Angajare banca

Angajare banca | Autor: jesia

Link direct la acest mesaj

De vreo 2 luni tot imi trimit cv-uri la banci pentru backoffice sau front office si nimic Ori cei de la resurse umane nu se uita pe ele, ori nu stiu ce sa mai zic...am 23 ani si mai am un an de faculate la ID ( asta sa fie vreun impediment)
As avea si eu nevoie de niste pareri.Ati fost sunate pentru un interviu la vreo banca? Sunt pe bune interviurile...


Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

pentru back office (este post pentru studii medii)am fost sunata de la banca am trecut de interviuri sunt pe bune, dar nu am putut accepta oferta lor salariala era mult sub asteptarile mele.

Am pus CV-ul la mai multe banci si am fost ca cateva interviuri.

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

quote:
Originally posted by anca_vlad

pentru back office (este post pentru studii medii)am fost sunata de la banca am trecut de interviuri sunt pe bune, dar nu am putut accepta oferta lor salariala era mult sub asteptarile mele.

Am pus CV-ul la mai multe banci si am fost ca cateva interviuri.

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca




Sa inteleg ca nici tu nu ai terminat facultatea? Atunci poate mai am o sansa, sa nu imi pierd speranta.

Chestia asta cu salariu mic am mai auzit-o si eu, ca dau cam putin. Daca nu sunt indiscreta poti sa-mi zici cam cat ... macar daca or sa ma cheme vreodata sa stiu ce sa zic...

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

eu nu am terminat o facultate ci doua - dar in general cauta oamenii cu facultate pentru posturile acestea si ii plateste la nivel de studii medii.

era 900 ron+ bonuri de masa + asigurare de viata!



POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

quote:
Originally posted by anca_vlad

eu nu am terminat o facultate ci doua - dar in general cauta oamenii cu facultate pentru posturile acestea si ii plateste la nivel de studii medii.

era 900 ron+ bonuri de masa + asigurare de viata!



POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca



Scuze pentru chestia cu facultatile am presupus prost...iar in ceea ce priveste banii ma asteptam, asa auzisem si eu.
Ai fost sunata de curand?

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

in decembrie, dupa acest eveniment am sistat cautarile pana ieri!

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

Am mai vorbit cu prieteni care lucreaza la banca si mi-au spus la fel ca e munca multa si bani putini, incluzand cateodata sambete.
Cam nasol...am crezut ca e lapte si miere la banca dar din cate se vede....



Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Si eu am crezut la fel ca voi dar din pacate (?) am ajuns sa pot confirma: munca in banca e multa si banii nu asa multi cum "par" din afara. Eu vin dintr-o tipografie cu mai putin de 50 de angajati unde luam prima de Craciun cam un salariu iar aici la banca am ramas paf vazand prima de Craciun de 300 ron.
Cat despre chemat la interviu eu ma saturasem trimitand cv-uri la banci (terminata facultate plus 13 ani vechime in munca) fara sa fiu sunata macar o data. Nu mi-a iesit pasenta decat cand m-a recomandat cineva din interior si nici atunci din prima, la un prim post m-au respins, abia dupa alta jumatate de an m-au chemat din nou pt ca aveau urgenta nevoie de oameni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

Macar mi-am luat o piatra de pe inima, la faza asta cu bancile.
Caut altceva unde sa nu muncesc pe nasturi.

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

Dar despre companiile de asigurari ce stiti?
M-au sunat de Allianz Tiriac dar din cate am inteles ei nu prea au slariu fix si se bazeaza mai mult pe comision.

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Singurul lucru pe care pot sa vi-l spun (lurand in banca) este ca "nu umbla cainii cu covrigi in coada"

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput