Durerea unei pierderi de sarcina (54)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns c.myry spune:

IRLANDEZA - felicitari pentru micutza Patricia! Sa fiti sanatoase si anul 2008 sa va aduca numai bucurii! Refacere rapida!

myry 18+






Mami si tati te asteapta http://bd.lilypie.com/2VaDp3.png

Cuvintele bune pretuiesc mult si costa putin. - George Herbert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Irlandeza, felicitari pentru bebe Patricia!! Ai reusiiiiiit! Abia astept sa citesc povestea si sa vaz poze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana73 spune:

Fetelor de cateva zile incerc sa intru in lumea voastra, insa mi se pare ca nu acceptati starini printre voi.
Sunt departe de casa si de ceea ce imi este drag, singurul meu prieten desi virtual este calculatorul.
Am sperat din tot sufletul sa pot comunica cu voi atat cat este cu putinta.Pentru ca si voi ati trecut prin asta.
Insa din pacate ....
Incerc sa va scriu exact ce simt acum
_Doamne ,ma simt atat de singua in acest moment , incat singurul lucru care ma face sa ma simt mai bine sunt aceste cuvinte adresate tie.
Totul mi se pare pustiu, nu suport nimic si pe nimeni in afara de tine.
Nu vreau nimic,nu cer nimic nimic de la nimeni iti cer doar tie.
Stiu ca esti langa mine acum si ca esti singurul care stie ce simt in aceste momente.Singurul care stie si intelege durerea mea.
As vrea sa ti vorbesc si sa te vad.Cate o data nu este deajuns doar sa te simt prezent.
Imi doresc sa fi o persoana reala acum, o persoana care sa ma asculte si sa ma indrume pe drumul cel bun.
Sa ti spun durerile si dorintele mele
Sa te vad, sa plang, iar tu sa ma mangai cu mainile tale.
Sa ti vad ochii si n ei lacrimile mele.
Sa intind mana mea spre tine, sa iei durerea mea cu tine.
Sa te intreb de ce trebuie sa suferim.
Sa mi daruiesti un gram de intelepciune penru ca asta simt ca imi lipseste acum.
Sa mi dai cat poti si apoi sa ti vezi de drum.
Sa mergi la toti si sa le daruiesti tot ce i mai bun.

Cam astea sunt gandurile mele,ceea ce simt,departe de casa asta este preocuparea mea zilnca, sa sufar si sa scriu.Sa mi scriu mie, sa vorbesc cu mine,sa ma ascult singura si sa mi raspund, singura .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Fetelor, bine v-am gasit!
Am fost si eu alaturi de Laura Ioana si Irlandeza la ,,Mamici de ianuarie-februarie" si doresc sa le felicit din inima si sa le urez multa sanatate!
Din pacate, a trebuit sa ma retrag mai repede decat am crezut...Chiar in ziua in care implineam 38 de saptamani de sarcina am plecat la maternitate sa nasc...Numai ca , din nefericire(sau din incompetenta unui dr )fetita mea s-a nascut moarta.Statea acolo de cateva zile fara sa-mi dau seama ca ea defapt, nu mai misca.Contractiile m-au pacalit.
Avea o malformatie la inima, ceea cea ar fi trebuit sa se vada la testele pe care le-am facut si la ecografiile repetate...M-a asigurat mereu ca e totul in ordine!
Bucuria de a avea fetita a doua zi de Craciun s-a transformat in cea mai mare durere!Abia cand am nascut am crezut ceea ce-mi spusese moasa in travaliu:ca nu-i mai bate inima!
Acum incerc sa ma resemnez si va rog sa ma primiti si pe mine alaturi de voi si sa ma ajutati.Am vazut ca deja unele dintre voi , dupa o astfel de durere, sunteti insarcinate din nou sau chir ati devenit mamici!
Vad ca exista speranta si va rog sa-mi dati si mie o farama din ea...
Datele mele sunt:mariaanna,38 saptamani, defect septal ventricular,26.12.2007.Daca vreti sa ma treceti pe lista...


mariaanna

Povestea nasterii lui ALEX, povestea noastra:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=112729

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Se spune ca viata e facuta din bune si rele,eu spun ca e o curva parsiva. Pling continuu si-mi dau seama de inutilitatea gestului meu...dar nu pot sa fac nimic.Mai rau e ca trebuie sa adopt o atitudine normala si sa ma prefac ca sint puternica in fata sotului meu,care sufera ca un caine atunci cind ma vede plingind.Nu poti sa ranesti persoanele iubite,nu poti sa fii un egoist si sa te gandesti doar la durerea ta!

Se spune ca tre sa cauti sa fii fericit cu putin si sa te bucuri de fiecare zi ca si cum ar fi ultima,sa gasesti in micile amanunte marile placeri.Credeti ca cineva poate sa faca asta?! Daca poate broavo lui,eu nu pot! Ma consider o persoana normala dar care isi recunoaste limitele,iar acum ma vad la limita.

Nici macar faptul ca pot ramine insarcinata nu e o veste buna! Statisticile spun ca la femeile care nu au copii,dupa primul avort probabilitatea de a face al doilea avort este de 19% iar dupa al 2 avort cifra creste la 35% iar cind ajunge la al 3 trea,ca in cazul meu,probabilitatea ajunge la 47%. Medicii iti spun ca cauza ar fi posibile anomalii cromozomiale dar cu certitudine nu stiu nici ei.Cum nu stiu nici daca vei avea vreodata copii. E ca o loterie!

Am atita frustrare acumulata si nu gasesc nici o supapa la indemina! E efectiv groaznic...vreau sa-mi regasesc echilibrul si sa ma gandesc ca stiinta poate va gasi o solutie si pt mine...numai daca mi-a mai ramas vreo farima de noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dan_ny spune:


LA MULTI ANI dragele mele, fie ca noul an sa va aduca numai bucurii, sanatate si mult doritul bb. As vrea sa va vad fericite pe toate.


Eu abia aseara am ajuns acasa, zapada ne-a tinut pe loc, n-am mai putut scoate masina din cauza nametilor de pe strada si ne-am prelungit vacanta fara sa vrem.(nu ca mi-ar parea rau) dar din pacate nametii n-au putut sa tina si uratzii la distanta asa ca, sunt si eu z3. bine macar ca stau acasa zilele astea.

vad ca avem mamici proaspete: laura, irlandeza, felicitari, sa va traiasca printesele, sa fie sanatoase, sa creasca mari si frumoase, sa va bucurati de ele.



_
priveste mereu lumina soarelui si nu vei mai vedea umbrele- helen keller

poze filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dan_ny spune:

idaira imi pare tare rau...

_
priveste mereu lumina soarelui si nu vei mai vedea umbrele- helen keller

poze filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Idaira, stiu ca , cuvintele mele nu-ti aduc nicio alinare, dar vreau sa stii ca se poate, uite exemplul Laurei Ioana ! Sper sa nu se supere ca o dau ca exemplu, dar ea este cea care m-a uimit cel mai mult dintre toate femeile pe care le-am cunoscut vreodata ! Nu te da batuta, inca nu ai voie
Mariana, eu fac parte din fetele care plang de bucurie si plang la fiecare pierdere a fetelor de aici. Sper sa reusesti sa-ti indeplinesti visul cat mai curand !
Arianna, mai scrie un mesaj sa treci de primele 10 care sunt moderate si apar foarte tarziu ... si nu uita, NU esti singura deloc !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

ariana scuze ca nu ti s-a raspuns la mesaje dar ai nimerit intr-un moment in care toate fetele eram prinse de nasterea fetitelor irlandezei si ale laurei care ca si noi si ca si tine au trecut prin aceasta tragedie inainte de a deveni mamici si nu am mai realizat ca avem noi colege. eu sper sa scrii in continuare ceea ce simti astfel te vom cunoaste mai bine si vom incerca sa fim alaturi de tine. din pacate durerea nu se va duce prea usor insa macra va fi cineva care nu iti va spune lasa ca vei face altul.
marianne am citit povestea ta la mamici care asteapta al doilea copil. imi pare nespus de rau si imi dau seama ca durerea este groaznica mai ales ca s-a intamplat la o varsta asa mare. nu pot decat sa iti doresc sa ai forta nerceara pentru a depasi acest moment si a incerca din nou.
Idaira fii tare o sa reusim si noi in cele din urma. trebuie a nu ne pierdem speranta. uite cate mamici sunt printre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Irina si mamagiuliei,multumesc ca m-ati primit asa repede la voi!
Oare mai este cineva in situatia mea?Cu BB pierdut la varsta asta si cu aceleasi cauze?
Ce a facut? Ce analize ?
V-as fi recunoscatoare daca m-ati ajuta...


mariaanna

Povestea nasterii lui ALEX, povestea noastra:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=112729

Mergi la inceput