Durerea unei pierderi de sarcina (56)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristy74 spune:

Buna dimineata fetelor,

In sfarsit am rezolvat si eu cu internetul acasa, sper sa si mearga.

Miha74 tin pumnii sa iasa testul pozitiv. Simptomele tale imi par de sarcina, sper sa fie cu noroc.

Florelacri imi pare tare rau ca ai pierdut sarcina intr-un astfel de mod. De cele mai multe ori in astfel de accidente o patesc cei nevinovati si in cazul tau un sufletel atat de micut. Stiu ca e nedrept si de asemenea stiu cum e sa treci de la fericire la disperare maxima. N-am sa-ti spun decat ca trebuie sa fi puternica pentru a-ti implini visul cat mai repede.

Idaira tin pumnii pentru vineri. Sper din suflet sa fie bine si sa-ti vezi bebelusul mult dorit cat mai repede.

Irlandeza imi pare rau ca fetita ta are probleme. Of mitica de ea .... Sunt alaturi de tine si de micuta printesica. Vai e atat de frumoasa si de micuta.

Alinushca ce fel de doctor mai e si asta? Sper sa-ti rezolvi problemele cat mai repede si sa te auzim cu un test pozitiv in mana.

Blueeyes2003 ce ma bucur ca l-ai vazut pe bebe la eco si ca totul e bine. Ai vazut ca nu aveai motive de ingrijorare? Sa te ajute Dumnezeu in continuare si sa ai o sarcina usoara.

Danangie ma bucur ca esti mai bine si mai optimista. Asa trebuie, stai cuminte si gandeste pozitiv.

Liana30, cred ca ti-a fost greu pe 15, dar tu ai atat de mult optimism si il imprastii asa la toata lumea. Multumim ca esti aici, alaturi de noi.

Michelle esti o draguta ca mereu iti amintesti de mine. Deocamdata stau acasa, in pat mai mult, iau nospa si beau ceai de cretisoara si sper ca pe 28 ianuarie cand ma duc iar la control sa-mi spuna ca nu am nevoie de cerclaj. In rest suntem bine si eu si bebelina. Tu ce faci?

Cristina26 foarte frumos filmuletul cu Ingrid. Este o minunatie de fetita, sa-ti traiasca, sa se faca mare si sa va bucurati de ea.

Mcrissa tin pumnii sa iasa testul pozitiv. Se dea Dumnezeu sa se implineasca si visul tau cat mai repede.

Flavia imi pare rau ca Dominic este bolnavior. Sper sa se faca bine cat mai repede si sa nu se ia si la David.

Cristina Ana ce faci? Ce face Andreiut?

Va pup pe toate,





Cristina 23+ viitoare mamica de

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Liana, gata am intrat in butoiul tau!
Alinushca, am avut si eu un medic de genul asta...care eu vorbeam si el era cu telefonul la ureche...sau...eu eram pe masa si in aceeasi incapere baga alta pacienta ca de...avea multe!Eu zic sa renunti la el!
Blueeyes, felicitari pentru momentul unic....ce frumos!Bravo!
Idaira, bafta multa maine!
Cristina26 splendid filmuletul cu ingrid!Ai o printesa in adevaratul sens al cuvantului!

Va pup fetelor pe toate!

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/k8fVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

idaira scuze, am gresit, cred ca ti-am scris ieri bafta ptr vineri adica maine si la liana vroiam sa ii spun pe 31.

cristy74 mersi ca ma sustii si tu, fetelor cu ajutorul vostru am reusit sa merg mai departe...cand vad atata optimism...

Bafta la toate, si mie ptr ca am de gand sa ma apuc de treaba cat mai repede posibil...imi pun toate armele in functiune... si ale sotului,bineinteles...

Lacrimioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

e clar ca's baba
aseara am uitat sa spun ca o ora si ceva m'am chinuit sa vad filmuletul lui Ingrid,,moamaaaaaaaaaaaa ca se intrerupea si iar o lua de la capat..moamaaaaaa da nu m'am lasat pana nu le'am vazut..na,,
cristinaaa va pup pe amandouaaaaa ca tare dragi imi sunteti.
cred ca trebuie sa va scriu mareee ca sa intelegeti??????
breeeee voi nu cititi ce scriu eu?????????/
pe 31 am facut io calc ca trebuie sa faca Idaira testu..io nu fac inseminare...ca io am facut'o de mult
va pupp revin..





Putin cu putin se aduna marea...



...Lumea se ia dupa ceilalti, caci nu judeca lucrurile asa cum sunt intr-adevar....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

quote:
Originally posted by alinushca
Dar ceea ce chiar vroiam sa va intreb este dupa cum urmeaza: mi-a zis ceva ce nu mai auzisem pana acum. Ca prima sarcina am pierdut-o pentru ca ovulul meu nu continea material genetic si fecundatia s-a produs intre doi spermatozoizi??... nebunaticii!! Eh... o sa caut maine sa aflu mai multe.

Seara buna!

http://tt.lilypie.com/xw0yp2.png - ticker, ok ?



breeee, cum naiba vine chestia asta????????????
sa ne zici si noua daca ai gasit pe undeva info care sa sustina asemenea idee, ca am ramas cu gura cascataaaaa....

fetelor, acum plec cu sebi catre Buc., avem programare la Oftapro. sunt cam cu inima indoita, mama mea este in tren tot catre BUc. si mi-a zis la tel ca este ceata pe drum.... sa ne tineti pumnii, sa ne intoarcem cu bine!

puuuup!


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

in caz ca vreuna dintre voi vrea sa ne vedem diseara (in principiu vom ramane la BUc peste noapte), am lasat nr meu de tel la alinushca si o rog pe ea sa vi-l trimita pe privat, ok?


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Mav-iti tin pumnii sa va intoarceti cu bine.Eu din pacate nu stau in Bucuresti ca tare m-as intalni cu tine!Drum bun sa aveti!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

quote:
Originally posted by mav

quote:
Originally posted by alinushca
Dar ceea ce chiar vroiam sa va intreb este dupa cum urmeaza: mi-a zis ceva ce nu mai auzisem pana acum. Ca prima sarcina am pierdut-o pentru ca ovulul meu nu continea material genetic si fecundatia s-a produs intre doi spermatozoizi??... nebunaticii!! Eh... o sa caut maine sa aflu mai multe.

Seara buna!

http://tt.lilypie.com/xw0yp2.png - ticker, ok ?





breeee, cum naiba vine chestia asta????????????
sa ne zici si noua daca ai gasit pe undeva info care sa sustina asemenea idee, ca am ramas cu gura cascataaaaa....

fetelor, acum plec cu sebi catre Buc., avem programare la Oftapro. sunt cam cu inima indoita, mama mea este in tren tot catre BUc. si mi-a zis la tel ca este ceata pe drum.... sa ne tineti pumnii, sa ne intoarcem cu bine!

puuuup!


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)






Crede-ma, si eu am strans a suspiciune din ochi cand am auzit asa o idee... m-am intrebat multa vreme de atunci daca si-a batut joc de mine cu asa o afirmatie. Am mai intrebat un ginecolog si mi-a zis ca natura inca nu a inventat clonarea... dar m-am prea obisnuit cu doctori care citest reviste diferite de stiinta.
Mult succes azi, da' nu-i cine stie ce ceatza pe aici pe la noi... poate e mai pe afara. Drive safely!
Am primit nr de tel, pentru cine il vrea, sunt acia.
Eu azi am programare la patinoar .

http://tt.lilypie.com/xw0yp2.png - ticker, ok ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Cristina26, vazut filmuletul si ramas cu gura cascata de admiratie! Ingrid m-a dat gata, asta e cert!

Liana, in sfarsit am inteles si eu cum era cu 31:D. Eu m-am tot gandit la carte, mi-au mai venit idei, dar n-am mai zis nimic, n-am vrut sa ranesc pe nimeni, poate unele fete s-ar fi simtit lezate daca eu tot insistam...da' io's gata oricand! Fetelor, va mai amintiti de cartea cu experintele noastre?

Florelacri, eu nu cred ca afecteaza gelul acela, stiu ca, dimpotriva, e recomandat in comparatie cu sapunurile obisnuite. Trebuie sa aiba un ph usor acid, 4,5-4,7 ceva de genul acesta, nu 5,5...in fine, daca e testat si aprobat de medici cred ca e ok.

Alinush, m-am amuzat de cum ai povestit, dar nu de ceea ce ai povestit...offfffff, dom'ne io's revoltata la culme, de ce o fi asa greu sa tratezi pacientii cu atentie...si mai ales la privat. Experienta cu telefonul am avut-o si eu la Badiu...din 10 min. cat am stat inauntru, 5 a vorbit la telefon, iar eu am studiat modul in care era amenajat cabinetul

Michelle


"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Alinushca-te admir pentru calmul tau,eu una sincer daca mi-.ar fi aruncat in fata o astfel de afirmatie "ciudata"m-as fi enervat de numa!Tu ti-ai pus sperante in acest consult,ai sperat sa vii cu un raspuns acasa...dar din pacate nu te-a lamurit,poate totuis gasesti alt doctor.ai grija de tine!
Cristy74-bine ca ti-ai rezolvat cu netul.Imi pare rau ca trebuie sa stai in pat dar lasa ca nu mai e mult si la o adica nu facem noi orice numai sa ne vedem copilasii sanatosi in brate?
Bluueyes-felicitari pentru inimioara!de acum sa nu te mai aud ca te gandesti la prostii!sarcina usoara in continuare!





Mergi la inceput