*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (117)*

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zuzele2008 spune:

poftiti la capitol nou, mai am chestii de bibilit la el dar le rezolv din mers. :-) pupam!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114057

irinouka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



CameliaH .. aha, oki am inteles. fiecare procedeaza cum crede ca este mai bine. unii au superstitii, altii nu .. aici nu judeca nimeni pe nimeni, sa stii.

eu am luat de toate ptr bebe. Doamne ajuta sa fie totul bine si sa vina sanatos pe lume!!!

40+ EVA MARIA
AMR .. CAND VA VREA BITZI SA IASA!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
Am ajuns la termen dar nu prea vreau sa ies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

M-am inrosit. Nu stiu cum de nu am scris si de tine, cand la tine si la Monica ma gandeam ca sunteti peste termen, dar inca nu ati nascut. Nesimtita mare mai sunt!! Iarta-ma! Mi-am reparat greseala, am editat mesajul.

Ma bucur ca si tu esti online. Bitzi ce zice?

quote:
Originally posted by Ellenuta
creatoooo mariuca ta nu a vrut nici ea afara azi .. sa stii ca am plans la mesajul tau atat de emotionant!! si m-ai uitat pe mine de pe lista .. fetele cu dpn depasit ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Pup si eu fetele!

Si noi tot 2 in 1...deja suna a deja vu, nu?
Am facut astazi testul non-stres si doctorul a zis ca, cu asa "beautiful" test nu se mira ca bebe nu vrea sa mai iasa de acolo..Bebe a cooperat foarte bine (din punctul asta de vedere vad ca este parolist...s-a miscat de numa'-numa') deci parametri interni sunt "beautiful", cum v-am zis ..Am mai facut o eco ca sa-mi vada lichidul care si el se pare ca e la fel de "beautiful"...M-a mai chemat sambata, la inca o monitorizare si, daca tot nimic, luni seara, la ora 8, ma infiintez la spital pentru declansarea nasterii...Eu sunt foarte bine (din punctul de vedere al simptomelor)..Nu simt nimic, nu am pierdut nimic, nu mi s-a rupt nimic....inca..

Vorba Ellenutei, pe care o pup! Il scoatem de urechi! Eee..pai ce crede el? (zic acu' poate ma aude si se sperie)!
Chiar nu stiam ce mai e cu tine, Ellenuta...am crezut ca gata, s-a produs evenimentul...
Mai e si Breaz...ce-o face si ea?

Vad ca si Cretzulina a intrat in prelungiri ...Apropo, sa-ti traiasca noul laptop, cretzu'!
Monica-Doc? Tu cum esti? Ce mai zice Dl. inginer?
Danybv? si tu, Brutus?..vad ca suntem ceva in clubul intarziatelor si intarziatilor!

Irinouka si NataliaS, pup fetele si multumesc de intrebare! Vesti de-acasa...sunt ceva mai bune..Tata e mai bine, isi misca mainile si picioarele (ceea ce este excelent), mananca (au inceput sa-i dea cate o supita, iaurt..), vorbeste mai greu (da' vorbeste)..il doare capul in schimb...nah..are gaura acolo!
Doamne ajuta! sa speram ca va fi bine in final! Am inteles ca daca merge bine totul, intr-o saptamana il externeaza...Cam astea ar fi vestile de acasa...

Laura_dimitris ! Sper sa iasa din nou, soarele si pe strada mea..deja se intrevede cer mai senin...sper sa iasa si soarele cat de curand...si asa sa si ramana!

Sa traiasca bebeii de Louiza si Camiedi, sa fie sanatoase si sa le aduca numai bucurii lu' mami si tati!

Matzisor, mie imi place foarte mult albumul...
De asemenea, imi place si cel facut de Monica-Doc, la fel de mult...Nu stiu cum o sa facem..pentru ca sunt stiluri diferite si frumoase amandoua..pe bune..eu nu-s in stare sa aleg...
Pana la urma va trebui sa ramana unul...zic eu...Cred ca o sa deschidem un poll pe contul zuzelor sa votam

Ce bine ca ati discutat treaba cu igiena intima la baietei, mamici de baietei, ca eram si eu interesata de subiect..am mai aflat si eu una-alta!

Va pup si va tin la curent!



(40+)&Matei
AMR ...cine stie?
http://ticker.7910.org/as1cCnF07fD0700MzEyYnwxMjZ6fE1haSBhdmVt.gif
http://www.dropshots.com/CatiM

Mergi la inceput