Mamici de iulie-august 2008 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Hai sa punem 2

Anca 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Ok doi sa fie

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

in repletie inseamna ca vezica era plina cu pipilica...la mine era evacuata



Ana-Maria17+
am oMARIA!!!AMR 23sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x3k83m_video008_events" target="_blank">filmuletze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

ANKA LAURA,cu ce dr ai nascut de n ai fost multumita?spune ne si noua,poate e vreo graviduta care merge la el..
cat despre //vezica in repletie//nu stiu exact ce e,dar nu e ceva grav,pt ca am citit chiar de curand despre o graviduta care fusese tot la iosup la eco si acelasi lcr i l zisese si ei cu vezica.
am si eu niste emotii pt maine!!
17+

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Ankalaura done. Doi este.
Mona tinem pumnii sa fie bine. Pupici si sa vii cu vesti bune.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecubebe spune:

buna fetelor! am si eu o intrebare: dak rh-ul este pozitiv si la mine si la sot, dar avem grupe diferite (A2 respectiv B3) trebuie sa mai fac ceva injectii sau e ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Ce tare! vezica plina cu pipilica!

Mada, merci

Fiquelle a scris la finalul celuilalt capitol

quote:
Originally posted by Fiquelle

Ioana, poti lua din cate stiu Paracetamol, Faringosept, sau alte preparate homeopate pentru gripa si raceala, cel mai bine intrebi medicul sau la farmacie...ideea e ca sa nu stai cu febra, ca e mai rau...

Andreea, si ce presupune faptul ca valorile de la toxoplasma nu sunt bune? parca se poate face tratament, nu? In privinta Rh-ului, nu stiu ce sa-ti zic, nu ma pricep!

Anca, sa fie sanatoasa printesica!

Fetelor, va place pomelo? mie mi se pare fff bun...am inteles ca de fapt e o combinatie sau mutatie genetica, ceva intre pepene galben si grapefruit...e ca o grefa, dar e dulce...mananc in disperare asa ceva...mai ales ca am luat de la Carrefour unul dulce si zemos...

Monica, dr. Stanca e bun, intr-adevar, am auzit de el. Operatia la stomac e cumva de micsorare sau ai avut probleme cu stomacul? Ai reusit sa-ti faci un program de alimentatie?

MADALINA 9+ si SOFIA MARIA(12.08.2004)




Fetele, ati citit subiectul despre nasterea in apa, de la nasterea unei stele? Mai ales pentru brasovence, ca acolo e minunea...


Anca 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Anka chiar cu nasterea in apa ma delectam. E fain ca fetele din Brasov au alternativa. Citisem de mult de doctorul acela, a fost initial la Rupea, apoi la Victoria, vad ca acum l-au ademenit in Brasov. Am vazut si documentarul ala de pe Discovery de care povestea o fata la subiectul respectiv, cu nasterea la Marea Neagra, mie mi-ar fi frica la ce lighioane sunt acolo cu Navodari-ul peste drum dar intr-o cada la o clinica sau acasa sub supraveghere competenta m-as baga. Va ziceam de emisiunea cu nasterea de pe Reality TV, si acolo este o optiune curenta, chiar se gasesc cazi de cumparat/inchiriat, iti alegi moasa/doula functie de cum ti se nazare tie ca vrei sa nasti, e fain, parca ai mai mult control asupra alegerilor tale.

Fiquelle, da, am ciopartit stomacelu', ca se intrecuse cu gluma. Ma bucur ca ai auzit lucruri bune de Stanca, drept sa-ti spun eu nu ma pricep la ginecologi locali ca-sa-zic-asa, mi-a fost recomandat cu caldura si mi-a placut dupa primul control, cel de "amusinare". Ma amuza ca suntem cam de-o varsta si-i haios, dar si serios in acelasi timp, a promis ca daca facem cezariana imi "repara" si cicatricea uritica de la operatia de stomac, o facem filiforma nu pieptane dublu cum e acum

Monica si www.flickr.com/photos/boticelina/" target="_blank">gargaritza 14+

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

MONALAC tin pumnii pentru maine.





mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

ankalaura, felicitari pentru fetita, sa fie sanatoasa si norocoasa in viata!


17+



Mergi la inceput