Minunatele Scorpiutze (50)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

LA MULTI ANI SCORPIUTZE!!!
Sa aveti un an mai bun ca cel pe care-l incheiem in seara asta plin de bucurii, realizari pe toate planurile si multa sanatate. la voi cu drag



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

La multi ani cu sanatate,
sa va dea Domnul, tot ce doriti,
zile senine si fericire,
la multi ani, sa traiti !

O felicitare pentru voi, fetele mele minunate !

Va imbratisez si va pup pe toate si pe toti !


Lory, !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Sarbatori fericite !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Lory, gata esti cu un an inaintea noastra
LA MULTI ANI!
nina la multi ani! si petrecere frumoasa si voua...multumim de felicitare
cuscritza sa dea Dumnezeu sa fie toata lumea sanatoasa, multumim de urari si voua la fel


monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vbartan spune:

La Multi Ani ! 2008 sa va gaseasca fericite alaturi de cei dragi si sa va aduca multa fericire, sanatate si noroc........


www.helpsonia.com" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia


Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006)

www.flickr.com/photos/sweetmoments/" target="_blank">Poze cu noi
Cat sunt eu de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

LA MULTI ANI! 2008
[PUP]




monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

La multi ani,minunatelor!
Sper ca noul an v-a gasit vesele si fericite.
La Ct ploua.
.

In oraselul copiilor
Toti suntem egali


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

LA MULTI ANI!
cum ati petrecut fetelor?
noi ne-am distrat fain, astia mici au rezistat eroic, abia la 3 dimineata am venit acasa si atunci ei au mais tat la tv la desene la restaurant a fost tare dragutz, formatie live, am dansat, am papat, ne-am uitat la focul de artificii care a durat peste 20 de min...intr-un cuvant ma bucur ca am ales varianta asta.
va pup pe toate
sa aveti un an bun


monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

La multi ani, fete minunate !
Monica, ce fain ati petrecut ! Chiar a fost laudat la siri focul de artificii din Rio de Janeiro.
Noi am petrecut pana la 7 dimineata cu sora mea, sotul ei si fetitele noastre, plus o pereche, prietena de familie mai veche cu ai mei. Daca n-am fi dansat mai toata noaptea n-am fi rezistat atat. Fetitele au dormit toata dupa-masa, inainte de Revelion, obosite fiind, ceea ce le-a ajutat sa rezite toata noaptea.
Pana azi, dupa-masa, ne-am odihnit, si de atunci continuam petrecerea inceputa cu Sorcova. Inca se danseaza si la ora asta.
Am avut un Revelion de pomina, ce mai !
Va doresc petrecere frumoasa in contiunare si voua !





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Sarbatori fericite !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

nina, ma bucur ca ati petrecut fain...si ca fetitele au rezistat asa de mult...
si noi ne-am odihnit toata dupa amiaza de azi...cred ca la noapte...o luam de la capat cu petrecerea dupa atata somn
pe toate


monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Salutare si An Nou Fericit!!!

Felicitari pentru petrecerile de Revelion si am sa o scriu si pe a noastra care din punctul nostru de vedere a fost super reusita. Va rog sa nu imi cereti poze, ca desi ne-am dus aparatul, ba chiar si trepiedul, le-am tinut tot timpul in masina deci nu am facut nici o poza...da' nici una :) asa ca tre' sa ma credeti pe cuvant, eventual daca o sa vedeti vreodata Concertul de Anul Nou 1 ianuarie 2008, al lui Andre Rieu de la Koln s-ar putea sa ne vedeti valsand...imposibil sa ne ratati un elefnatel si cristi

Am revenit din Germania odihniti si fara dureri de spate. Am fost cazati undeva in Hennef dar nu am vazut deloc satul ala insa locatia ne-a oferit posibilitatea sa vedem Bonn si Siegburg.
In Bonn am papat la o carciuma a carei istorie spune ca e cea mai veche din oras, fix langa primarie (de prin 1300 toamna, chiar si Bethoven a dansat in carciuma aia la vremea lui). Mistretul a fost delicios si mult iar varza rosie cu mere miaaaam...stiam eu ca stomacelele noastre nu vor suferi nici un minutel, evident si strudelul cu sos si inghetata a fost minunat. Cum duminica imediat dupa ce am ajuns la destinatie a realizat Cristi al meu ca si-a uitat orice fel de scurta/haina/palton acasa, ne-am dus luni dimineata in Bonn la shopping si pentru a cinshpea mia oara am injurat preturile de Belgia si ne-am luat o mie de alte chestii

Spre seara am vizitat prin Siegburg si ne-am luat cina intr-un restaurant simpatic cu profil italian. In principiu la restaurantul hotelului nostru s-a organizat petrecere de revelion (silvester ) si fix in ziua cand am ajuns am cerut receptionerului sa ne faca rezervare dar el ne-a spus ca nu e necesar, ca mai bine venim in seara petrecerii, vedem daca ne place si daca ne place stam si platim. Evident in seara aia nu mai era nici un loc de unde cina in Siegburg. Ne-am cumparat cu acea ocazie si o sticla de sampanie si catre 23.30 am ajuns la coliba. La 12 au inceput artificiile, nu m-a avertizat nimeni ca nemtii sunt intr-o relatie speciala cu artificiile. In toate localitatile si cred in toate cartierele de jur imprejurul hotelului (evident si la hotel si la discoteca de peste drum) erau artificii, noi fiind la ultimul etaj si avand camera pe colt vedeam din terasa o buna parte din artificii. Spectacolul a durat pana aproape la 2 dimineata in anumite locuri, pe la 1 s-au terminat alea mai dragute. In timp ce vizionam mai sus mentionatul spectacol lingeam o juma' de pahar de sampanie iar al meu se ocupa de restul din sticla

Pe 1 dimineata ne-am dus la Claudius Therme, care sunt plasate fix in buricul Koln-ului. Si unde ne-am jurat in barba ca vom incerca sa mergem lunar. Thermele asemanatoare cu cele de la Bad Durrheim, de care eram deja indragostiti, dar cei 800 km pana acolo ne-au facut sa nu le mai vizitam. Pe acolo prin bazine ne faceam planuri in legatura cu babysiter de uikend care sa ne permita noua sa mergem la bai Am papat de amiaz la bai, vorba lu' al meu, cu mancare imposibil de sanatoasa. Am scobit gramada prin meniu pana am gasit niste animal mort prajit si ala era in bucatele mici pe o salata imensa, dar a fost bine. Ca sa refac deficitul de calorii mi-am luat si o felie imensa de tarta cu caise...yuuummmiii.

Ne-am extras pe la 3 si 10 din bazin, ne-am aranjat frumos si ne-am dus la concert. Motivul pentru care eram in Germania defapt. Koln Arena plina pe teren si in tribune, nu pot sa o compar cu salile din USA care cred ca sunt mai mari, dar asta tre' sa fie una dintre cele mai mari sali de sport din Europa, avand bilet pe teren, de cate ori ma uitam in sus, ma simteam ca in Harry Potter in timpul campionatului mondial de quidditch. Concertul a fost absolut minunat si evident cum Andre Rieu "invita" lumea sa valseze, am valsat cu Cristi al meu pana am ramas fara respiratie.

Singura parte negativa a concertului a fost ca langa mine pe scaun statea o doamna, imbracata ca naiba (o helanca neagra devenita gri si deasupra o plasa crosetata alba si asta cu zone gri), cu parul ros si prin cu un elastic insa plina de aur pe toate degetele, care topise cu siguranta un litru de vin inainte sa intre si avea impresia ca stie canta si prin urmare fredona fiecare vals si fiecare bucatica cunoscuta. In sinea mea ma gandeam ca e imposibil sa fie nemtoaica, sotul dansei era mult mai in varsta decat ea, nu scotea nici un sunte dar incerca sa o mai traga de maneca pe asta chestie care ducea la comentarii in partea ei. La pauza s-a facut din rau in si mai rau ca m-a auzit povestind cu al meu si a sarit pe mine..."sunteti romanca, aaa...si eu... eu sunt B din Arad ...sunt de un an jumate in germania. M-am casatorit cu asta, da' imi place de el, chiar daca e mai batran, face tot ce vreau io. Ca mie imi place muzica clasica...cum sa zic...queen, andre rieu, abba...si mi-a luat toate dvd-urile pe care le-a gasit si acuma m-a adus si la concert. Da' nu intelege nimic in romana, ca e cam prost, da' oricum lucreaza toata ziua, numa' in uikend e mai mult acasa. Da' nu stiu de ce cand vin prietenele mele la mine, ca stii am doua prietene gemene tot din romania, ma-sa e casatorita tot cu un neamt, da' unu ungur, noa si cand vin fetele la noi asta sta in gura noastra. Si i-am zis, ce stai ma in gura noastra ca si asa nu intelegi nimic ca esti prost. Da' l-am invatat sa numere pana la zece in romana..." se intoarce spre bietul om si ii aratat degetul mare si il intreaba cum ii zice in romana, faza la care ma prind ca asta nu vorbeste nici germana nici engleza ci un mix ingorzitor pe care bietul om se pare ca trebuia sa il suporte zilnic. Omul nu se executa, ea se agita, el incearca sa explice ca nu e la expozitie in final ea se lasa pagubasa. Inerc o conversatie cu el, in engleza, nu a durat prea mult ca s-a bagat din nou atsa ca acu' daca tot suntem doua romance una langa alta putem vorbi romana....grrrr... Cu mult noroc (credeam eu) a reinceput concertul. Grav ca acu' toate comentariile mi le spunea mie. Nu ii placea nici una dintre soprane, desi cantau mirific, tenorul ungur era cam negricios, ala australian parca avea nasul rupt iar neamtul arata ca toti nemtii...Eu taceam , ea zicea, eu taceam...La un moment dat o trage sotul intr-o parte si ii explica ca e concert si ca poate ma detranjeaza, asta face o mica criza dar se linisteste o vreme. Apoi am iesit la dans, dupa ce am revenit nu a mai tinut mult si noi am luat-o din loc in timpul bisurilor si am stat langa iesire pana la final. La plecare, B ne-a pupat, si ne-a rugat sa ii cautam numele in cartea de telefon si sa o sunam oricand...noroc ca nu ne-a dat si numele de familie .

Cu toata aceasta intamplare am savurat concertul la maxim si ne-am promis ca o sa mai mergem si dupa ce copilul ajunge pe la 3 anisori il taram si pe el. Am vazut la concert foarte multi copii pe la 3, 4 ani si nu am auzit nici un plans sau alte zgomote plictisite, intr-adevar cand s-a deschis la dans topaiau fericiti sau dansau cu parintii.

Asta a fost trecereau noastra peste ani, ne-am simtit senzational si ne-am incarcat bateriile ca am auzit undeva ca de la anul pana peste vreo 14 ani nu mai vedem noi revelion singuri (numa' de nu ii pasam la bunici, pentru vacanta de iarna, cum faceau si ai nostri cu noi )

Va recomand cu mare drag cand aveti posibilitatea sa mergeti la un concert cu orchestra lui Andre Rieu, va va face bine la suflet!!!

Va pup pe toate si va doresc inca o data

AN NOU FERICIT, LUMINOS si cu SANATATE!!!

esme

Mergi la inceput