*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (126)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Diana, are mare dreptate Irinouka, pai cum sa te panichezi asa..asta iti trebuie tie..adik..nu e chiar asa de grav...anestezie generala poate sa iti faca chiar daca se declanseaza travaliul..gandeste-te ca exista urgente..nu vreau sa dau exemple macabre acum..dar daca e musai..se face...plus ca..cine stie..poate reuseste sa faca ceva cu rahi..adik..nu e musai sa dai peste un anestezist neindemanatic..ia gandeste-te asa..vei avea cel mai bun anestezist..si cel mai bun dr ginecolog..care vor face cea mai buna treaba..iar bebe va fi..oricum cel mai bun si frumos bebe..ever..so...cat despre prematuritate...daa..asta se calculeaza in functie de saptamani..dar in ceea ce priveste riscul ..toate fetele de la odisee au scapat de riscuyl ca bebe sa fie prea putin dezvoltat...sigur..pot interveni un milion de factori..dar de ce sa ne gandim la ei..asa..inainte..ne facem griji dupa daca e cazul...

Curaj...ai sa vezi ca va fi foooarte bine...

Alina 36 si Stefania
http://bd.lilypie.com/HzUhp2.png


AMR 4 Saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Asa ma gandeam si eu Irinouka...in plus..trebuie sa ma adaptez..ca nu poate mereu saracul sot sa fie cu mine..mai ales ca in ultima vreme a fost cam agitat cu serviciul..asa ca...Eu traiesc cu speranta ca Dumnezeu ne fereste de rele..si..daca si eu sunt foarte atenta...toate vor fi bune...

Alina 36 si Stefania
http://bd.lilypie.com/HzUhp2.png


AMR 4 Saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bdiana spune:


IRINOUKA si ALINA, va multumesc....ideea e ca aseara am incercat sa fiu calma si am acceptat usor ideea de 31 ian in loc de 16 feb...poate ca in sinea mea m-am si bucurat ca il voi vedea pe bebe mai repede,....dar azi , cand m-am gandit ca s-ar putea sa fie si mai devreme de atat am realizat ca acum am doar 35sapt....
Eu as vrea sa fac anestezie generala pt ca la pb mele cu coloana asa e mai indicat....dar acum , cum o vrea Dumnezeu....
AM UITAT SA VA SPUN CEVA IMPORTANT:acum vreo sapt am deschis discutia despre vaccinul ATP....au fost pareri pro si contra,...azi l-am intrebat pe dr si mi-a zis sa il fac.....
PUPICI SI MULTUMESC PT INCURAJARI!
Diana,35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Pupici la zuzici.

Carmen-Breaz FELICITARI pentru mica printesa. Sa fie sanatoasa, papacioasa si sa va aduca numai bucurii. Iar tu sa te refaci rapid, sa ai laptic indeajuns si sa revii... cat de repede poti printre noi, cu pozici si povestea nasterii.


Eu abia m-am trezit, dupa ce am stat iarasi azi-noapte pana la 3am pe internet. Poate as mai fi stat, daca ...calculatorul meu n-ar fi facut un mare "POC" si inchis.
Ieri pe zi... m-am simtit si foarte rau...ameteala, un lesin general... un gust de acru in gura tot timpul, dureri de burtica destul de puternice, o stare de rau generala.
Astazi parca ma simt un pic mai bine, dar... tot n-am chef de facut nimic, desi trebuie sa mai curat de prin casa, sa spal si hainele pentru spital,, sa le calc, sa fac bagajul...just in case...
ca sa nu mai vorbesc de cutiile care inca sunt insirate prin casa si de care nu mai am nerv.

In vreo 5 ore avem si programare la doctor...mergem sa vedem ce mai face baby... nu l-am mai vazut de la 28 de saptamani.

Va pup dulce dulce si va imbratisez cu drag.

www.genjerdan.com/private/Baby/" target="_blank">poze
bebe de Honey
Pozici de toate felurile


35+
Vali

AMR 5 SAPTAMANI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

asa-i, alina. pleci de la premisa ca va fi bine si esti cat poti de atenta. mai mult de atat chiar nu poti face, e dincolo de controlul nostru.
eu ma gandeam azi, in autobuz, ca, da, e posibil sa se intample cine stie ce eveniment, gen membrane rupte sau contractii. dar ma concentram pe scenarii de raspuns, adica pe ce ar trebui sa fac daca intr-adevar am ghinionul sa se intample ceva tocmai atunci, in 335, cu o gramada de oameni inghesuindu-ma.
si mi-am calculat ce spitale am pe drum, ce fac in caz ca se intampla la statia x sau y, unde as putea sa cobor pt cel mai apropiat spital, ce variante am etc. si am ajuns f bine, fara probleme, si fara sa imi fie frica. ma simteam "acoperita". poate ca, in realitate, nu eram, dar psihicul meu era montat ca o sa fie bine.


irina 41 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png
http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

mi-a venit baiatul, ma duc sa-l cicalesc putin. :-)
honey,

irina 41 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png
http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

buna zuzici am primit mes vostru co poze prob nu este timpul ci faptul ca nu prea am poze...dar va promit ca...in cateva zile rezolvam si asta...
ieri am inscris-o pe bibi la pediatru...si ne-a si facut o vizita...se pare ca bibi e f bine...da vedem noi mai multe maine...ca mergem...la bucuresti la control...
a era sa uit unde se posteaza poveste nasterii?
pop toate zuzicile...si clopoteii!!


Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela
Pitica mea
Atat are Bibi
poze burtik
poze cununie & nunta
Lucky
camera lui bibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nour spune:

Ce o fi cu MITZU? SI-o fi facut pastila efect si a nascut?! Isi tine bebelul in brate acum?!?! Sau iar alearga intre Careffour, Cora cumparand una alta?!?

38s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

fetelor, exista chiloti cu siret pe o parte sau cu capse? altfel nu cred ca voi reusi operata fiind sa-mi trag catzolii decat daca imi aduc si o andrea lunga....

38 Tudor Gabriel
AMR 9 sau 10 zile





Chilotii ca chilotii - eu am unii sufiucienti de mari, largi, de mamaita adica..... dar sosetele sau dressurile cum le punem...????
Mi-au dat lacrimile de durere astazi cand m-am imbracat sa plec afara... la primul picior a fost usor dar al doilea... cum sa-l abordez sa fie mai usor...?!

Laura 37+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Buna fetelor,
am mai intrat si eu un pic pe net, ca nu mai pot de atata stat in pat... Stau de aproape 2 zile in pat si deja m-am saturat rau, da' rau de tot frate, nu-s facuta pt asa ceva, dar ce nu face o mami pt bebele ei...
Azi parca sunt mai bine, bebe nu da semne ca ar iesi inca, poate da DD si mai sta macar 10 zile, sa nu fie prematur... Eu deja sunt mult mai optimista, ca ieri parca mi se inecasera toata corabiile...
Azi dimineata inca am mai sangerat un pic de tot, dar vad ca acum nu mai sangerez deloc...
Aaaa, si macar acum in ceasul al 12-lea, am terminat-o si eu cu cursurile... Azi nu m-am mai dus la ore, mi-a tinut o colega locul... De luni incepe sesiunea, si o sa ma mai duc doar saptamana viitoare la un examen (daca oi putea!) si gata... Ca n-am chef sa nasc pe la facultate... Cred ca am cam exagerat cu chestia asta, ca n-am vrut deloc concediu, si acum suport consecintele... Ma rog, asta e...

Am citit f f putin din urma... si am vazut ca a mai aparut un clopotzel...
Felicitari Breaz pentru bebelusha ta! Sa fie fericita si norocoasa, iar tie refacere rapida!
Va pup acum si o sa mai intru mai tarziu!

Tina 35+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 5 saptamani !!!

Mergi la inceput