Mamici de iulie-august 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Caprioara, bafta multa la medicul de familie. Daca ai in fata persoane intelegatoare si le spui ca esti gravida, poate te lasa sa intri mai inainte. La mine a functionat abia a doua oara cand m-am dus la med de fam sa -i cer o adeverinta.Prima oara am stat la o coada!!!
Oana, da, avema 8 sapt implinite; aveam 8 sapt si 5 zile.

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Am sosit si io fara dureri de cap
I-am ramas datoare Narcisei cu un raspuns. Bebele prietenei mele inca traieste, de asta e problema cu intreruperea sarcinii ca cik la ei nu aproba asa usor sa renunti la o sarcina cu probleme. Insa din cate am inteles copilasul n-are nici o sansa ca altfel n-ar renunta ea asa usor la sarcina. E o decizie foarte grea si nush daca as rezista nici eu in locul ei. Sa duci sarcina inca cateva luni ca apoi sa se nasca mort sau sa-ti moara in brate. E groaznic!!
Fetelor voi ati vazut filmuletele alea documentare de pe national geographic cu ce se intampla in pantecul mamei? Sunt bestiale. Le puteti gasi pe youtube sau pe google dar sunt in spaniola. Pt cine intelege dati search "en el vientre materno". Si daca nu intelegeti, imaginile sunt super.

bujo 14+
album de nunta
mini Bujo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

buna dimineata!!!m-am treziy dupa ce am adormit pe la ora 3...vad ca bb e tare agitat in dimineata asta..tre sa pap sa creasca bb mare si mami nu.
azi mai urmeaza o noapte alba,ca de psihicul meu lucreaza si dc nu e sotul nu e nici somnul
ce urat e afara!!!nici nu-mi vine sa ies din casa,dar nici in casa n-am ce face
multzumesc celor care mi-au admirat masutza..nu-i asha ca e adorabila!!am sa fac o corp la comanda pe care am sa atashez aceasta masutza..o sa va fac poze cand o sa fie gata



Ana-Maria18+
am oMARIA!!!AMR 22sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x3k83m_video008_events" target="_blank">filmuletze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

bujo ce dulce esti cu mini bujo al tau...sper sa fie bujo jr



Ana-Maria18+
am oMARIA!!!AMR 22sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x3k83m_video008_events" target="_blank">filmuletze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Caprioara, la cursul de marketing am pozitionat Kiabi, la baza piramidei, adica o marca ieftina, si destul de proasta. Buun, asta era teoria. Eu mi-am cumparat o geaca acum vre-o 3-4 ani. E drept ca nu am purtat-o nu stiu cat, dar e inca ok. Eu cred ca pentru bebei nu se merita sa investesti in nu stiu ce marci. Par contre, prietena mea (cu doi copii) zice ca se merita ca ii cumperi 2 pantaloni ii speli de 100 de ori si ei raman la fel. CA unii ieftini se distrug la a 3-a spalare. Bref, e foarte discutabil :).

Bujo, daca prietena ta a luat hotararea, sa mearga in Spania, ca sa termine cosmarul cat mai repede :(. DD sa ne fereasca de rau.

_
Vicky 17+

Bebele casei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Neatza fetele!

Caprioara, Adria cu placere.
Oana tinem pumnii pt eco azi, sa fie totul bine.
Bujo uff tare urata situatie.
Eu am reusit sa ma mai odihnesc aseara fata mea a bienvoit sa nu se trezeasca decat dim la 6 si ceva si apoi a dormit pana la 9 fara un sfert.
Noi ne agitam cu gradinitza fetei ca dupa cate se pare e un calvar sa reusesti sa o bagi la gradi si trebe alergat de pe acuma daca vrem sa intre unde vrem noi asta cu puti noroc daca or fi locuri.
Fug sa imi pun ceva de papa ca ma roade stomacelul. Revin.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Mcoca, deci sa inteleg ca hainele de copii Kiabi nu sunt bune? Se strica dupa o spalare, doua? Ca macar sa nu mai iau... vroiam maine sa mai fac o excursie de shoping la Miniprix din Otopeni sau la cel din Militari si sa mai cumpar ceva sacose de hainite. Sa o las balta?
Am vazut ca Tarafashion comercializeaza produse Kiabi pentru copii pe siteul lor si preturile nu as spune ca sunt mici.

Caprioara 15+, mami de Matei (07.01.2002) si asteptand o

"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Buna tuturor !

Bun venit, felicitari si sarcini usoare pentru noile !

Felicitari pentru care au aflat sexul bebelului!
Abia asteptam si noi 14 februarie, sa vedem daca bebe ne va lasa!

toate O mare familie!


Flory mami de Alex si 15+

bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Bujo, trista situatia pretenei tale. Offff...viata e atat de nedreapta , uneori!!
Anaxena, mi-a placut masuta!!! Cat ai dat pe ea si de unde ai luat-o??

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Caprioara, eu in locul tau as lua o hainitza, 2, sa vad cum se comporta. Ceea ce am vazut eu la o prietena ca s-a comportat bine, sunt gecile pentru copii de ploaie (la suprafata au un fel de musama, dar super faina, si polar in interior).
Apropo de preturile de la Tarafashion, iti dai seama ca ei nefiind prima roata la carutza .... preturile sunt mai mari. Dar aici e considerat cel mai ieftin magazin dupa TATI.

_
Vicky 17+

Bebele casei

Mergi la inceput