Malpaxis doctor Dadaianu Ioana

Malpaxis doctor Dadaianu Ioana | Autor: claudiu120

Link direct la acest mesaj

De ce nu-mi dau numele?Domnule,sau doamna,,hai sa fim realisti.De doctori ne este mai frica decat de politisti,caci daca in fata unui politist poti pica drept victima,in fata unui doctor pici drept agresor.Sa ma duc la colegiul medicilor?!Glumesti,nu?Ca in orice institutie oficiala din Romania,cine este la conducecere trebuie sa aiba o “calitate” de baza:sa fie corupt,altfel este imediat indepartat.
Spune-mi si mie vreun caz in care un doctor a facut puscarie pentru mita,malpraxis sau efectiv mutilari si crime evident facute intentionat.Si mai spune-mi daca stii de cazuri asemanatoare in ce priveste politistii,si vei intelege de ce ma feresc de doctori mai ceva decat de politisti.Cred ca ai auzit de cazul acela binecunoscut de mutilare genitala.Ala-i varful aisbergului.
Colegiul medicilor.daca era intr-adevar un colegiu al medicilor,iar nu un colegiu al mafiotilor,ar fi luat de mult atitudine fata de situatia de genocid planificat care se petrece actualmente in spitalele din Romania.Mergeti tovarasi din colegiul medicilor la Spitalul de la Eforie Sud,la Spitalul Judeteam Constanta,si filmati si publicati imagi live de-acolo,din dormitoare,grupuri sanitare,bucatarii;si mergeti si pe la casele directorilor democrati ale acestor institutii,sa vedeti ce masini si ce vile au.Ca de,e saracie,buget de austeritate!!!
Mergeti in statiunile din strainatate unde-si fac concediile sefii de spitale din Romania,in vreme ce spitalele pe care le conduc(sic) sunt la nivelul inferior lagarelor de concentrare din Siberia sau Polonia.N-au bani sa plateasca personal calificat,dar ei au masini si vile mai ceva decat omologii lor din Germania sau tarile nordice;de,aia nu fura din bugetul spitalelor,ca aia “e prosti”,nu stiu sa “se descurce”…
Te miri ca ma feresc sa-mi dau numele?Trebuie sa fii intarziat mintal sau obisnuit cu mita ca sa te miri de asa ceva,intr-o societate unde mita si coruptia dicteaza viata de zi cu zi,in care omul obisnuit este fortat sa plateasca taxe ametitoare si sa traiasca in lipsuri,in vreme ce sefii se lafaie si ne sfideaza,ne reped si ne batjocoresc cu insulte si dispret pentru a ne fi frica de ei.Cotizatia medie pe roman pentru asigurari medicale se situeaza la cifra de 530 euro pe an.Unde sunt banii astia in putinele ocazii in care majoritatea ajunge in spitale?In masinile,vilele si amantele sefilor din sistem,directori si sefi de sectii care jefuiesc cu cinism si sadism cotizatiile oamenilor.Doar orb daca esti nu vezi asta.Domnilor si doamnelor din colegiul medicilor,ia mergeti frumos dumneavoastra pe la toti pacientii din data de 4 ianuarie 2008,pe la cele care au nascut atunci,si intrebati-i cum au fost tratati de dna doctor Dadaianu Ioana.Nu asteptati sa aflati numele meu si sa spuneti ca laptele ce l-am supt de la mama era de vipera;daca intr-adevar sunteti doctori sesizati-va din oficiu si mergeti la femeile care-au nascut pe 4 ianuarie 2008.Lasati abureala ca eu sunt buba si nu va fac temenele ca la preotii din Evul Mediu…Sunteti corupti domnilor,sunteti elemente de distorsiune si decadere sociala.Colegiu al medicilor,sunteti o rusine.Aveti atat cabinete particulare pe care le intretineti cu banii de la stat,adica platiti de toti romanii,iar in spitalele de stat cereti spaga,neajungandu-va faptul ca furati prin asazisele clinici private cladite cu banii tuturor contribuabililor pe care-i tine-ti ca-n lagare de concentrare in spitalele de stat pe care le jefuiti.Furati de doua ori si va bazati pe faptul ca sistemul juridic,condus tot de mafioti ca si voi,nu va adopta legi prin care sa va bage la puscarie pentru coruptie si malpraxis,si nici nu va pune lapunct un system prin care sa va controleze sau sa va impuna legea.Mint?Mergeti tovarasi si aratati cum mint,aratati asta live cu imagini din Spitalul Judetean Constanta,din Spitalul de la Eforie Sud…
Va rog,dovediti romanilor cat de cumsecade sunteti voi si cum nu mai piteti de grija pacientilor care platesc taxe uriase la bugetul asigurarilor medicale.
In privinta camerelor de filmat,in situatii de criza se impun masuri de criza.Asa cum in mijloacele de transport in comun umba mascati controlorii si afiseaza peste tot reclame in care anunta ca s-a deschis sezonul la prins pasagerii fara billet,tot asa la intrarea in spitale sa se scrie ca s-a deschiz sezonul la prins doctori care iau atentii.Si pentru-o scama daca accepta ca atentie,acel doctor sa faca 10 ani puscarie!Ia sa vedeti,s-ar mai purta cu atata tupeu daca vad ca nu le dai atentii si bani inaintea unei operatii?Sa umble echipe care sa incerce si sa testeze integritatea doctorilor si sa-I dea afara pe cei corupti,sa-I bage-n puscarie.Suntem in al doisprezecelea ceas fratlor;astia ne omoara cu zile.Gravida de care va spun este prea timorata ca sa ia atitudine,caci stie din start ca nimeni n-o va baga in seama,si I-e frica de atitudinea urmatorului doctor la care merge,dupa ce a fost le nemernica asta de Dadaianu Ioana.Se gandeste ca pisica la pisica nu-si scoate ochii,adica doctor la doctor isi tine partea…Iar ce s-a intamplat pana acum dovedeste asta.La situatii extreme trebuie luate masuri extreme,daca nu vrem sa fim in continuare macelariti in abatoarele de stat numite official spitale.
Ce facem?Ce demnitate putem avea in conditiile in care suntem tratati in conditii de genocid si cu dispret in spitalele de stat?Dati voi,pe site ,solutii;dar realiste,nu bla bla-uri siropoase.dati solutii efective,realiste ca spitalele noastre sa arate ca cele din tarile nordice,in conditiile in care doctorii corupti le indeamna pe asistentele platite in batjocura sa ia atentii de la pacienti pentru a-si mari veniturile,in vreme ce ei jefuiesc toate resursele ce vin de la buget,mana in mana cu organele de stat…Dati alte solutii in afara de cele enumerate :inchisoare si excludere din viata medicala pe viata.Cum sa te lasi pe mana unei doctorite ca Dadaianu Ioana,cand ea vorbeste cu o lahuza in chinuri cu dispret,replicandu-i,cand aceasta-i cere s-o ajute cumva,ca ce sa-i faca, ca-i varza oricum,nedandu-i nici un tratament pentru infectie,trmitind-o acasa dupa nici doua zile,cusuta fiind in zona genitala?!!!!
Zi-mi tu domnule care-mi reprosezi ca am intentii dubioase,Ce solutii viabile sunt de adoptat?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

mut mesajul tau la subiectul deschis mai devreme, pe acelasi subiect: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114038

Roxana

Mergi la inceput