Sa ne rugam pentru un ingeras pe nume Maya

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Condoleante Rita!!
Aveti un INGER, un SOARE care sa va vegheze si sa va lumineze de acum incolo.
Va fi iubirea voastra de acolo de sus...si cred ca MERITATI sa aveti un alt copil, pentru Maya...sa nu va pierdeti nici o clipa speranta!
Si Maya ar vrea sa va vada fericiti-stie ca ati iubit-o pina in ultima clipa, ca o sa o iubiti si de acum incolo, ca ati facut totul sa o tineti linga voi!
Dar soarta a vrut sa fie altfel!
Cuvintele sunt de prisos! O lacrima si...atit!



Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

www.dropshots.com/anymony/" target="_blank"> poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Condoleante Rita, tie si sotului tau. Cred ca cuvintele sunt de prisos si nimic pe lumea asta nu poate sa echivaleze cu suferinta ta. Soarele tau Maya, a devenit ingeras, iar de azi incolo, ea va veghea asupra ta. Iti doresc din tot sufletul sa ai puterea sa o iei de la capat.

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Condoleante Rita.
Sunt fara cuvinte, D-zeu sa va dea multa putere sa
treceti peste asta.


Anca 21 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Nu sunt cuvinte care sa poata consola o mama ce si-a pierdut copilul multiubit, caci nu cred sa existe durere mai mare pe lumea asta. Sufletul meu plange alaturi de tine, Rita !


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Dumnezeu sa-ti odihneasca sufletelul Maya...ingeras mic si scump,sa veghezi asupra parintilor tai si sa le dai multa putere....Tu esti Soarele Sfint al vietii lor si vei continua sa rasari si sa stralucesti in inimile lor in fiecare zi...

Rita,condoleante ...sint alaturi de voi cu tot sufletul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

''Sa nu ne dea Dumnezeu cate putem duce''......

multa putere , sa depasiti cat mai repede momentul prin impacare cu soarta.
Am plans alaturi de voi mult timp, mi-ati dat putere sa depasesc momentele mele de depresii, frustrari, indoieli...
sunteti un exemplu pentru mine, ma inclin, sarut-mana mama Rita,
Dumnezeu sa va intareasca in continuare !

Papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_tamas spune:

Cuvintele suntde prisos,nu stiu ce as putea spune sa-ti alin durerea. o sotie care-si pierde sotul se numeste vaduva, un copil care-si pierde parintele se numeste orfan dar o mama care-si pierde copilul nu are nume,cred ca pentru faptul ca nu exista durere mai mare pe lume.am plans cand am citit povestea voastra, m-a durut, de ce DD a chemat la el un ingeras cand are cerul plin de ingeri.Maya va veghe mereu asupra voastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:


Imi pare tare rau pentru suferinta ta!
Atat de neitelese sunt caile Domnului si, totusi, la El este nadejdea.
Multa putere si cand simti ca nu mai poti aminteste-ti de suferinta Sf. Fecioare.


Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Condoleante
Multa putere Rita !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns youngrita200 spune:

OAMENI… mi-e foarte greu sa va spun exact ce simt acum! Inca sunt bulversata (in sens cat se poate de pozitiv) de gestul vostru. Cand a venit Rodica la mine si mi-a intins un splendid buchet de trandafiri galbeni si un ingeras cu manutele impreunate a rugaciune, am ridicat ochii spre Cer si am spus: “Iti multumesc, Doamne, ca ai mai lasat si OAMENI pe pamant”. Si suma de bani m-a facut sa izbucnesc in hohote de plans. Este un gest uluitor, fetelor! Il apreciem din toata inima! Si va rog frumos sa ma credeti ca am ajuns sa cred cu tarie ca ingerasul nostru are puteri dumnezeiesti. Ne ajuta, are grija de mami si de tati, iar de-acum, va promit ca am sa ma rog sa aiba grija si de voi. Va fi ingerasul nostru, al tuturor. Doamne-Doamne sa va aiba in paza si sa va dea insutit fericirea si bucuria pe care ne-a creat-o gestul vostru.
Ne-am propus, impreuna cu Bogdan, ca la urmatoarea intalnire a forumistelor sa venim si noi, sa va multumim personal si sa va impartasim din experienta noastra. Daca aveti nevoie de vreun sfat sau de orice si credeti ca va putem ajuta, nu trebuie decat sa spuneti. Va las si un numar de-al meu de telefon: 0722/451154… Avem puterea sa ajutam, chiar si cu o vorba buna, care poate conteaza cel mai mult. Am primit la randul nostru ajutor, iar acum putem si noi sa ajutam pe altii. Sunt momente in care chiar si o atingere pe obraz ti se pare un ocean de speranta. Iar ceea ce ati facut voi astazi prin intermediul Rodicai… nici nu stiu cum sa-I spun… este suma tuturor oceanelor si a tot ce inseamna speranta si bunatate in lumea asta.
Va multumim inca o data!
Rita, Bogdan si Maya – ingerasul nostru


Mergi la inceput