Oglinda sparta

Oglinda sparta | Autor: kikilica

Link direct la acest mesaj

Baietelul meu mi-a spart oglinda de la dulap.Stiu ca se zice ca nu e bine.Stiti ce semnificatie negativa are si daca se poate "contracara"?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Kikilica, efectele sunt serioase (a disparut iluzia de spatiu mai mare, de ex.) si se pot 'contracara' cu bani, cumparand o oglinda noua :-)).
Serios acum, de ce sa fie rau ca s-a spart o oglinda? Astea sunt babetisme medievale, fii linistita :-).

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Spune Doamne ajuta ca nu s a taiat la manute si lasa incolo semnificatiile negative...

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Nu te gandi la prostii!
eu de ex.am spart o oglinda mare acum cativa ani - de fapt s-a spart singura,iar mama si toate vecinele se intrebau ca oare ce ghinion ma paste?!
am avut si eu ceva nelinisti pe tema asta si chiar asteptam sa se intample ceva nefast - dar Multumesc lui Dumnezeu nu mi s-a intamplat nimic rau,ba pot sa spun ca mi-a mers foarte bine

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

sa-i multumesti lui Dumnezeu ca nu a patit copilashul nimic...sa zici ca s-a spart ghinionul si sa cumperi alta

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Din cate stiu eu sunt doua variante: una este ca nu se mai insoara sapte ani iar cealalta ca nu se mai insoara atatia ani cate bucati de oglinda s-au facut. Asa ca, daca oglinda s-a spart in mai mult de 30, hai 35 de bucati, lucrurile stau rau...Nu cred ca exista solutie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Daca stau sa ma gandesc bine, nu-i chiar asa o problema, oricum casatoria nu mai e la moda....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Acum doi ani am spart un petrete de oglinda. Mare. Cat casa. S-a facut in mii de cioburi.... Si ma mai mir ca-s nemaritata La cate cioburi erau, cred ca n-am sanse la maritish nici in viata de apoi!


Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betiana spune:

Doamne, ma gandesc cum este posibil sa mai fim ancorate in secolul vitezei in prejudecati ? Eu am varsat sare in noaptea de revelion.Ar insemna sa ma gandesc ca tot anul va merge rau.O gandire negativa atrage dupa sine raul.Spaimele erodeaza increderea in sine. Asa ca, draga Kikilica, felicita-te pentru ca nu ai avut alte necazuri. Doamne fereste sa-si fi taiat manuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simali spune:

In ziua nuntii mele, in 1995, dupa ce m-am imbracat in mireasa, m-am dus la oglinda sa ma uit cum arat. Si oglinda s-a spart singura, in multe bucati, fara s-o atinga nimeni. Toata lumea a incremenit. Nimeni nu a comentat dar multi ani dupa aceea am fost atent monitorizata, pentru ca toti cei prezenti se asteptau sa mi se intample o nenorocire.
Din fericire nu s-a intamplat nimic. Ba chiar dimpotriva...

alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Nu pateste nimic copilul, nu crede in superstitii.


Mergi la inceput