Mamici de septembrie-octombire 2008 (1)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

eh, stiam eu de ce am facut prajituri, ca ne viziteaza mamicile de anul asta:))
va multumim la toate!!
bineinteles ca servim si aspirantele, dar numai daca ne promit ca ne onoreaza cu burtici cat mai curand!

afara e vopsit gardul si-nauntru-i leopardul!
fff important!!
totul pentru bebe
4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Gravidutelor dragelor, bine v-ati inceput odiseea.

Si daca tot suntem in sarbatori, va urez sa va mearga toate din plin, sa fiti sanatoase, si voi si comorile din burtica. Sarcini usoare si fara complicatii, si nasteri la fel de usoare. Sa va bucurati de perioada pe care o aveti in fata, pentru ca este intr-adevar unica si minunata! O sa tot fie greturi, dureri, intepaturi pentru analize, arsuri gastrice, dificultati in respiratie, senzatii care mai de care mai placute sau nu, si muuulte altele. DAR... nimic nu se compara cu sentimentul pe care o sa-l aveti cand o sa va vedeti puiul la eco, o sa-i auziti inimioara batand, si o sa vedeti cum da din manute si picioruse.

Despre sentimentul de a-ti tine minunea in brate nu pot sa vorbesc inca pentru ca si noi mai avem putin pana acolo . Sa ne ajute Dumnezeu sa ajungem cu bine la sfarsitul celor 40 de saptamani, si o sa impartasesc cum e!

Va pe toate, inclusiv pe cele care o sa afle in curind ca li s-a intamplat minunea , si mai trec sa va vizitez.



Kya cu Sanziana

A inceput o mare dragoste

-------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Felicitari pentru deschiderea unui nou capitol!

Va urez sa fiti cat mai multe gravidutze si sa ajungeti toate sa va tineti puiutii in bratze in spetembrie- octombrie 2008!

Va pup si va doresc bafta si sa va bucurati de aceasta minunata odisee care va va aduce o raza de veselie in viatza voastra!



Felicia 18+ viitoare mami de ou cu surpriza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

buna seara ,gravidute fericite sunt o mamica de dulceata de sept-oct2007 ,va urez sarcini usoare ,fara probleme ,sa fiti cat mai multe in aceasta odisee ,bucurati-va de perioada care urmeaza ,este cea mai frumoasa din viata voastra .va doresc tot binele din lume ,daca aveti nevoie de un sfat nu ezitati sa apelati la noi ,fetele din nostru sunt foarte dragute .
La incheiere va doresc UN AN NOU FERICIT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

va multumim gravidutzelor si mamicilor ca treceti pe la noi sa ne sustineti!

eu n-am dormit toata noaptea...sper ca de la emotii, ca daca ma tine asha toata sarcina...
simt asha o presiune in partea de jos a abdomenului, ca o greutate...e normal??

afara e vopsit gardul si-nauntru-i leopardul!
fff important!!
totul pentru bebe
4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Neatza fetele!

Clau si eu tot asa simt, parca ar fi ceva acolo
Si e ca o durere mai mica asa...nu stiu cum sa explic.
Pur si simplu simt ca am ceva acolo

Pentru listuta eu am UM 27.11.2007 si DPN 03.09.2008
Altceva? Mai trebuie sa declar?








*******************************************************
Nu-i nimeni drac si nimeni sfant...credinta-i val ,iubirea vant si viata fum...

de ziua mea 16.06.2008 vreau sa fiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Mi-am schimbat si semnatura
Parca nu-mi vine sa cred ca e vorba despre mine


4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Claudinna imi dau si eu datele :
UM : 26.11.2007
DPN: 02.09.2008(dupa tabelul de pe forum DC)
Giulianna eu zic sa ne dam si data nasterii si mai incolo eventual si numele medicului care ne asista.Zic mai incolo deoarece eu inca nu m-am hotarat la ce medic sa merg.Am o dr. a mea dar m-am programat acuma la un alt dr. barbat ca tot am auzit ca barbatii ginecologi sunt mai buni.O sa vad ce parere o sa am si ma hotatrasc apoi.
Deci data nasterii la mine: 29.03.1980

Diana
4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Mi-am pus si eu glow la nume....Imi place, merge.Eu mi-am pus albastru pentru ca sper la un baietel.
Dar pana la urma ce o fi o fi sanatos sa fie si sa ducem pana la capat sarcina cu bine.

Diana
4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

Buna ...si eu tot mamica de papanas nascut in septembrie 2007. Eu credeam ca sunt singura care da tarcoale subiectului cu mamici de sept-oct. Dar se pare ca mai sunt si alte mamici carora le e dor de burtica si de senzatiile acelea. Mi s-a facut pielea gaina cand imi aduc aminte...si, de acum, avem copii mari.

Felicitari tuturor proaspetelor mamici si sarcina usoara va doresc, iar la anul pe vremea asta sa ne povestiti cu mandrie de nazbataiile si progresele copiilor vostri.

Va pup si 9 luni fericite va doresc!

Mergi la inceput