Durerea unei pierderi de sarcina (55)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

quote:
Originally posted by JulyMorning

Alinushca, pe cuvant ca m-am uitat de mi-au iesit ochii, am gasit doar odisee de iulie-august si odisee de septembrie-octombrie. Da' daca zici tu, ma duc sa mai caut :) Daca ai vreun link, as fi vesnic recunoscatoare si promit sa te trag dupa mine cu toata forta sa fim colege de odisee

_
Our future determines our past



Pai daca ai DPN in Septembrie, intri in odiseea de Septembrie-octombrie . Pentru ca toate fetele de acolo sunt la inceputul sarcinii. Cele de pe August sunt deja departeeeeeee. Intra la Septembrie-octombrie ca toata lumea e ca tine acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Miha, numa sa fi sigura ca ai ovulat deja. Succes mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Jully,ma bucur mult pentru sarcina ta! Sa dea DD sa fie totul in regula si sa te bucuri de aceasta perioada grozava din viata ta!Iti doresc sa nu ai parte de greturi...si sa fii rasfatata de toti.
Sa ne arati si noua BB cand va fi mai mare...

mariaanna

Povestea nasterii lui ALEX, povestea noastra:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=112729

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Meda, La multi ani!Vai ce de tort am mancat azi!!!!
July, felicitari!Ma bucur pt tine si bebe!
L58, bine ai revenit! Sa ai un an bun care sa iti implineasca visul!
Miha74

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/k8fVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana73 spune:

Buna seara tuturor.
Zic si eu la multi ani fetelor si le doresc tot ce e mai frumos pe lume.
Azi imi place, vesti frumoase,July sarcina usora si sa ajungi cu bine la miroacol.
Fatelor azi am fost pentru o zi fotograf de incaltaminte.
O prietena ma rugat sa fac poze sa vada noua moda de aici, si pt ca tot au inceput reducerile ..si sunt super ieftine,am mers la magazin si m am apucat de fotografiat .Se uita lumea la mine , si eu imi tot cautam pozitii sa fiu mai interesanta daca tot se holbau.M am simtit si eu interesanta pt o zi.Faceam o poza si apoi scriam pretul pe o foaie.Asa am ajuns sa fotografiez cam toate cizmele.
Aviz amatoarelor cine vrea sa vada pozele...asa sa ne mai clatim ochii si sa mai uitam de necazuri si griji.
Le as pune undeva pe aici dar nu stiu unde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Buna fetelor,
Laura la multi ani! Iti doresc multa sanatate si toate dorintele sa ti implineasca!Sa fii fericita alaturi de printesa ta,Thea Maria si sa va bucurati de fiecare clipa!

Irina la multi ani cu intarziere,am vazut ca ieri a fost ziua ta!Numai bine iti doresc si sa dea DD sa ti se implineasca visul de a fi mamica cat mai curand!

Meda este cumplit ce ti s-a intamplat!Imi pare rau ca a trebuit sa treci prin aceasta suferinta!Fii tare si incearca sa nu-ti pierzi speranta,desi uneori este greu!
La multi ani pentru ziua ta,sa fii sanatoasa si cat mai curand sa iti dea DD un copilas!

July felicitari! Ma bucur ca totul este bine,sa iti ajute Dumnezeu sa ai o sarcina cat mai usoara si un bebe sanatos!
Eu am sa merg la control la inceputul saptamanii urmatoare!

C.myry nu am apucat sa iti multumesc pentru PM!Mersi mult pentru toate informatiile!

Musettepink ce faci?Ce vesti ai?

Lau-Meli bine ai revenit!

Va !



Mirela 8+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicajung spune:

alinushca...mersi pentru ajutor:)...
am reusit sa vb la cnas si mi-au zis ca nu imi pot lua decat 42 de zile concediu...adica doar pe perioada de lauzie...asta s-a terminat pe 4 ianuarie. dr mea de fam a zis ca o sa imi mai dea un medical de 2 sapt dar ca mai mult de atat nu poate face.

azi am fost la control. aparent totul e bine. am luat si rezultatele de la anatomie patologica. pe hartie scria doar o sg chestie: anasarca fetoplacentara. dr mi-a zis ca ar fi putut fi cauzata de niste virusi. cand am fost operata lichidul amniotic era verde si copilul arata bine dezvoltat. atunci mi-au repetat vdrl-ul care a iesit bineinteles negativ. Rh si gr sanguina noi le avem la fel...adica pozitiv si respectiv B3. dar acum am citit pe internet si despre alte analize pt antitoxoplasma...anticitomegalovirus...etc...maine cand ma duc pt concediu o sa iau si o trimitere. vreau sa merg pana la capat cu investigatiile...sa fiu sigura...ca doctorii astia se pare ca dk nu-i bati tu la cap te lasa asa...

nu stiu ce sa fac in privinta ginecologului...mi-a fost recomandat de mai multa lume ca fiind un dr f bun dar...cand am avut probleme cu respiratia nu s-a gandit ca as fi putut face un tromboembolism si acuma...nu mi-a zis nimic de alte investigatii medicale...mi-a zis doar ca e putin probabil sa se intample asa ceva si a doua oara..dar...desi as vrea sa cred pur si simplu...prefer sa mai fac niste analize...pentru orice eventualitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

La multi ani ,MEDA ! Sa fi sanatoasa si sa-ti dea D-zeu tot ceea ce iti doresti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Danangie am sa te rog sa faci modificarile necesare la mine,adica:
- sarcina oprita in evolutie la 8 sapt,aprilie 2006
- martie 2007 avort menstrual
- avort spontan la 5 sapt,decembrie 2007

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

La multi ani Meda, sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bine

Mergi la inceput