* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (112) *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Stati ca n-am plecat fara sa schimb semnatura... Am intrat in sapt 35!!! Yupiiiii!!!

Tina 34+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 6 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Tina felicitari de 35 in curs (vorba lu' Miri).

In sfarsit mi'e somn. Va pe toate si ...pe maine.
Noapte buna!

35+
AMR Max 5 saptamani !!!
http://www.flickr.com/photos/10814074@N07/

http://image.lafemmebonita.com/c/p595247.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Eh,esti mai rasarita decat mine -1.57cm.!
TINNA!
Sa va povestesc pe scurtdespre un act de alaptat care bate toate miturile!
Prietena mea cea mai buna,sufletul meu geaman,are 3 copilasi.La cel mare n-a putut alapta decat 2 luni pe motiv de mameloane ombilicate,lipsa de mameloane de silicon-acum 14 ani-etc,la al 2-lea a alaptat cu mameloane de silicon pana la 9 luni.Al treilea-finul nostru;nascut natural cu 4.200kg, cu fren sub limbuta pe care mama n-a vrut sa-l taie,fomist din prima,pana i-a venit laptele i-au dat cu siringa in spital formula.Ajunsi acasa vine laptele buluc,sanii se angorjeaza maxim,mamelonul se ascunde si mai si,frenul nu-l lasa sa suga nicicum,cu nici un fel de mam. de silicon nu reuseste-din cauza frenului evident-,face noduli,pericol de mastita,cumpara aproape toate pompele de pe piata,cele electrice nu i se potrivesc-pielea de pe san f. fina,se irita,o dor mameloanele ingrozitor...Ia amoxicilina,merge in parale la o fosta asistenta la neonato acasa pt. masaj profesional la sani pt. desfundarea canalelor+muls pana la urma cu o pompa manuala...Intre timp bebe bea laptele ei dar din biberon cu tetina de silicon....Dupa vreo 6 sedinte la asistenta,se regleaza treaba,se elibereaza sanul,e lapte ,trece pericolul de mastita.Mentiune !La al 2-lea copil era sa faca mastita de 3 ori-e f. sensibila.-,deci pt. ea era vital sa mulga laptele in exces dupa aproape fiecare alaptat....
Bebe suge in continuare din bibe,ia in greutate fantastic,ea e f. multumita,ca poate sti cat bea la fiecare masa-la san nu prea iti dai seama-ca mai poate iesi pt. anumite nevoi,inclusv la shopping cu minecat timp sotul ei ii da celui mic din biberon laptele ei...Surplusul il tinea la congelator si la frigider.La congelator in sticle de jum. de apa min. sau plata....O obosese totusi mulsul si tanjeste dupa alaptatul la san...Cand face bebe 3 luni o ameninta o alta potentiala mastita...Speriata si disperata incepe sa-l puna pe bebe la san intr-o fericita inspiratie...Desi frenul era tot acolo,bebe cu mandibula si gurita mai bine formate,cu mamelonul maicasii mai bine format de la muls ,apuca bine sanul si nu-l mai lasa nici pana in ziua de azi...Face 7 luni pe 11 ianuarie,mananca si diversificat de pe la 5 luni...si e un baiat si jumatate!Iar maicasa o eroina si un model pt. mine ca se poate numai sa vrei!
V-a placut?


Adina
Mami de(Isidora-4ani) si (33 sapt) cu
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=4516866000233.5781386000233.1199091333079&&localeid=en_GB_EURO&&localeid=en_GB_EURO&UV=873318329539_7569989000233" target="_blank"> Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Bineinteles,mananca bine,ia vitamine CA+mg-pt. starile de epuizare a luat si Galactogil cand simtea ca se imputineaza laptele...
Noapte buna TINNA!Noapte buna fetelor ,urc si eu la somn daca va fi sa fie....ca bebe a inceput cu alte planuri de asta noapte!Va!

Adina
Mami de(Isidora-4ani) si (33 sapt) cu
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=4516866000233.5781386000233.1199091333079&&localeid=en_GB_EURO&&localeid=en_GB_EURO&UV=873318329539_7569989000233" target="_blank"> Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

HEEELP!!!

Sa vedeti ce am facut - in urma cu ceva timp am vazut un balansoar tare dragut pe net si l-am comandat... Am primit raspuns ca nu e pe stoc, am si uitat de el... Acum primesc mail si cica comanda deja e in curs de livrare!!! Fara telefon, fara e-mail de confirmare, nimic! Si mai e si o firma din Moldova, sper ca nu o sa ma coste curieratul cine stie cat! Asa ca:

Are cineva nevoie de un balansoar cu jucarii?! Modelul este www.vanstore.ro/product_info.php/cPath/63_23/products_id/60?osCsid=eaf84031ed01717228b1bc5b558696db" target="_blank">acesta, este afisat si pretul acolo... Este de la Chipolino si eu zic ca merita, dar eu intre timp am comandat un cosulet de nuiele super adevarat la care nu vreau sa renunt! Si avand in vedere cati banuti am aruncat in stanga si in dreapta... Parca nu as mai da $ si pe asta! Oricum, o sa sun maine dimineata sa intreb ce si cum... Poate totusi e vreo confuzie

37+

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/" target="_blank">Pozici

Atat mai avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Ooooof, iar am ramas singurica! Am citit povestea Ceskai si m-a umflat plansul... Mama-mama! Ce mult a durat pana s-a hotarat Benji sa iasa!

37+

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/" target="_blank">Pozici

Atat mai avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Mitsu si Shose - eu sunt la al doilea bebe, primul are 1 an si 7 luni. Atat la prima sarcina cat si la a doua m-am epilat cu ceara pana in ultimul moment. Numai cand ma gandesc/gandeam la lama ma lua cu fiori reci...Acum intru in sapt 34 si deja ma socotesc cum sa fac sa ma epilez cu exact cateva zile inaintea nasterii (eu voi naste provocat) la fel ca si la primul bebe. Mi-aduc aminte ca atunci cand am fost la controlul de 6 sapt eram mai interesata sa intreb dr daca rezista epiziotomia sa ma fac cu ceara. Si dr mi-a dat voie fara probleme. Am avut fire resorbabile.

Roxana 33 sapt cu si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_b spune:

Buna dimineata, taticul la aparat.. Revin cu informatii referitoare la bebitzul ce a venit ieri pe lume :se numeste Cristian Bogdan, s-a nascut prin cezariana la Spit. Giulesti cu Dna dr. Ranga,greutate 3,800 kg, lungime 54cm, a luat Apgar 10.(cel mai mare din intreaga zi).
Din ce vad, este destul de urata revenirea de dupa operatie. Am intrat la sotie la 15 min dupa operatie, si durerile pe care le are sunt destul de mari. Ce ma bucura este faptul ca a reusit sa-si vada bebelul, dar nu va pot descrie reactia ei atunci cand l-a vazut ... din toata durerea si amorteala pe care o avea, i s-a luminat fatza.. ceva magic !! Eu l-am putut vedea imediat ce la scos din operatie, am intrat la neonato si am vazut minunea in toata splendoarea ei.Am fost martorul primului lui pipilic :D

Cat despre mine atat: nu am putut dormi toata noaptea, de fapt acum este 05.40
Revin cu amanunte, incerc acum sa incarc si niste poze .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Fetele, naste

jelimoni

!!!!

Mesaj primit la 05:35:

"Mi s-o rupt apa, fug la spital, tine-mi pumnii!"



37+

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/" target="_blank">Pozici

Atat mai avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

jelimoni


jelimoni


jelimoni


jelimoni



37+

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/" target="_blank">Pozici

Atat mai avem!

Mergi la inceput