CONSTANTA (96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna!
Lumy bun venit la topicul nostru , am vazut pozele, sunt f frumoase, micuta Francy este frumusica foc.
Alina ca de obicei pe faza, bravo.
Dana cum te mai simti? Sper ca nu ai ajuns in spital cu raceala ta. Multa sanatate!

Noi aseara am avut primul "atentat" al Alexandrei la adresa Teodorei, a lovit-o pe micuta cu o jucarie peste fata, apoi plangea si spunea ca a fost din greseala.

we placut si spor la pregatiri pt Revelion.

poze si www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi



Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

www.youtube.com/watch?v=HFihJ8u56j8&feature=related" target="_blank">colinde cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

La multi ani si la multi bani!!!!

Multumesc, Cami, da sant acasa in tratament, nu am scapat de injectii. Singurul lucru bun este ca mi-a ascultat doctoritza plamanii si se auzeau bine ceea ce m-a scapat de spital. Eram ingrozita si de cand am plecat de acasa, dupa cum v-am spus ma si vedeam la palazu.Acum stau numai in casa nu mai merg nici macar la servici. O sa fac act de prezenta de revelion, pana atunci stau si ma doftoresc in casa.

Voua dragele mele si dragii mei, va doresc un an nou bun, cu multa multa sanatate, bucurii si multe multe realizari. Sa ne vedem sanatosi la anul.Poop.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Sarbatori Fericite si de la noi!!!!

Noi abia acum incepem sa ne dezmeticim, sa ne revenim cu somnul...
O tinem in schimb din masa in masa, nu ne ridicam bine de undeva ca ne aseaza altii la masa!!!
Am ajuns fara intarziere, David l-a vazut si pe Mos Craciun din avion (am vazut luminile saniutei) si i=a lasat pe scaun unul din cadouri...
A doua intalnire cu mosu nu a decurs prea bine, caci l-a recunoscut pe tati si nu s=a lasat convins ca nu era tati si dupa ce ne-am chinuit juma de zi sa montam traseul de masinute electrice, cand l=am bagat in priza s=a ars (era pt 110V nu pt 220V) si a ramas copilul fara jucarie!!!! Din fericire a mai primit multe si nu s-a suparat (prea tare)

Azi am ajuns si la micul Rotterdam, unde am facut pachete cu jucarii si dulciuri si am impartit la copilasii cei mici, iar la cei mai mari le-am cumparat jocuri colective la sugestia directoarei, carti de colorat, creioane si caiete!!!!
Ne-au impresinat tare mult, si au fost tare draguti si bucurosi!!!
Nu ne-au lasat insa sa facem poze...(am facut doar una la intrare)



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Salutare dragutelor,
Dana, am si eu pentru fetita colegei tale un pachet cu hainute, jucarii si dulciuri, poate dupa amiaza sa ma mobilizez si sa ti-l aduc...
Sanzi, cred ca s-au bucurat tare mult pentru cadourile facute copilasii de la Rotterdam.
Si eu am fost cu CD-playerele, cartile, cd-urile si plusurile la Centrul Cristina si am fost impresionata de ce am auzit acolo.
Copilasii sunt imbracati din mila oamenilor, a bisericii, pentru ca statul le prevede o norma infima pentru hainute.
Fina mea, Gabi, a directionat o actiune de aici, de la umanitare spre acest centru si copilasii au primit toti pijamalute
Daca vreti si aveti disponibile hainute pentru copii ar trebui sa ne organizam si sa-i ajutam, nu nuamai de craciun ci ori de cate ori avem ocazia.
Va doresc distractie placuta de Revelion si sa fiti inconjurati de cei dragi voua.

noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

buna seara,CONSTANTA!cred ca sunteti pe ultima suta de metrii,cu pregatirile pt revelion,nu?dragele mele,va doresc LA MULTI ANI!,UN AN NOU,cu multe impliniri,si realizari si nu in ultimul rand,multa sanatate!despre noi ce sa va spunem,suntem si noi pe ultima suta de metrii cu pregatirile,dar pt plecare,mai este asa de putin...pe 6 ianuarie plecam,si colac peste pupaza,mihaita este bolnavior,facem ampicilina cu gentamicina,sper sa ne facem bine pana la plecare!va doresc multa sanatate copilasilor vostrii...si sa auzim de bine!

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)

a,va pun cateva poze de la graciun...
http://good-tims.webshots.com/album/561905744YBqiHu

mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

LA MULTI ANI DRAGELOR!PENTRU SARBATORILE CARE AU TRECUT....MII DE SCUZE....
Multumesc tuturor celor care mi-au transmis urari de sarbatori!!

Eu sunt racita de o luna...faringo-larigo-traheita...si nu mai stiu cum... a fost o viroza urata pe care darnica cum suntam dat-o la toata familia.Singura Anduta, a tinut-o mai pe picioare in rest de la mic la mare am buhait de ne-am intors stomacul pe dos....Mai rau a fost Costin pt ca viroza i-a declansat un astm mai vechi si am ajuns cu el la urgenta pe intravenoase ...si vreo 3 zile am tot tinut-o pe drumurile spitalului....ma bucuram ca sunt libera pana pe 3 ian.....
Sinzi bine-ai venit!
Mav,...si mie...din pacate sunt ..indisponibila momentan, poate dupa anul nou ...reusim sa ne vedem, mai ales ca-mi trebuie si documentele dupa 3 ian.
Dana, imi pare rau ca esti bolnavioara...Insanatosire grabnica!


Va pup si va doresc un An Nou, plin de satisfactii si realizari, atat personale cat si profesionale. Sa fiti sanatoase alaturi de toata familia si anul care vine sa fie un nou inceput pentru cele mai mari impliniri!


Am ramas in pana cu coafatul de revelion, vreau ceva simplu...natural,dar aranjat.....ma scoate si pe mine cineva din impas, please...Lulu????

Tania cu Andreea(14 sept'96)+ Bianca (14 febr'04)

Noi!


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!

Cami, in calendarul crestin-ortodox, ieri s-a serbat Cuvioasa Teodora din Cezareea. M-am trezit azi cu gandul la voi... si cu parerea de rau ca n-am apucat sa va sun ieri... La multi ani! Sa va traiasca crestina Teodora cu numele!

Tania, imi pare rau ca sunteti asa bolnaviori... Si Sebi are mucalai... dar nu m-am agitat deloc, pt ca nu mi-a facut febra... si oricum nu am dat de niciun pediatru cunoscut zilele astea, de sarbatori... Nu ti-a spus Costin ca te-am sunat de Craciun (nu mai stiu daca in Ajun sau in zilele urmatoare)? Actele erau gata de mult... numai sa reusim sa ne vedem cu bine...

Fetelor, dragelor, sa va aduca Noul An numai sanatate, dragoste si bucurii si impliniri cum n-ati mai avut pana acum!

Numai bine tuturor! Fug si eu la bucatarit...



Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Spune anului ce vine,
sa-ti aduca numai bine,
Si mai spune-i sa iti dea
Tot ce vrea inima ta:
fericire,sanateta si multi bani...
La multi ani!

Bogdan-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Faceti bilantul lui 2007 si bucurati-va de toate cele bune intamplate, de bucuriile ce v-au incalzit sufletele, de zambetele copiilor, de sanatatea celor dragi.... de tot ce e mai bun! Cele rele nu se trec in bilant, se sterg, se disipa precum un fum... nu va ganditi!

[font=Comic Sans MSIn 2008 sa aveti parte de dragoste, putere si bucurie! LA MULTI ANI!!!!][/font=Comic Sans MS]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

LA MULTI ANI! Anul nou sa va aduca bucurii, impliniri pe toate planurile si muuulta sanatate!
Distractie placuta!
Sa ne..."citim"/vedem cu bine in anul 2008!

poze si www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi



Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

www.youtube.com/watch?v=HFihJ8u56j8&feature=related" target="_blank">colinde cu drag

Mergi la inceput