Mamici de iulie-august 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

cristina mercik frumos! am emotii..da...full...tu cand ai fost...sapt trecuta, nu? erai in 8s? ce s-a vazut? masuratori...tot!

Oana
8+
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lcazangiu spune:

Buna dimineata mamici cu burtici,

Azi-noapte a fost prima oara cand mi-am visat baietelul, Davidutzul meu era blondut cu parul ondulat, un dulcic ce sa mai sper sa fie sanatos si papacios.

Multa bafta fetelor care se duc la dct azi, sa va intoarceti cu vesti bune!

Lori 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Crisarh, din pacate nu am cine stie ce vesti pentru tine. Si vara-mea zicea ca scurgeriler roz nu ar fi ingrijoratoare, daca nu ai avea putin lichid. Acu problema este si ce inseamna acest "putin" si cum a fost la eco anterioare. A avut si ea aceeasi reactie ca si medicul tau: stat uminte si asteptat :(. Te pup.

Sibylle mii de felicitari pentru fetita. Esti o mama fericita cu o pereche :).

Cineva a venit cu ideea unei statistice pentru a vedea "greselile" de ghicire de sex. Mi se pare o buna ideea, asa ca ma voi ocupa de ata :).


_
Vicky 17+

Bebele casei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
Originally posted by oanasm

cristina mercik frumos! am emotii..da...full...tu cand ai fost...sapt trecuta, nu? erai in 8s? ce s-a vazut? masuratori...tot!

Oana
8+
o noua viata




Oana, da, eram in 8 sapt si vreo 5 zile. La eco , bebe a iesit mai mic , 8 sapt, avea 18mm, BCF = 180 batai pe minut, ii aparuse mugurasii pentru manute si picioruse si la un moment dat a facut si un salt, asa ca sa ne impresioneze la prima intalnire !!!
E un sentiment minunat!!! Eu abia astept urmatoarea eco. Multa bafta si abia astept sa ne povestesti.

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Neatza Burtici!
Felicitari pentru fetitze Irda si Sybelle!!!
Bun venit gravidutelor noi si sarcina usoara!!
Bafta fetelor care merg azi la doctor!!
Dureri de cap : Eu folosesc balsam chinezesc (ala in cutiutza rosie de metal) ma dau la tample si imi trece.
Aseara nu am fost prea bine, in sensul ca am iesit la cumparaturi si cand m-am intors am avut o pata mica de lichid maro si o bobitza de sange pe chilot. E drept ca am mersul foarte rapid si ca dr. mi-a zis ca am uterul contractil: oare de la asta sa fie? De atunci nu mai am nimic, dar parca tot ma doare burta si simt pulsatii. Sper sa fie bine, incerc sa nu ma agit (ca eu merg repede si fug pe scari).



dia 14+
strumfuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Va multumesc mult pentru felicitari, fetele!

Felicitari, Sybille pentru printesa!

Dia....uter contractil am si eu....se contracta din te miri ce...inclusiv daca scot burtica la aer de sub haine.....gata contractia!
De cele mai multe ori sunt BH, nedureroase, dar cand a vazut dr. meu in ce hal face uterul meu numai ca a "simtit" putina racoare, cand am scos burtica la eco mi-a zis sa iau No Spa 3 pe zi.....ceva de genul sa acopere intreaga perioada a zilei efectul lui relaxant!
Si incearca sa te mai menajezi.....nu vreau sa te sperii, dar nu-i bine sa apara secretii maronii......chit ca daca-s maronii inseamana ca-i sange vechi!
Aveti grija de voi!

Irda Bebe Antonia Codrina

cu Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Salutari la toate burticile si cate un !

Si acum sa va iau pe rand, cu ce a retinut si neuronu meu:

Mada,
merci frumos, acu arata bine datele mele .

Monalac, bafta multa la inspectie!!! Sa ne spui cum a iesit.

Irda si Sibylle, felicitari pentru fetite!!!

Ankalaura, si eu ma simt (seara mai ales) ca un balon si am cam inceput sa am gaze.

Bubuleana, si eu stau mult in fund la calculator si ma cam doare noada. Cand e sa ma ridic zici ca sunt baba...

Adria, bine ai venit!

Cristina_26 , si eu merg azi la medicul de familie si ma ingrozesc la ideea ca o sa fie coada. Numai ca sa ma programez m-am chinuit 2 saptamani sa prind un loc .

Oanasm, bafta la eco!

Lcazangiu,
frumos visul cu bb. V-am povestit ca si eu l-am visat pe Matei sarcina trecuta si la 1 an arata exact ca in vis. Sa-ti aduci aminte dupa ce nasti si sa compari visul cu realitatea, sa vezi daca si la tine va fi la fel.

Mcoca, eu am zis de statistica. E super daca te ocupi tu.

Daca tot facem statistici, nu facem si una cu ce bb am visat in sarcina si cum va fi in realitate? Daca se va potrivi (sex si infatisare)? Numai ca eu am visat o fetita de 1 an si jumatate (si era iarna afara), deci am de asteptat ca sa vad daca "imaginea" din vis se va potrivi la momentul respectiv cand cupilul va avea 1.5 anisori.

Eu in weekend nu va pot citi, iar luni sigur nu voi reusi sa recuperez tot ce scrieti pana atunci (nu am reusit nici saptamana trecuta) . Plus ca o sa am multa treaba la birou... Dar o sa incerc macar asa mai pe sarite sa tin pasul cu voi.

pup you all,

Caprioara 15+, mami de Matei (07.01.2002) si asteptand o

"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

dia ai gija mamitzi!!! mai incet si mai molcom cu alergatu pe scari!!! te si numai bine!
cristina...tu aveai 8s implinite, nu? noi ieri am implinit 8s

Oana
8+
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Dia, Irda si eu am avut de duminica seara, in feicare seara contractii. Cred ca masina sotului le-a declansat, ca altceva nu-mi explic (este joasa si cu suspensiile rigide). Si eu tot un soi de NoSpa iau, si e mai bine. Dia, nu te ingrijora.

Caprioara, sorry ca nu mai stiam cine, si mi-a fost lene sa caut.

_
Vicky 17+

Bebele casei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Mcoca, nu-i nici un bai ca nu ai tinut minte . La cate fete suntem, e aproape imposibil... Da' am tinut sa ma laud si eu un pic daca ai zis ca e buna ideea mea .

Intrebare pentru fetele din Franta sau Spania: firma Kiabi baby face lucruri de calitate? Am gasit in Miniprix lucrusoare si am luat si as mai lua inca: bluzite cu 9 ron, pantaloni 19 ron. Dar vreau sa stiu daca in timp raman la fel de frumoase si daca sunt rezistente, nu se labarteaza si nu se desira.
Ma puteti ajuta cu un sfat?

Caprioara 15+, mami de Matei (07.01.2002) si asteptand o

"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput