost o contractie nedureroasa ce ai simtit tu.
Mona, poate ochiului lui Cris e iritat. NU si-a dat cu nimic in ochi, i-ai luat vreo jucarie noua si duce mana la ochisor dupa ce pune mana pe ea???
Dia, vitaminele cresc intr-adevar pofta de mancare.


Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madina71 spune:

Ufff, am ajuns la capitolul pedichiura, acuma stau cu picioarele la inmuiat....M-am epilat la pasa, m-a cam durut dar am tras fasiile de ceara cu curaj!!!! Pe picioare si axile, tot, tot... Am facut si ciorbita + felul 2...O groaza de treaba, ce harnicuta am fost!!!!


Mona, nu stiu ce ar putea sa aiba Cris la ochisor, cel mai bine te duci la oftalmologie....Cum a fost cu inspectia?

Camy, zic si eu ca toate fetele, stai in pat, citeste o carte, tv ceva... Nici eu n-am inteles daca te-au externat din cauza furunculului?! Si eu care credeam ca daca treci de trim I pericolul a cam trecut!!!!!

Dana, si eu cred ca a fost o contractie, si probabil si bebe se mutase intr-o parte, poate ca din cauza asta era burtica ta mai turtita intr-o parte, si eu mai pateam asa in lunile mari la sarcina precedenta, era mai evidenta forma burtii fiind mai mare si poate din cauza asta si observam....

Narcisa, e bine ca bei sucuri naturale, sunt pline de vitamine....In ROm se dau in general vitamine, vad ca in afara nu se prea recomanda... dar sunt si fete din Rom carora ginecologul nu le-a recomandat vitamine...

Oana bafta la eco!!!!

Sybille si Irda, felicitari pt fetite!!!!!

Bujo, ce ai facut de nu te mai doare capul? Sau a trecut de la sine?


14+ si Adrian (20.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buna fetelor, eu intre timp am sunat la Eva si am si fost la control acolo...bebele e bine..are 11,3 cm...misca, mi-a aratat si inimioara cum bate...dr zice ca e ok..iar pt furuncul mi-a dat antibiotic, a zis ca trebuie sa fiu atenta ca este o infectie care l-ar putea afecta pe bebe...

...despre spital..DA...azi de dimineata...mi-au spus ca maai raman in spital dupa prima vizita..(ora 9:00)... atunci m-au trimis in sala de tratament sa fiu pansata..si acolo au refuzat sa ma panseze, pana le-am zis ca este ok...mi-au pus ele (asistentele) betadine pe pansament si mi-au dat mie sa pun peste furuncul...nu mi-au dat nici macar cu ce sa sterg acolo ca incepuse sa iasa puroi)si apoi a venit seful de schimb...si au mai venit odata prin vizita...si cand au ajuns la mine...si asistenta i-a zis de furuncul...a zis doctorul ca nu ma mai poate tine...pt ca asta este o infectie si va trebui sa parasesc spitalul...bineanteles ca nu aveam adeverinta de la serviciu...a trebuit sa sanu la serv...sa puna colegii mei adev pe un tazi...sa bvina la spital...astia din spital nu ma lasau sa ies din curte sa iau plicul...CA IN FILMELE CU PROSTI!!!!CU CEI MAI MARI PROSTI!!!

..in fine...dupa ce am ajuns la clinica particulara...a fost mai bine...m-am mai linistit...

..acum o sa ma odihnesc si o sa am grija de mine si de puiucul meu...fara a mai merge vreodata la maternitate...mi-e rau de ce se poate intampla!!!

..multumesc pt grijile voastre

Cami 14s

pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buna fetelor, eu intre timp am sunat la clinica Eva si am si fost la control acolo...bebele e bine..are 11,3 cm...misca, mi-a aratat si inimioara cum bate...dr zice ca e ok..iar pt furuncul mi-a dat antibiotic, a zis ca trebuie sa fiu atenta ca este o infectie care l-ar putea afecta pe bebe...

...despre spital..DA...azi de dimineata...mi-au spus ca maai raman in spital dupa prima vizita..(ora 9:00)... atunci m-au trimis in sala de tratament sa fiu pansata..si acolo au refuzat sa ma panseze, pana le-am zis ca este ok...mi-au pus ele (asistentele) betadine pe pansament si mi-au dat mie sa pun peste furuncul...nu mi-au dat nici macar cu ce sa sterg acolo ca incepuse sa iasa puroi)si apoi a venit seful de schimb...si au mai venit odata prin vizita...si cand au ajuns la mine...si asistenta i-a zis de furuncul...a zis doctorul ca nu ma mai poate tine...pt ca asta este o infectie si va trebui sa parasesc spitalul...bineanteles ca nu aveam adeverinta de la serviciu...a trebuit sa sanu la serv...sa puna colegii mei adev pe un tazi...sa vina la spital...astia din spital nu ma lasau sa ies din curte sa iau plicul...CA IN FILMELE CU PROSTI!!!!CU CEI MAI MARI PROSTI!!!

..in fine...dupa ce am ajuns la clinica particulara...a fost mai bine...m-am mai linistit...

..acum o sa ma odihnesc si o sa am grija de mine si de puiucul meu...fara a mai merge vreodata la maternitate...mi-e rau de ce se poate intampla!!!

..multumesc pt grijile voastre

Cami 14s

pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu79 spune:

Mona, Lori- felicitari pentru baietzei
Irda, Sibylle- felicitari pentru fetitze.
Ce de-a carucioare s-au ingramadit pe prima pagina!
Kimmy- http://www.desprecopii.com/info.asp?id=sap14 aici zice ca incepand din saptamana a 14-a bebe percepe zgomotele si lumina.
Mikycris- ma bucur ca te simti mai bine acum
Crisarh, Camypus- sa aveti grija de voi
Anaxena-masuta e superba! De ce nu incerci sa mergi si tu cu sotul?
Adria- bine ai venit
Oana- bafta la eco

Pupicei tuturor

Ralu
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Camy doamne ce oameni!!!Si cica is cadre medicale.
Bine ca ai fost la clinica si ti-au dat tratament pt furuncul.
Stai in pat citeste o carte relaxeaza-te dormi cat poti asculta ceva muzica, orice iti face tie placere . Odihneste-te cat mai mult si ia tratamentul si speram sa revii cu vesti bune ca sunteti ok si sa treaca infectia cat mai repede. Ai grija de tine si de burtica!
Mona nu stiu de poate fi cu ochisorul, mai bine mergi la oftalmolog, ca cu ochii nu e de joaca. Multa sanatate si pupici!
Madina wow da harnica ai mai fost azi! bravo tie. Eu azi am sa fac niste pastai cu usturoi si niste gratar. Abia astept sa pap pastai de mult nu am mai facut.



---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Camy, ma bucur ca si tu si bebe sunteti bine!!!Odihneste-te si ai grija de tine si bebe!!! Despre spitale si medici...nu mai zic nimic..

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
9+

Mergi la inceput