Timisoara, Impreuna! (74)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza...

Merci de cafa la matinalele noastre...

Katik, te rog trimite-i Andei reteta cu midiile alea cu ciupeci si smantana.
Da detalii pentru astea care nu le cunosc gustul, de unde se cumpara, de care fel, tot, tot...
Nu am vrut niciodata sa gust asemenea chestii, dar astea zau ca arata bine, poate incerc sa gust...

Maria, scuze ca i-am incurcat pe Albitza cu Storfi...

Fetele, eu sunt asa nu stiu cum...si bucuroasa si putin ingrijorata, daca asta-i cuvantul potrivit...
Veste importanta,

am ajuns sa scriu si despre etapa asta...
La Ines i se misca un dintisor de jos...
Cred ca in curand vine zana maselutza...
Acum ceva timp in urma, am observat ca jos, dintisorii se cam departeaza, chiar am intrebat-o pe Ana, mama cu experienta ce se intampla?
Acum, mirarea mea de mama cu un singur copil, vine, de la ideea cum ca daca i-au iesit dintisorii tarziu, adica primul la 9 luni, o sa-i cada tarziu...
Acum are 5 ani si 6 luni...de-acum mey? o fi normal?
Sincer, imi pare rau sa-i cada, ca sunt atat de albi si frumosi, ca perlutzele...o sa am o stirbutza...
Acum caut un cabinet profi, in primul rand in care sa se respecte si aplice igiena si sterilizarea, am un fix cu astea, hepatita, sida, etc...
O sa-i fac o programare, cand decid unde...
Cred ca este f. important cum va fi pentru ea la prima intalnire cu stomatologul, nu vreau sa ramana cu frica , ca apoi va fi ca mine...

Cele care stiti mai bine, help, dati detalii, cade singur? trebuie extras? mi-e ca-l inghite...
Si povesti cu zana maselutza...ca ma inebuneste...


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">CHRISTMAS 2007 by INES

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare fetele,

Bay ce frigul naibii e afara azi...brrrr!...abia am dezghetat parbrizul dimineata.Azi merg la prima revizie tehnica cu toyota,ca trebuia sa ajung acu' vreo 600 de km in urma,dar am amanat-o si cand o fo' cazul au venit sarbatorile.Asa ca azi e programata la doftor,la control de rutina,ca ,draga de ea,benzineste si scanteieste in parametrii.

Dana,multam' fain de uratura!O sa ma stradui sa am acces la comp cat mai des posibil,desi se prevad nori negrii de furtuna in directia asta,ca secretara noastra este in CIC,colega mea Irina(o sti) care ii tine locul ,pleaca in concediu si eu voi face trebsoara asta pana dupa 17 ianuarie,asa ca nu prea voi mai avea vreme de net,dar promit sa-mi fac,asa....printre picaturi.Pe noi RCA-ul ne-a costat aproape 4 milioane,ca l-am facut in noiembrie 2007.De CASCO nu ma intreba,ca ametesc.No,pai succes la planificat excursia si party-ul de ziua amorezatilor.
Simonel mama....misto montaj.Ati avut zapada si chef de chef,din cate am vaz't io acolo.Dar sincer si far' de suparare,mie cel mai mult mi-a placut husky-ul ala superb si poza cu tzurtzurii si beteala rosie.Sar'na de aprecieri la adresa gorobetilor mei...iar treaba cu prajiturile...sunt antitalent,recunosc!
Aida...poate ai dopuri,fata draga!Voi cum stati cu saniusul?
Doris mama,sa nu-mi spui ca te paste raceala...Ai grija de tine,da-i cu fervex si aspirina si ceaiuri sa te pui pe picioare,ca inca mai e zapada si poate te mai scoate Ines o tura la sanius.May,chiar ati facut om de zapada?Ca si eu am incercat cu ai mei si nu se lipea zapada aia nici s-o omori...Poze ati facut?Hai ca cu linsul de tzurtzuri ai fost beton si mai vrei sa nu linga si Ines tzurtzuri cand stie ca tu asa faceai...Sar'na de aprecieri pentru poze...e mumoasa sor-mea,cu toate ca s-a mai ingrasat oleaca...Hai pupici si insanatosire grabnica!
Lore...daca incepi lucrul la 7,la ce ora termini?Ca eu as vrea sa incep la 7 si la 4 sa fiu acasa,in schimb eu am program 8.30-17.00 si vinerea pan' la 14.30.E atat de aiurea programul asta...si cel mai tare ma enerveaza ca tre' s-o iau pe Luana ultima din gradinita.Frumoase poze ai in album!
Bey Kati...ia nu te mai plange de una singura cu dormitul mandrei tale....ci hai sa dam mana cu mana intru' suferinta comuna,draga mea.Ca si la noi e la fel,Luana abia dupa ora 23 intra la culcare si poate....deci poate....catre ora 24 sa atipeasca...asa ca de luni nush ce 'oi face,cum voi reusi s-o trezesc la 7.30 sa mergem la facultatea de gradinita.Am vazut si eu pozele voastre:da' stiu ca ti s-au distrat copilasii la sanius...Robi ce zicea?Cum a reactionat?Ca pe mandra am vazut-o fericita.

Bay,ce retete si carcalaci visati voi?!M-ati bagat in ceata si zau ca tare bine e sa iei totul de-a gata!

Laura,Silvana,Anda,Lormi si care 'oti mai fi....hai la raportare!

No,gagixe..o zi faina va doresc si a pupez.Vorbim.


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

Doris vreau sa iti spun ca fetei nasilor mei i-au cazut deja doi dinti si are doar 5,6 luni si iau dat tot tarziu dintisorii.Si ei s-au ingrijorat ca si tine.Inca la unul din dintisori inepuse sa dea celalalt pe sub el ,asa ca au mers la dentist sa il scoata pe cel de lapte.
Mai mult nu stiu ,ca noi avem doar 3,4 luni.



un suflet trist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Doris,linisteste-te,nu il inghite si DACA ,prin absurd,ar fi asa,il kk cum il inghite,nu-i bai.O sa se tot clatine si ori il scoate singura ori aplicati metoda cu ata si clantza usii....Nu ai de ce sa te temi.Pentru linistea ta,cum ziceam,mergeti la un cabinet stomato...Pupam dintzoasa mica!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Dupa masa bag si io poze ca nu se mai poate ... nu dati cu bulgari




Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

deci, ana, bine ne-am gasit in clubul copiilor insomniaci! e in stare sa adoarma in picioare numa' sa nu se culce
n-am idee de mail-ul lu' anda sa trimit retetele da' poate o sa aflu.
midii eu am cumparat congelate, alea sigur sunt deja fierte, nu trebuie facut nimik cu ele.
crevetii eu i-am luat intregi ca am vrut sa vad cum trebuie desfacuti dar se pot cumpara gata decorticati, daca nu aveti rabdare
am o poza si cu materia prima, o sa o trimit si pe aia. de cumparat le-am cumparat de la metro si de la real sau selgros. de obicei pindesc ofertele ca sunt mai lesne atunci, ca in rest sunt cam scumpulitze.
iaca, acu nu mai stiu ce sa scriu despre ele da' voi intrebati si va raspund.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

doris, super omu' de zapada! si noi am facut unul si mai "mare", l-am si pozat da' n-am pus poza ca nu se vede nimik, de "mare" ce e!
cit despre dintisor, nu stiu ce sa zic ca noi inca nu suntem la faza aia. dar din cite am citit e mai mult o legenda faza cu "daca au iesit devreme pica devreme sau asa ceva". e mai bine sa vizitati un dr stomatolog ca sa stai linistita.
krisztina n-a avut treaba la dentist. i-a sigilat o masea ca s-a crapat smaltzul si era pericol de carie. a stat frumos dar a si introdus-o frumos dentista in atmosfera: i-a dat instrumente in miini, i-a aratat ce se face cu fiecare, i-a dat plastilina din aia in minutza care se pune pe dinte si apoi lampitza cu UV cu care polimerizeaza "plastilina", adica a facut vraji cu bagheta magica. de-abia am luat-o de acolo, ca mai avea si alti pacienti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

Ana eu lucrez de la 8 pana la 16 fara pauza de masa.Dar si eu o duc pe Laura aproape prima la gradi si o iau ultima.Mi se rupe sufletul ca sta atat de mult la gradinita dar nu am alta solutie.

un suflet trist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

na, am fost afara la zapada un pik, ne-am dat cu sania, tare i-a placut la robi, a si monopolizat instrumentul (al vecinilor ca noi nu avem)
imi trimite si mie cineva pe pm mail-ul lui anda, pls!

Mergi la inceput