FIV158

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Fetelor, discutia despre hidrosalpinx a avut darul sa imi creeze si mie o stare de neliniste! Mi-am studiat hartiile dde la histeroscopie: nimic. Am studiat filmul de la HSG.. nu pare nimic in neregula. Si totusi parca mi-ati bagat un "cui".... Hidrosalpinxul asta da si ceva simptome? Saptamana trecuta am facut si o eco intravaginal si dr a zis ca totul e OK... dar eu tot sunt un pic "paranoica"... dat-mi un sfat, va rog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

dream iti multumesc pt.raspuns...eu stau acum ca pe ghimpi ca as vrea sa mergem si in vacanta in tara,imediat dupa et...pe foaia care mi-au trimis-o,scrie exact cum sa iau cyclocur(este un ambalaj rotund,in care jumatate de pastile sint rosii,altele albe)si cum se ia...apoi scrie ca in z12 de la cm,sa fac un echo,iar daca endometrul este bun se trece la et...daca tine asa de mult,ma gindesc sa intrerup tratamentul si sa plec in vacanta,ca alt concediu nu mai are sotul,numai in septembrie...ai spus ca ai luat in greutate...pastilele ti-au produs pofta de mincare?sau orice ai mincat ai luat in greutate?maine dimineata merg la echo sa vad cum stau..daca vad ca am endometru pitic,ma opresc...tu cum esti?cum te simti?
Gianni iti multumesc ca mi-ai raspuns
mihaele ceea ce se intimpla,este pur si simplu din cauza stresului...in aceasta perioada te-ai stresat enorm,iar organismul a reactionat...daca te doare burticuta ca la cm..sigur va veni...daca vrei sa te linistesti,poti sa mergi sa faci un echo,sa vezi cum stai...oricum ar fi indicat un echo inainte de cm...linisteste-te draga mea,va veni si cm si dupa vei intra in linie dreapta pt.fiv...incerc sa intru deseara pe mess sa povestim...eu fug acum sa gatesc si sa fug in oras...revin mai tirziu

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit;
a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

www.slide.com/r/fnRY8xtt2D_VUyFEmJByVOmyMTMOCB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">
iconita

www.politieanimale.lx.ro" target="_blank">SALVATI ANIMALELE SI VOTATI
www.photagious.com/slideshow?db570aedbf6afebfeb3c1f1197223805" target="_blank">zouzounaki licurici cu sclipici...
www.snowjoke.com/viewer.php?id=52333" target="_blank">LA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Manumanu stai linistita, hidrosapingxul nu prea se manifesta, este un lichid acumult in trompa, din cauza caruia trompa este umflata.
La un eco normal se vede. In cazul meu HSG a fost un pic dureros, dar dupa m-am simtit foarte rau, 2 saptamani am am abdomenul f umflat si dureri foarte mari. Doctorul mi.a spus ca e normal in cazul meu.
O seara buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Mihaele si eu sunt de parere ca intarzierea este datorita stresului.
Inainte cand nu stiam ca nu pot ramane gravida natural, asa ma stresam, cautam simptome, si parca tocmai in ciuda Cm intarzia, desi inainte era regulat. Acum iar e regulat, pentru ca nu ma mai stresez, e/ nu e bebe. Uite un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Din fetele care merg la Giuly , stie cineva , daca in spital exista vreun bancommat? Daca nu cel mai apropiat ar fi la Orhidea?
Zouzou eu fac FIV tot cu Marinescu, poti sa treci pe listuta, iar la medicamente cred ca e o greseala , la menopur 1 fiola costa75 RON la Giuly, deci 10 -750RON.
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Teli, sa dea Domnul sa avem si noi parte de minuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Cristal1995 i-ti urez multa bafta!

ne intalnim de martisor 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

mihaele acuma am ajuns acasa..daca nu esti la nanic,sa stii ca sint pe mess

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit;
a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

www.slide.com/r/fnRY8xtt2D_VUyFEmJByVOmyMTMOCB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">
iconita

www.politieanimale.lx.ro" target="_blank">SALVATI ANIMALELE SI VOTATI
www.photagious.com/slideshow?db570aedbf6afebfeb3c1f1197223805" target="_blank">zouzounaki licurici cu sclipici...
www.snowjoke.com/viewer.php?id=52333" target="_blank">LA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticul spune:

Cristal,
Iti urez multa bafta si eu!
Fetelor, abia acum m-am dezmeticit si am citit articolul, precum si comentariile unora dintre voi. Normal ca v-ati spus fiecare parerea asa cum ati considerat si va felicit pe toate pentru curaj si solidaritate.Dupa cum stiti am si eu acelasi diagnostic ca si Cristal.Mai intai cand a scris Zouzou ca una dintre noi "spioneaza" am fost contrariata si nu am inteles ce vrea sa spuna. Abia acum s-a facut lumina. Nu mi se para frumos sa copieze mesajul lui Cristal de pe forum. Intr-adevar este un diagnostic controversat si in Romania si in strainatate.Fata si-a spus pasul aici crezand ca noi suntem prietenele si colegele ei de suferinta. Pai ce inseamna asta? Nu mai suntem cu toatele in aceeasi barca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

piticutule"asta" e o lasa...daca era corecta,venea si isi spunea parerea aici,asa cum au facut-o celelate fete...nu mergea "sa dea cu ciocul"in alta parte...parerea mea

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit;
a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

www.slide.com/r/fnRY8xtt2D_VUyFEmJByVOmyMTMOCB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">
iconita

www.politieanimale.lx.ro" target="_blank">SALVATI ANIMALELE SI VOTATI
www.photagious.com/slideshow?db570aedbf6afebfeb3c1f1197223805" target="_blank">zouzounaki licurici cu sclipici...
www.snowjoke.com/viewer.php?id=52333" target="_blank">LA SKI

Mergi la inceput