Sa ne rugam pentru un ingeras pe nume Maya

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Condoleante, Rita.
Tu si sotzul tau i-ati facut sederea printre oameni atat de frumoasa si plina de dragoste, de caldura... In viata ei mica a fost fericita sa va priveasca in ochi, sa va simta alaturi. A plecat dintre noi, intr-un loc unde nu este nici suferinta si nici intristare, de unde va vegheaza, mereu Soarele vostru.

Multa putere amandurora.


Piciulika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Maya e acum un ingeras! S-o rugam pe ea de acolo de sus sa se roage pentru noi!

Dragi parinti indurerati, candva veti fi din nou impreuna, acolo unde nu este durere, nici intristare, nici suspin ci doar viata vesnica.

Doamne ajuta!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Odihneste-te in pace, ingeras micut!
Rita, multa putere va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Rita, multa putere iti doresc! Condoleante!
Maya, ingerasule mic, odihneste-te in pace!



Avem 2 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Condoleante Rita, tie si sotului tau! Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe micuta Maya. Acum este un ingeras, care va vegheaza de sus.
Suntem alaturi de voi, si in marea incercare care va steapta astazi!
Va rugam sa aveti grija de voi!


mamica de Alexandra-Nicloleta (27.02.2004) si Andrei-Gabriel (12.10.2007)

http://community.webshots.com/user/vale_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

ODIHNESTE-TE IN PACE MAYA!Rita, Condoleante.
Cuvintele sunt de prisos in astfel de situatii. Nu pot sa zic decat pacat, pacat, pacat....

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Iubito, azi parca a cazut cerul pe mine.Mai bine cadea.Astfel n-as mai fi apucat sa te vad atit de nefericita.Atit de pierduta si deznadajduita.Cind stiu cit ti-ai dorit copila asta si cit ai asteptat sa se intrupeze imi vine sa iau la bataie tot universul ca nu ti-a dat-o sanatoasa...Azi Maya dormea.Frumos si linistit.Cred ca a plecat stiindu-se iubita.Si ati ramas stiind ca va iubeste.A primit azi,soarele tau,atitea flori cit n-ar fi primit o viata intreaga.La o floare,doar cu flori poti sa te duci...As fi vrut sa te string in brate si sa plingem de fericire,dar pentru ca ochii nostri au avut azi alta menire,as fi vrut sa nu-ti dau drumul niciodata.As fi vrut sa te pot proteja cumva.As fi vrut ca,cu bulgarul ala de pamint pe care l-am aruncat in mormint sa tzintuiesc undeva moartea.Sau macar nefericirea,sa stea naibii departe de tine ca ti-a fost de-ajuns.
Nu ,Soarele tau n-a apus.S-a dus doar la culcare.Si in fiecare seara o sa-ti spuna Noapte buna!


Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Rita-condoleante si cum a spus Leea- Soarele vostru nu a plecat,va vegheazade sus..
Maya-ingeras scump-odihneste-te in pace!!


Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Un copil care ramine fara parinti se numeste orfan. Cum se numeste un parinte care isi pierde copilul? Nu exista cuvint, asa cum nu exista cuvint care sa exprime toata durerea pe care o simte o mama si un tata atunci cind isi pierd puiul. Rita, sincere condoleante, e cumplit prin ce treci.

------------------

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Rita, stau in fata paginii goale si astept sa-mi vina cuvintele potrivite, unele care ar putea sa-ti aduca liniste, sa-ti calmeze suferinta, dar orice cuvant, chiar toate adunate la un loc, n-au nicio putere, sunt goale, sunt mute, invizibile aproape. Cum poti sa vorbesti unei mame care a trebuit sa-si ia ramas bun de la puiul ei mic si drag?
De acum insa soarele tau va fi mai luminos. Fiecare raza e un zambet, e un sarut si o multumire pentru cei care au invatat-o ce e IUBIREA.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput