Timisoara, Impreuna...de Revelion ( 73 )

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:


vazut Dana, in viteza sa-i raspund Aidei am dat send prea rpd
frumoase globurile si spiridusul si mai frumos! sa tot fi copil!!
bey Claudia!!! acush iti cer eu consultanta!!! foarte fain l-ai facut! covrigeii? sau tot in cuptor sunt?
Lore, dormim pe noi inca...baga mami sarmale si cozonaci ca pana la anu de Craciun e mult


www.youtube.com/watch?v=lBSpSr7LN-0&feature=related" target="_blank">pretty woman

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fi invins cu adevarat daca nu te ridici! "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

quote:
Originally posted by claudia74

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">poze

Bravo Claudia ,imi place ca insisti.
Ce sa facem si noi daca acum am inceput sa picepem cu pozele astea

un suflet trist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Stai ca acu cred ca am reusit sa le grupez cumva pe amandoua si am bagat si efecte ,cine n-are de lucru isi face,nu! acu nu ma las pana nu gat,am bagat deja 2 antinevralgic,asa incet merge.
Dani frumoasa rapperiza ta si intreg familionul,eu inca nu am descarcat poze de la Craciun,dar si-asa a fost prea mult ptr mine zilele astea cu tehnica,trec inapoi la oale.
Mariaa covrigeii sunt deja pe cale de disparitie,am facut 4 tavi dar s-au cam gatat,mai fac maine niste saleuri poate.

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Deci am revenit la oile noastre,hai sa iti dau idei Lore,ce sa gatesti de revel,cam asta cred ca gatim toate de pe aici :
Aperitive :
Salata de vinete (crescute,culese,coapte la ronat la mama) ;
Oua umplute cu pateu ;
Rulouri de sunca presata umplute cu salata de ciuperci ;
Chiftelute ;
Rosii umplute cu pasta de ton;
Salata de boeuf.
De rontait :
covrigei,saleuri,melci cu branza sarata si cu sunculita,alune,cipsuri,etc.
Meniu principal :
Sarmale fierte cu sunca afumata ;
Friptura porc cu sorici,cam asa se traduce din germana,e bucata de
pulpa si are crusta pe ea,care o crestezi cubulete si se face crocanta
Rulada de porc umpluta;
Crochete de cascaval ;
Crochete de cartofi ;
Salata de cartofi ;
Salata de varza dulce ;
Salata de ardei copti (idem vinete).
da cu prajitura numai am idei,mai am inca dobos si salam de biscuiti de la Craciun,poate fac un tort de branza dulce cu frisca si cu fructe.
Sampanie vreo 5 sortimente.

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

Aoleu Claudia m-ai terminat ,la asa meniu invit toata strada.Mie imi este de ajuns un fel si putina prajitura.Daca tot ai facut asa mult trimite si la mine ceva

Inainte gateam si eu acum nu mai are rost ,Laura nu mananca decat pui si peste asa ca lenevesc,cu toate ca as prefera sa am pentru cine sa fac.


un suflet trist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

Claudia intr-o zi ai devenit experta in albume .Super tare

un suflet trist


ALBUM LORE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Saluti fetele!
Am mai fost acu' asa intr-o fuga pana la Real unde se calareau astia frate,unu peste altu' la fructe,la mezeluri parca o-r trecut termitele,nu mai aveau aproape nika,la beuturi garla de lume,la sucuri aproape gooool....Pepsi nexam asa ca am luat Frutti Fresh ca asta ne place si la iaurturi pauza totala asa ca m-am 'nervat si am mers la Selgros unde era gol,golutz de lume si am gasit tot ce aveam nevoie la domeniu lactate.
Daca azi o fost ce-o fost la Real,maine se calca in picioare
Da am luat de la Selgros neshte carnatzi stiks picanti mortali si am halit deja cateva bucati cu neshte cascaval LaDorna afumat.....te lingi pe botic

Katik impreuna cu familionul shppinguia si ea p'acolo,vazut 2 pitici tare frumosi si cuminti in cos,la cumparaturi.

Meeeyyy Dorisake lasa blogul sa bag si eu neshte treburi,neshte chestii sa va lingeti pe boticu' ala mic.
Azi ce faci?

Danutza vizionat si eu pozele cu Spiridusa mica si tare mi-or mai placut si mie globurile alea.

Claudi da faci draghe la potoaleeee....are cine papa tot sau vrei ajutoare???

Eu azi ma apuc de pus raciturile pe foc,maine fac sarmalele si tot asa pana cad....
La noi asta e meniul de revelion:

-Oua umplute cu crema de pateu
-Ciorba de perisoare
-Piure de cartofi
-Friptura de porc la cuptor
-Carnati friptzi de casa
-Salata de sfecla rosie cu hrean
-Hrean cu smantana
-Sarmale cu smantana si mamaliga
-Cremes facut de manutzele mele.
-Saraturi ca: saratzele,salatinii,alune prostioare dinastea.

Io zic ca ajunge,ca ce e prea mult strica

Hai ca mai revin,acu merg sa ma latzesc otzara ca mi-s c-am obo.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya 19.09.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Haideti la mine fetelor,va astept cu drag,pai laura hai ca nici cu tine nu mi-e rusine si tu faci acolo en gross,pai vin nasii lui Andi si socrii la masa asa ca suntem deja cam 9 persoane + plus bebele din burtica lui nasa lui Andi 10 persoane.Am mai facut si o torta de mere cu crema de zahar ars,am afumat casa asa ca am venit sus in birou pana aerisesc jos.Cat am bajbait eu pe aici cu albumul meu,gorobetii astia de copiii au halit juma de teler cu oua umplute,asa ca trebe sa ma pun sa mai fac o tura.Spor la lucru fetele.

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Bey, sa nu mai aud de potoale, am luat 1 kg si 300 grame, pai asta-i treaba?
Maine de Revel scot scrumiera, ca nu se mai poate asa...
La noi:

Aperitive:
platou rece,chiftelute, carnati cu hrean,
salata de ciuperci
salata de beof
ciorba de potroace
friptura la tava+ pireu+ salata verde.
sarmale cu mamaliguta
tort
praji
sampanie, angelli, visinata, tuica de Maramu

no, cam atat la prima aducere aminte.

Laurelu, zici ca te-ai intalnit cu katik?
Bey, cica va ninge in TM, oare???
sa scot sania, sau nu?




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">CHRISTMAS 2007 by INES

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:



...ma dor ficatii, frateee...
io ciorba de burta,peste paneu obligatoriu, rasol de vita cu pireu,muraturi productie proprie praji, de rontaiala - cum nu avem mozafiri acasa de revel, nu fac mese-ntinse...
vad ca nu ati scris nici care de peste. voi nu stiti ca de revel se maninca peste? aduce bunastare si treceti usor prin greutati, hai fuga la market...bagati peste in cosuri! parol!


www.youtube.com/watch?v=lBSpSr7LN-0&feature=related" target="_blank">pretty woman

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fi invins cu adevarat daca nu te ridici! "

Mergi la inceput