*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (118)*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Carmilia, stai linistita, chiar nu e nici o probl daca sta pina in saptamina 42. Se mai si zice ca baietii sint mai "lenesi" si le place mai mult la caldurica, in burtica lui mami.
Desi, la zuzele noatre care au nascut a fost pe dos: domnisoarele s-au lasat mai mult asteptate....

Anca 36+ cu Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Ellenuta,tu ai dreptate.Eu insa am un pitic pe creier,de cand mi-a povestit o amica despre o colega de-a ei,care a facut cateva zile drumuri la spital,dr.i-a zis sa mai stea,ca bebe inca nu vrea sa iasa,dupa care copilul a murit inecat in lichid.Nu stiu cate sapt.avea,dar m-a impresionat teribil povestea,si ma gandesc fara sa vreau la ea.Stiu ca nu e tarziu,dar am o mica teama,sau o fi doar dorinta de a-l vedea mai repede pe bebe?!?Sau regretul ca nu ma loveste din cand in cand o contractie care sa-mi "garanteze" ca atunci va fi mai usor?!?

Carmilia 39s5z , Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

buna zuze si pitici mici
Angi finutul meu papa ceai BABY DRINK de la o sapt pt colici nu a luat nici apa de marar,nici SAB SIMPLEX nimic ,este un ceai la pliculet cu moculita unui piticel pe cutie ,special creat pt bebelusi pt colicii acestora.......eu zic sa incerci ,fina mea e foarte incantata de el ,si in rest normal numai sanul il papa ...la noi se gaseste si in farmacii si in magazinele mari
noi nu suntem bine pt ca nu am reusit sa dormim 2 ore azinoapte .....asa ceva mai rar ,macar in alte nopti adormeam pe la 3-4 hai 5 pana pe la 9-10 acum deloc ,sunt chiauna de tot ,am reale probleme cu nasterea ,fac tot felul de scenarii si mi tot mai frica indiferent de modalitatea de nastere ....nu stiu cei cu mine,sunt prea mult timp singura si am timp de ganduri negre cred.....

34+Sara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Ciao fetelor,

FELICITARI LOUIZA, SA-TI TRAIASCA PRINTESA SA FIE SANATOASA SI NOROCOASA!

Noi, ieri, am implinit 1 luna ; asa ca am facut poze (bine, le-am facut azi, ca ieri, ba am dormit pe noi, ba am fost caraite - colicii sunt de vina - si n-am reusit sa ne pozam).

Cine vrea sa le vada, sunt puse la semnatura.

Super albumele! Dar eu n-am nici-o poza de-a mea gravida - ma oftic la culme, ca n-am apuc sa-mi fac poza cu buburuza "la purtator".

Pot sa trimit doar poze cu bubulina?

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaH spune:

quote:
Originally posted by carmen e

Noi aseara am facut o eco de trim III si a iesit ca bb are o intarziere de crestere de 2 sapt, ar trebui sa fie de 37 de sapt si arata de 35 de sapt, iar de crescut nu va mai creste cu siguranta . Iar maine fac cezariana, pt ca nu mai are rost sa stea bb degeaba, sunt atat de speriata, chiar nu stiu la ce sa ma astept, sper ca bb sa fie sanatos chiar daca e mai micut.
Sa ne tineti pumnii sa fie bb sanatos!
Offff vad ca si alte fete se vaita de intarzierea de crestere, voua vi sa spus de la ce este intarzierea asta?????? care ar fi cauza?????????
Acum merg sa fac bagajul pt ca nici nu il am terminat si nici tragere de inima nu am sa il fac.

louiza iti doresc sa te ridici cat mai repede din pat si sa mergi sa iti vezi printesa.

lala 20 - bafta multa bebelinei tale , sa creasca mai repde si sa vina cu mami acasa.


cum creste
Carmen 37 + David Alexandru AMR 13 ZILE !!!



Capu sus si o sa vezi ca o sa fie bine. Nu as sti sa iti spun de la ce e intarzierea de crestere, dar io cred ca important acum e sa fie bine plamanii dezvoltati sa respire singur, ceea ce la 37 de saptami sigur e.
Doamne ajuta sa fie bine, asteptam vesti de la tine.


33+ si fetele Maria si Ioana 6 ani
Toate bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


carmilia nu te mai gandi la prostiute ca vin cu shalpu!! si eu sunt la fel de nerabdatoare, iti dai seama. pe 5 ianuarie m-am dus ff pregatita sa nasc insa nu a vrut bitzi .. colul era inchis si lung. maine insa o scoatem de urechi .. n-avem incotro!

stai linistita si o sa vezi ca totul va fi bine!



40+ EVA MARIA
AMR .. CAND VA VREA BITZI SA IASA!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
Am ajuns la termen dar nu prea vreau sa ies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Camelia bafta multa maine, sa fie bebe sanatos si cu ajutorul lui dumnezeu va fi bine

Louiza mamica de Yasmin - Elena
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by irlandeza

Buna dimineata si bine v-am regasit.Nu am citit nimic de capitole intregi, avem probleme destul de serioase si nu le dam de capat. Pana una -alta am nevoie de ajutorul vostru !!!!!
Spuneti-mi si mie ce fel de lapte ( formula) sa-i dau fetitei, pt. ca trebuie sa intrerup alaptatul la san.
Cand ne mai linistim, si ne rezolvam problemele , am sa intru sa va povestesc mai multe.
Felicitari fetelor care au nescut intre timp. Sa aveti numai bebei sanatosi, si voi sa fiti la fel.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei


bb PATRICIA ALEXIA



Humana 1 , Milumil 1, Tofer 1. Aptamil 1, Nan 1 .
Eu ii dau supliment Humana 1.

Sanatate multa

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

bafta multa Camelia ......ce sa zic nu stiu de la ce intarzierea asta dar trebuie sa fi tare si convinsa ca totul e bine ...da/??pup fata
eu am emotii pt controlul de Sambata ...Doamne cat astept ziua de Sambata

34+Sara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

'neata (adica abia acum m-am trezit pe bune) si am venti, nu cu shlapul, ca ala e finut, ci cu

Carmilia, si eu am colul inchis si lung, nu mi-a spus daca e moale sau nu, asa ca, crede-ma, contractiile astea ne-dureroase pe care le am tot timpul mie nu-mi fac nici o branza, adica nu ajuta, ca le am de atata vreme, si sunt puternice, si tot degeaba. Noi deja am depasit termenul cu 3 zile, si mai asteptam inca o saptamana daca nu face vreo miscare pana atunci. nu te crampona de diferentele fata de ce scrie in carti! Nu mai spun de carmen (breaz) care deja a depasit cu 10 zile!! exista cazuri in toate sensurile!

si fetelor, NU MAI FACETI SCENARII NEGRE!!! (Stoisor, e valabil si pentru tine!!)

hai sa va mai zic una din carti: au descoperit ca punand sportivi sa
1. se antreneze "in minte" imaginandu-si doar cursa
2. se antreneze pe bune, alergari
3. nu faca nimic
au decoperit ca in practica, primele 2 categorii au performante similare. adica imaginandu-si doar antrenamentele, au obtinut rezultate.

in caz de anxietate si temeri voi faceti exact pe dos, adica va pregatiti mental sa nu fie bine! asa ca ia puneti mintea la contributie, ca noi o facem pe ea, nu ea pe noi, si construiti scenariul nasterii perfecte, si imaginati-vi-l pe ala ca la un disc stricat, din nou si din nou! evident ca nimeni nu garanteaza acuratete apoi, dar voi ati facut tot ce tinea de voi si nu ati sabotat cu nimic procesul! Miri ne-a povestit ca acuma stie ca inducerile d ela prima nastere au fost esecuri si pentru ca ea cumva le-a sabotat din interior! La sacha, ca sa vezi, s-a intors copilul cand lumea din afara nu mai dadea sanse!!
asa ca toata lumea pune ochelarii roz, ca daca putem face ceva, sa facem numai in directia care trebuie! Stiu ca miza e mare si ingrijorarea mare, dar daca stim ca ingrijorarea ne duce in directia ailalta, o mai bagam in ma-sa (eu cel putin sunt mai violenta cu ea) si mergem pe calea ailalta!

daca nu, de la doctoru' de cap de fiecare data!
CAPISCI?

na, ca ce m-am ambalat!

Monica, 40s3z si mandra de asta!!!

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput