Gravidute si mamici de CLUJ - 44

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velenamaria spune:

buna dimineata fetelor...sunt disperata..eduard nu a facut kk de sambata . i-am dat siropel duphalac( la recomanadarea doct.) si la a doua doza s-a inecat rau de tot ( asa face cu tot ce nu-i place). azi i-am pus supozitor..si astept...daca nu face ma duc direct la urgente...unde sa merg? ultima data a facut kk dupa o singura doza de duphalac.

monica..eu beau borsec,apa plata..chiar e periculoasa? ce apa beti?

mami si edi

http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.c5qxmnvj&x=0&y=-v3oux6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

No bine tu fetelor, acum ziceti de apa.. avem 7 luni, mergeam la cumparaturi cind se termina apa... ca beau si eu numa de aia.
Ma duc la curatenia

Ioana mama de bebe
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

NEATZA

PUFU mersi mult

ELENAMARIA tare rau imi pare pt puiutz ca nu a facut kk ,nu stiu unde sa ti spun sa mergi la urgentze ,poate ta ajuta fetele mai mult

Tu fetelor sincer eu nu mi fac absolut deloc probleme cu apa plata ,beau DORNA ,izvorul minunilor,borsec ....si sunt f ok

MELI bine ai revenit si ma bucur tare mult ca te ai simntit bine ..hmmmmmmmm si zici ca mai urmeaza o tura de distractie ,ma iei si pe mine ?

TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

AZI PUIUTZU MEU IMPLINESTE 3 LUNI URAAAAAAAAAA CE MARE E O PAP TOATA BINE CE MIE DE DRAGA

TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

Mi am cumparat pamatuf de la Pronto si e super si pt TV ..de fapt pt tot ..incercati l si voi o sa va placa

TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

La multi ani!

velenamaria,pt urgente la copilasi tb sa mergi pe Motilor la UPU(UNITATEA DE PRIMIRE A URGENTELOR) unde e spitalul de copii .sanatate.

nrl,o cafea dimineata dupa alaptare ,asa mi-a zis mie dr,eu daca nu beau cafea ma doare capul!si asta a fost printre primele lucruri care l-am intreb pe dr. cu privire la alimentatie.

Alex,sa-ti creasca mare Tiadris,si sa-ti stearga mobila cu pamatuful de la Pronto ,cum face Sorana!

O zi excelenta va doresc,a mea cu siguranta este, ca doar e ziua iubitului meu sot!

SOSO (20 dec 2005)
COMOARA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

ANCA LA MULTI MULTI ANI PT SOTZIORUL TAU ,MULTA SANATATE SI TOT BINELE DIN LUME

TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

alex, la multi ani lui tiadris!

elena, nu ai un pediatru pe care sa-l suni inainte sa mergi la urgente? nu de alta, dar mergi cu una si vii cu alta boala de acolo. in plus, pt probleme gastro-entero... e mai bine la pedi 2 sa mergi. urgente au la toate spitalele.

noi bem izvorul alb sau izvorul zanelor sau bucovina. sotul meu a avut pietre, si eu nisip, asa ca am cautat apa mai putin "pietroasa"

mami de irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

oana, cu laptele tot slabut, nu cred ca o sa fiu vreodata "laptoasa". am citit ca medicamentul motilium e recomandat ca face lapte ca efect secundar, dar mi-e putin frica sa iau fara sa vb cu pediatrul inainte. asa ca astept pana sambata sa-l intreb, sa vad ce zice.
am reusit sa o conving sa ia lapte praf din sticluta mai des, am amestecat 2/3 din cel fara lactoza cu 1/3 cu lactoza si asa nu mai refuza cu atata indarjire. mai duc munca de convingere, dar e mai bine. si a inceput sa mai ia in greutate putintel, aseara avea 4.80.

mami de irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

La multi ani Tiadris!!!
Anca la multi ani sptului, sa aveti o zi superba.
Fetelor, are careva chef de plimbare?

Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)
http://community.webshots.com/user/nicoletarl

Mergi la inceput