Durerea unei pierderi de sarcina (56)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Michelle, intradevar nu prea am timp.Totusi nu asta e principalul motiv. Am altele, mai "solide".

Alexia are dislocatie de sold (dislocated hip), de la nastere, si trebuie tinuta intr-un ham ( Pavlik Harness) 3 luni. Partea proasta e ca nu am voie sa-i fac baie 3 luni, doar s-o sterg. E foarte incomod aces ham, ai inroseste pielea. E pus peste body, dar trebuie schimbat bodiul destul de des, ca transpira, mai curge laptic, si o chinuim pana o schimbam, plangem toti 3 langa ea.
Intr-o seara am riscat si i-am dat jos hamul, i-am facut baita, asa mult i-a placut.
Si trebuie sa mergem o data pe sapt. la adjustat de ham, si tipa de acolo si-a dat seama ca am umblat la el, si ne-a certat. Si o data pe luna mergem la raze x, si eu nu vreu , ca se radiaza, . Si asa o s-o ducem pana ne asiguram ca e bine.
Iar daca dupa astea 3 luni nu-si revine, ai pune piciorul ca intr-un fel de ghips.
Of Doamne ca nu ma mai opresc din plans. Si acum au aparut si colicii, si abia daca mai doarme 10 ore.

Si ca sa fie totul complet, eu nu pot sa merg, stau in pat majoritatea timpului. Sunt mai rau decat cand eram insarcinata.Am fost la tot felul de controale, nimeni nu-si da seama ce am. Au ajuns unii sa ma sperie ca am cheaguri de sange la picioare si plamani. Noroc ca am facut niste scanuri si nu s-a confirmat.
Am vorbit si in Ro. cu mai multi medici, si unul dintre ei mi-a spus ca sotia lui a patit la fel dupa nastere, acum 26 de ani, si ca era din cauza unei anexite dobandite in timpul sarcinii, si ca si-a revenit dupa o cura de antibiotice. Am inceput si eu trat. de 3 zile, sa vedem daca-mi trece. Plus anti-inflamatoriile primite de la spital. Deocamdata pot folosi carjele, pana la baie si bucatarie. Depind de sot si de mama. Sotul a reinceput munca de azi, eu nu pot merge fara el la spital.Mama nu conduce, sotul ma cobara si ma uraca scarile in brate.
Fundul ma doare ingrozitor, stau f. mult cu Alexia in brate sa ai dau piept, cusatura facuta de dr. inca nu s-a vindecat.
Cam asta ar fi treaba. Nu am putut sa ma bucur prea mult de sarcina si se pare ca nu prea pot sa ma bucur nici acum . Nu doresc nici la dusmanii mei prin ce trec eu acum.
Sper ca nu v-am plictisit.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

bb PATRICIA ALEXIA03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicajung spune:

michelle... nu stiu ce sa cred...pentru ca mie nu mi-a facut ecografie...si nici nu mi-a zis ca ar fi necesar. nu sunt medic...dar...ma gandesc si eu...cum poate sti dr ca totul e bine fara eco?? ca doar la controlul obisnuit nu ajunge in uter si nu poate vedea dk s-a curatat bine sau nu...nu obisnuiam sa fiu asa panicoasa...dar am avut mai multe probleme de sanatate dupa operatie si acum sunt atenta si la cea mai mica schimbare...pt ca imi doresc asa de mult sa ma refac si pot ramane din nou insarcinata si sa am un bebe sanatos...:(
dr meu e dr Ion de la giulesti...stiu ca toata lumea il lauda...dar...chiar ma gandesc serios sa il schimb...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicajung spune:

irlandeza...imi pare tare rau ca trebuie sa treci prin asemenea greutati cu puiuta ta. ma rog sa se rezolve problema si sa iti revii si tu.
mult curaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Michelle eu trag toate sperantele ca acel convoi o sa ajunga la tine si ca de acum in colo, vom avea multe capitole cu multe vesti bune.
Flavia nu trebuie draga de tine sa-ti faci procese de constiinta pentru ca ai scris si despre altceva decat despre durere si asa si trebuie sa fii, tu insati, ca intotdeauna. Sunt sigura ca nu s-a suparat nimeni, din contra, cele care au nevoie de sfaturi de genul asta, le-au primit asa cum trebuie, iar celelalte, se bucura ca atunci cand va fii vremea, e cineva cu experienta care le poate oferi informatii despre cum sa creasca puii atat de mult doriti. Multa odihna si clipe placute sa aveti, acum ca e sotul in concediu. Cum te mai simti? Au plecat uratii? mamica exemplu si nazdravanii ei.
irlandeza se pare ca frica din timpul sarcinii, s-a spulberat, dar asa cum spunea una dintre fetele minunate de aici, odata cu aparitia minunii pe lume, incep alte spaime si frici, la care trebuie sa le facem fata. Sunt sigura ca atat problemele cu micuta ta, cat si cele ale tale se vor rezolva cat mai curand si atunci o sa-ti revina starea de bine, care acum ti-e incercata. si refacere pentru amandoua.
Mirela asa sa fie, un capitol cu multe vesti bune, despre toata lumea. Nici nu ne-a trecut prin cap ca ne-ai uitat, important e sa ai grija de tine si de samburel, sa fie bine pana la termen, ne bucuram ca mai aduci vesti despre tine.
mariaanna nici eu nu stiu sa-ti dau ceva sfaturi cu privire la epiziotomie, dar sigur o sa-ti spuna vreuna din fete ce si cum, probabil nu au apucat sa intre sa citeasca. Dar pana atunci, ai incercat sa-ti suni medicul sa intrebi daca e normal sa se deschida taietura? Asteptam vesti si ai grija de tine.
danangie cum te mai simti? Sa stai linistita si sa nu te mai necajesti, ca nu e bine. si o sa fie bine.TREBUIE!
Idaira iti tinem pumnii pentru vineri,da?
Teo cum merg pregatirile?
IreneCam ma bucur ca mai scrii cum esti, si bineinteles ca ne-a fost dor de tine, mai intrebi? Eu tin pumnii, ca luna asta sa fie cea mare, bine?
Ninia tu pe unde esti? Te-ai ascuns sau ai inceput si tu pregatirile pentru marea zi?
mav ce mai faci? I-a trecut lui Sebilica raceala si febra? Cred ca esti tare prinsa cu lucrul, dar sper ca esti bine.
mcrissa inca nu ai nici o veste?
monicajung ai incercat sa-l suni sa-l intrebi despre ceea ce framanta? Poate totusi iti va da un raspuns asa cum trebuie, nu stiu. Bafta sa fie ok si daca nu, schimba-l, e important ca medicul nostru sa fie de ajutor si sa colaboram, nu sa-i cerem noi ce analize si investigatii sa facem.
consi_s, dan_ny, musette, irinabobe, Almiona, jojo_miha, cristina26, cristina_ana, andreea16,Chantal, remaliss, Ale, unde sunteti fetelor? Ne e dor de voi, asteptam vesti.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicajung spune:

Lau-Meli...e cam greu sa iau legatura cu el. Dr Ion nu isi da nr de tel la paciente. o sa incerc sa sun la spital maine...poate dau de el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Irlandeza, pt tine si pentru micuta ta.
Sper sa se termine totul cu bine, sa se recupereze fetita si sa iti revii si tu cat mai curand.

Monica, mie la primele 2 consultatii dupa cezariana mi-a facut doar eco, dar daca ai nascut normal stiu ca e bine sa te vada si pe masa. Primele menstruatii au fost ciudate, nu semanau cu ceea ce avusesem inainte. Abia acum, dupa un an, s-au mai normalizat lucrurile.

"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

monicajung asa sa faci, auzisem si eu ca nu da nr. sau de telefon la paciente, dar in acelasi timp, dai de el la spital, cica ar fii bine instruite asistentele ca sa-l cheme la telefon. Eu iti spun din auzite, personal nu stiu cum sta problema, sper sa reusesti sa vb cu el maine, ca sa nu mai stai asa in incertitudine.

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Irlandeza imi pare rau pt micuta ta dar sunt sigura ca dupa cele trei luni de chin totul va fi bine.

Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)
http://community.webshots.com/album/560608464rHUeBp?start=36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

va pup pe toateeee..
irlandezooo ma rog din tot sufletul sa va faceti bine amandoua,,si tu fii atenta ..ai grija mare ..apropo picioarele sunt umflate?





Putin cu putin se aduna marea...



...Lumea se ia dupa ceilalti, caci nu judeca lucrurile asa cum sunt intr-adevar....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

irlandeza, imi pare tare rau ptr ca micuta are probleme, stiu si eu ce distrusa am fost ca david a stat 3 zile sub lampile alea ptr ca facuse o forma de galbenare urita. e tare greu sa-ti vezi puiutul bolnav, si daca nici tu nu te simti bine....e cu atit mai greu sa te poti ocupa!si eu aveam dureri mari dupa nasterea cu dominic, ma durea burta, perineul, ziceau ca e de la rupturi!nu puteam merge 100m!ca trebuia sa ma pun jos. cum a fost nasterea?si de la ce are micuta dislocatia, cum au scos=o?te pup si ma rog ptr voi, multa sanatate

lau, ce frumos mi-ai scris tu mie, e pe terminate ciclul, piciorul inca umflat, dar trece, ce mai fac papagalii ca tot vreau sa te intreb de=o vreme

michelle, tin pumnii sa iasa

liana, si la tine tin pumnii

irene, si mie mi-a fost dor de tine

fug ca plinge micutul

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput