Torturi si prajituri (4)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

quote:
Originally posted by anasia

veronica, , arata f bine prajitura!am sa-mi comand si eu forme ca tere mi-au facut cu ochiul
lyly,asteptam forma finala;
fanna, nu-i nimic, data viitoare sigur va iesi mai buna;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica




sunt mai multe poze acolo, chiar 9 la numar...probabil ca te-ai uitat doar la prima, cea cu primul blat

Hildegard, sa folosesti tavile cu maaare placere
Acum fac si eu brownies cappuccino, desigur adaptata e cazul sa fim originale, nu=i asa?


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

quote:
Originally posted by Hildegard

Lyly, acolo e numai un blat nu...?




BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)




e doar prima poza din album...oricum, renunt sa mai pozez etapele de executie, de-acum pozez doar forma finala si sectiunea prajiturii sau tortului

Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Lyly, in cazul asta fa-ti un blog!
pune poza finala, ca eu acolo nu pot rasfoi, nu stiu de ce!!!!

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

lyly, scuze, acu vazusi minunatia, bravo!
din lipsa de timp, fiindca pitica mea a fost bolnavioara am executat in viteza un tort de ciocolata, cu crema de cacao(lily-culinar)si glazura de cacao(adriana nicoleta-culinar); n-am avut timp sa fac flori, asa ca am topit o ciocolata alba si am chinuit-o putin, pana s-a rupt punga, da...asta e;
veronica si fetele de ce blatul de sus al tortului ramane mai mic decat celelalte 2? am incercat sa le insiropez pe toate 3 si tot asa au fost;prin urmare torturile mele arata ca si piramidele in trepte

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

anasia,e foarte frumos tortul si glazura are un luciu grozav
hildegard, nu mai am timp sa fac si blog in curand ma intorc la servici si acum lucrez, insa part-time si ca independent, de aceea mai "scap" cate o praji

uite aici:

lateral
http://share.shutterfly.com/action/welcome?sid=2cZOHDNk5E¬ag=1
lateral nefinalizat
http://share.shutterfly.com/action/welcome?sid=2cZOHDNk5m¬ag=1

de sus
http://share.shutterfly.com/action/welcome?sid=2cZOHDNk6I¬ag=1

http://share.shutterfly.com/action/welcome?sid=2cZOHDNk6q¬ag=1

Evident ca pe cel cu branza si fructe nu am apucat sa-l pozez acasa, ca eram in intarziere iar la restaurant l-am pozat de
departe

Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Fetelor, m-ati spart...ce de torturiiiiiiiiiiiiii!
Anasia, glazura e super tare,a dica e neteda deasupra, si luceste....bravoooooooooTotul arata frumos! Sectiunea e ucigatoare, mi-e pofta!!!!!!
Eu zic ca blatul ti se strange la copt, unul din ele.....
Eu coc 2 blaturi din 6 oua si apoi le tai in 2...asa fac mai nou.
Tava inima vreau sa-mi cumpar si nu gasesc. Vreau sa fie cu inel detasabil.

Lyly, bravooooooooo!!!!!
Dar branza aia de la ce are culoarea asa galbena? Mie imi place.
Ai facut furori cu torturile!

Tu esti aia din poza. Frumoasa foc!


BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

m-ati zapacit de tot cu torturile eu nu reusesc niciodata sa fac o glazura lucioasa si perfect intinsa ...trebuie sa mai exersez

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

lyly, veronica , multumesc! sa stiti ca merge f bine crema care care are mult unt in compozitie cu glazura mai amaruie;
veronica, tava cu inima mi-am luat saptamana trecuta de la billa, 210.000 cu aproximatie, cu inel detasabil, din metal alb, din acela; celelalte de teflon erau prea scumpe(in alte magazine); sa stii ca am observat daca tai blatul in 2 , nu e problema, cum il tai in 3, apare piramida; voi insiropati si blatul de deasupra, capacul?
eu am descoperit o reteta de la un tort cu blat din 4 oua, f bine imi iese si la tava de 24 si la cea de 28;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Hildegard, tava in forma de inima cu inel detasabil..cam greu de gasit! Eu am una simpla in forma de inima, de la magazinul Cora.
Maine ajung la magazinul Wilton abia astept!
Cea din poza e nasa mea, care-i din nou...se vede ca e fericita, se citeste pe chipul ei...multumesc oricum pentru compliment iar cu torturile, mai am cale lunga pana ajung sa le fac cum trebuie, insa ma bucur ca ma incurajezi
Singura poza pe care o am cu mine la indemana este www.flickr.com/photos/14372952@N04/2202601172/in/set-72157603743438676/" target="_blank"> Asta in care lucrez cu piticutul meu alaturi. Fiecare cu laptopul lui

Am dat la rece praji brownies pe care am facut-o asa; blatul ala cu cioco, insa am batut albusurile spuma pentru ca data trecuta mi-a iesit cam tare; crema de branza Philadelphia cu scortisoara, apoi un mousse de cioco amaruie, apoi glazura din reteta, insa cu cioco alba si ness, apoi alune prajite macinate. Sa vedem maine ce-a iesit!


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

anasia, zici ca ai gasit la Bila forma de tort inima cu inel? Pai ma duc si eu...aoleu, ajung in curand sa am o duzina de tavi

Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput