Durerea unei pierderi de sarcina (56)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

incep
Idaira iti doresc din suflet sa reuseti si sa fie bine pana la capt..te pup si vineri voi fi aici ..orice intrebare ai sunt aici si te lamuresc pe loc..
Mirelushhhh te pup ..am primit mesajul de la tine..scumpa Lau mi l'a transmis..o pup si pe ea.
Pepsoasooo tu spune tot ce vrei aci.io cetesc tot.si iau notite..asa ca imi prind fff bine..te pup pup si baietii si stiti ca io va iube..si io's activa dar imi place arsa
Michelleee moamaa te prinsei langa butoi????pai te bagai cu totul in el,na!!acu numai scapi.
IreneCAM mie mi'a fost dor dar am uita sa spuihai capu sus ca io te pup..ce zici ne apucam de cartea aia?
Lauricaaa va pup pe amandoua ..intre 2 tzatze si un pempers poate mai apari si pi la noi.






Putin cu putin se aduna marea...



...Lumea se ia dupa ceilalti, caci nu judeca lucrurile asa cum sunt intr-adevar....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

continuam..scurte da dese
Irinel te puppp
jojo tu e mai faci?
mav te pup poate te razgandesti.
Lacri imi pare rau de ceea ce ti s;a intmaplat..iti doresc sa ramai cat mai repede asa cum iti doresti..te rog daca vrei ai grija cand scrii mesajele .nu le mai scrie cu litere mari..pare ca si cum ai tipa ..iar regulamentul forumului interzice..sa nu cumva sa iei vreun avertisment..multumesc de intelegere ..te pup si bafta multa..
dana te puppppp..
Teo asa crezi tu ca am adormit????ntzz.ntzzz faceam calculelele.,,imparteam sampanie...nu ajungfea sampania....nu ieseau paharele la calcul.la tine tipam nuuuuu nuuuu,,.doamneee Lau numai ajungea cu batantzz.ntzzz nu..nu am adormit
miha74 asa mama pana la gat..bravooooo..cu fortze proaspte va vreau..pe 31 BEM pt Idaira ca va reusiiii..stie olteanca..
mcrissa iote'o iti dau una la si te arunc direct in butoibutoiuuu e plin de optimism acu..asa ca pna la gat te bagsi taci ca va fi binee
Ninia81 treci in butoi ca scot bata
Teooo fusa buna pizaaaa







Putin cu putin se aduna marea...



...Lumea se ia dupa ceilalti, caci nu judeca lucrurile asa cum sunt intr-adevar....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

mariaanna atunci tine bine de el si nu'i mai da drumul..te pupp
Aleeeeeeeeeee da un semn..pe'aci pi la alte usi..da macar da unuu ca ne e dor tare de tine,
C.myry ce faci burticutza?te pup
moamaaa vb de nuntzi?????ce as mai vrea si io sa o fac din nouchiar asa..uite o sa;i propun lui grasu
sa va dea DD si bebei si sa faceti nuntzile fericiteee!!
Chantal mii dor nebun de tine..da un semn unde vrei tu dar daaa,,sa stii ca ma gandeam zilele astea sa deschid odata subectul ala ca nu se mai poate
Asa e Lau cand intrai pe forum azi si vazui ca toate fetele ziceau de 31 si io ramasei asanici io numai stiuisper ca acu lamurii poporusi oricum bemmmm..bemmm..da sa avem pahareeeee..tu sa fii cu bataaaa!! Teoo sper sa fie deja maritata sa nu cumva sa zica NU..CA VAZUSI CE VISAI
gataaa..e cazu sa ma opresc va pupp pe toateee
deja sarii calustiu..gata ma opresc ,,,mai scriu maine.





Putin cu putin se aduna marea...



...Lumea se ia dupa ceilalti, caci nu judeca lucrurile asa cum sunt intr-adevar....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

aaaaaaaaa uitai sa va spuifacui rost de mai multe butoaie ca ma gandii ca poate nu va ajunge unuete le aliniez aci,,asa ca maine cum va treziti voi sa nu vedeti cafeavoi sa vedeti butoiu si
sariti direct in el,,oricum care are ezitare io voi fi cuaci si ii fac vant imediat

io\s la fiecare butoi de paza ca imi facui copii





Putin cu putin se aduna marea...



...Lumea se ia dupa ceilalti, caci nu judeca lucrurile asa cum sunt intr-adevar....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

liana mersi de sfat se pare ca inca nu am primit nici un avertisment, asta e, am gresit dar nu cu intentie rea. sa speram ca am noroc si eu sa ma numar printre gravidutze.
idaira ...bafta pe 31... iti tin pumnii!



Fetelor am o intrebare, gelul de dus intim afecteaza oarecum conceperea unui copil? sau in timpul sarcinii?

Va

Lacrimioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

liana in legetura cu nuntzile m-am uitat pe net la rochii de mireasa si sincer am vazut mai multe modele care mi-au placut, cred ca imi va fi greu sa ma decid. eu vreau ceva simplu ,dar alb si majoritatea intra in categoria asta. sper sa am parte de o nunta cu timp frumos ca in oct cand fac eu nunta e cam frig si naspa vremea...


Lacrimioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

alinushca mama ai fost mortala cu povestitulasta cu telefonul m-a deranjat si pe mine cel mai tare.eu vorbeam cu el, incercam sa-i spun ca sangeram (cand eram gravi) si el vorbea la telefon.eu din bun simt m-am oprit din povestit cand vorbea la telefon, dar el mi-a zis sa continui ca ma asculta.apoi mi-a facut un semn sa ma dezbrac pentru eco, acolo s-a uitat un minut la bebe, apoi mi-a zis sa ma imbrac si pana m-am imbracat eu o bagase pe urmatoare pacienta in cabinet, asistenta mi-a scris o reteta din capul ei, iar eu nu am apucat sa-l intreb nimic.hai ca ma apucara iara dracii acum, vad ca tu ai reusit sa fii ironica, iar eu sunt plina de nervi cand imi amintesc ca asa s-au derulat primele 3 controale de sarcina.


Cristina in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

cristina26 am primit aseara filmuletul si am admirat-o pe Ingridutza impreuna cu sotul meu.e atat de frumoasa
liana stai prin preajma cu butoaiele alea, i-o sorbi putin din ele azi, dar simt ca maine voi avea nevoi de un butoi intreg.
miha74 cum stai cu mancarimea la degete?sotul ma tot intreba aseara daca am testul de sarcina cumparat.i-am spus ca nu si a zis sa-l iau mai repede, dar eu nu iau pana vineri ca daca-l iau sigur il fac mai devreme.
mirelus ma bucur mult pentru tine.e una din cele mai emotionante ecografii cea in care ii auzi inimioara lui bebe.in clipa aia se leaga o mare dragoste.
idaira iti tin pumnii pentru maine.ce bine ca dr-ul nu a stat pe ganduri si a luat repede decizia asta.cred ca luni asta imi va propune si mie dr-ul.

Cristina in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Liana multam fain... oricum trebuie facuta o galerie si pt tine pe 31 !!!! Iar de intrebari,nici o grija ca te bombardez daca am...

Florelacri eu maine am IA ,Liana o are pe 31! Multumesc oricum!

Miha74 te pup !

Mcrissa

Alinushca mie dr cind mi-a dat de facut analizele din z 2 mi-a zis ca se pot face intre z 2 si 4.Si intr-adevar voia sa vada raportul ala de hormoni care suspecteaza PCOS. Stilul asta de dr( de altfel atit de tipic in Ro) f grabit,care face un milion de lucruri odata,precum Mafalda,care n-are rabdarea de a asculta si de a trata in consecinta ca atare,imi da impresia de superficialitate.Parerea mea!
Acuma,privitor la profesionalismul lui,fetele de pe forum au cuvinte de lauda,si se vede ca trat lui de sustinere a sarcinii da rezultate chiar si in cazuri mai severe. Oricum, ar trebui sa lucreze mai mult la relatia dr-pacient! Mie,personal,ajunsese sa mi se faca greata cind auzeam vesnica fraza,"voi continuati sa incercati daca aveti noroc,bine"! Eu am cautat 3 ani pina sa-mi gasesc dr in care sa am incredere, ceea ce de altfel, e primordial! Luna de luna,vizitam cite un dr...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

L58, ... eu nu imi aduc aminte sa fi luat mama vreo masura speciala. Stiu ca ni s-a dat pastila cu iod si cam atat. Noi eram frumos in mijlocu campului la iarba verde in ziua aia. Mama sotului meu imi povesteste ca nu stiu cate saptamani stergea zilnic prin casa cu nu stiu ce substante speciale... la noi mama nu cred ca a facut ceva... si uite imi zice ieri Tutu ca ovulu meu nu avea material genetic in el si ca spermatozoizii temerari ai sotului s-au imperecheat intre ei... lasa, one way or the other reusim noi. Dar ce poate sa zica docu despre ovarele cu aspect polichistic din analizele celea hormonale?

miha74 + mcrissa II asta sper sa vaedem de la amandoua!

blueeyes
, ma bucur cu tine ca ai trecut prin acel moment minunat! Trebuia sa inregistrezi sa ne dai si noua astora care inca mai asteptam. Sa fii cumintica in continuare ca sa creasca bebe frumos. Cred ca o sa fie baiat! Hai cu pronosticu!

Cristina26, superba fata mai ai!

Idaira, m-am mai ducomentat si eu despre IA. Pare floare la ureche Ai emotii?

http://tt.lilypie.com/xw0yp2.png - ticker, ok ?

Mergi la inceput