FIV la Medlife

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Pe mine nu m-au costat nimic analizele, pt. ca am abonament la Medlife.Mi se pare f. avantajos.

Pana acum toate analizele sunt bune, cu exceptia TGP( am facut o "criza de maioneza" ca tot romanul, dupa sarbatori.Mai am insa cateva de ridicat, inclusiv cariotipul.

Lucieilm, te sarut si ai grija de tine...Eu cred ca e bine ca au fost cinstiti cu tine, si ti-au zis ca nu se poate face punctia.In fond, nu aveai de unde sa stii. Nici in ziua de azi nu sunt sigura ca la Medsana mi-au facut sau nu ICSI ( la Giulesti mi-au spus dupa un an ca nu e nevoie) si am dat banii degeaba.De asemenea, la Medsana mi-au transferat 5 ( cinci!!!!) embrioni, ceea ce am inteles ca e total neindicat...


V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

luci, multumesc pt informatii. ma mai gandesc daca ajung acolo. am intrat pe subiectul dr predoi si unele fete au plecat dezamagite de la el din cabinet. cunosc sentimentul...ma mai gandesc daca ma tin nervii.
victoria este un lucru extra ca ai abonament acolo. iti tin pumnii sa vii cu vesti bune.
pe cand fiv-ul?

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

danotino nu trebuie sa iti pierzi speranta...
E greu sa pleci dezamagita si eu stiu sentimentul. Dar in viata daca iti doresti cva trebuie sa fii perseverenta si sa lupti. Vezi tu nu poti fi pe aceeasi lungime de unda cu totzi.. Eu zic sa mergi pa Predoi vezi ce zice si cum ti se pare si apoi decizi daca mergi pe mana lui sau nu.

Succes si sa ti se implineasca visele.
sa ne tii la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

iubu, esti tare draguta si buna!
multumesc pt incurajare.
o sa ajung si acolo pana la urma :)
eu tot sper in fiecare luna ca nu va mai fi nevoie :))
va pup!

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Danotinosi eu sunt pacienta fam.Predoi.Si ma pregatesc de fiv.
Eu zic sa mergi, fiecare are criteriile lui de apreciere....parerea mea, desi sper ca Luci sa nu se supere, este mai bine ca i-au spus adevarul si nu au mers mai departe, pt ca era mai grav sa ii faca fiv fara sanse de reusita.
Eu un si jum m-a indopat un dr cu stimulare ovariana, in cd unei ovulatii naturale dar cu trompe malformate.....fara comentarii....singurul care mi-a spus adevarul a fost Predoi.
Acum, fiecare alege pt ea....

http://tt.lilypie.com/JyjDp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxifoxi75 spune:

buna fetelor!
eu am facut anul trecut un fiv la polisano-sibiu, nereusit, din pacate, dar asta e! privesc inainte. m-am hotarat sa-l fac pe al doilea. la polisano am fost foarte multumita, m-as mai duce acolo cu inima impacata. dar la brasov s-a deschis de vre-o luna un centru nou (genesis), despre care am inteles ca e facut in colaborare cu cei de la medsana-bucuresti. echipa medicala e alcatuita din grecii despre care vorbiti voi + un ginecolog roman, dr. poiana nicolae din bucuresti. costurile totale sunt f. apropiate de cele de la sibiu, si acum stau in cumpana, ca nu prea stiu la care centru sa ma duc. la sibiu au aparatura de criogenare a embrionilor + aparatura pt. tinerea embrionilor pana in z a 5-a, daca da domnul sa am ce tine pana atunci. la bv nu exista asa ceva. mie bv mi-ar fi mai aproape, dar nici sb nu ar fi asa o problema.
unele dintre voi vad ca nu au pareri prea bune despre medsana. m-am uitat pe internet si de dr. poiana. parerile sunt impartite cu privire la capacitatile lui profesionale (unele zic ca-i bun, altele ca nu), dar lumea e in general de acord ca e "un aspirator de bani", ca sa ma exprim metaforic.
voi pareti mai informate. poate puteti sa-mi dati si mie niste informatii mai amanuntite despre medsana si/sau despre dr. poiana, ca sa nu fac vreo prostie!
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

cocolyso, multumesc. deocamdata sa fac histeroscopia si
apoi daca nu iese nici dupa asta o sa ajung si acolo.
bafta ! sa vii cu vesti bune! cand favi fiv-ul?

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

A facut cineva Fiv la ei pana acum? Daca da cum a fost?
Ati facut cu Predoi sau cu altcineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Buna seara fetelor si bine v-am gasit! Va urez sa trecem toate cat mai curand posibil la statutul de graviduta si apoi la cel de mamica!Numele meu este , am 31 ani, si am facut deja un FIV cu echipa de la Medlife, dar asta a fost anul trecut cand ei erau inca la Titan.
Stiu ca primele 10 mesaje sunt monitorizate si apar cu intarziere, ca urmare voi scrie cate putin sa trec de cele 10.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Desi primul meu FIV s-a soldat cu un esec, eu am mare incredere in aceasta echipa si abia astept sa-l incep pe al doilea.
Din punctul meu de vedere, chiar sunt niste profesionisti, pe care-i intereseaza ce fac.
Nu vreau sa sune a reclama gratuita, dar este ceea ce simt.
Va pup,

Mergi la inceput