*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (100)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Mda... Se pare ca numai eu mai bantui pe aici... Dar nu stiu ce am, ca nu mi-e somn... Maine o sa ma duc la Auchan, am inteles ca au niste raftulete foarte dragute din plastic. Am luat unu' d'ala de pasla suspendat pe un bat din tavan, care se strange, dar mai rau incurca... In fine. Poate gasesc si o cadita funky, ca alea din oras nu mi s-au parut cine stie ce...

36+ -> www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473972601/" target="_blank">universul meu!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603469823554/" target="_blank">mami indecenta

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">moda a la bananutsa

Mai e un pic si iesim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Felicitari Natalia ! Bun venit clopotel mic !

Mai am o ora si plecam spre spital . Va doresc nasteri usoare, bebelusi sanatosi ( celor care nasteti azi ) iar gravidutelor si proaspetelor mamici : liniste si odihna

Laura Dimitris eu am fost sub consemn " fara nici-un efort " din saptamana 6 pana in 12 la ambele sarcini, plus o internare in spital ca sa stau intradevar cuminte ....asa ca stiu ce inseamna .Dar merita tot efortul minunea din burtica asa incat stai cumintica .Iti trimit SMS azi cand voi putea

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim pana pe 27 decembrie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

Gatta , m-ai facut sa plang cu pozele Sarei .Un ingeras .......pana si sotul s-a emotionat , nu le-a vazut pe toate .Sa va dea Dumnezeu multa sanatate sa va bucurati de printesa.

Natalia, felicitari mamico , sa fiti sanatoase .Din cate vad dupa ora nici nu a durat foarte mult.Va pupam

LalaD , tinem pumnii ......ceva emotii?????????nu cred :-)

Tinem pumnii si pt celelate burtici :-)

Irina 35+ Matei

POZE

http://bd.lilypie.com/HmLbp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


NATALIA, SA-TI TRAIASCA PUIUTUL SI SA FIE SANATOS!! SA AI LAPTIC MULT SI REFACERE RAPIDA!!

zuzele mele .. eu m-am trezit mai devreme, nu prea am dormit bine azi-noapte!! eu tot sper ca acel mesaj primiut de creata sa fie o gluma proasta!!! dar cine sa fie in stare de asa o nenorocire de mesaj?? am intrat si eu pe anuntul respectiv si nu imi dau seama de nimic .. offfffffff ... o s-o sun pe silvia mai incolo sa vad daca a aflat ceva!!

miki, bebele meu misca si il simt dar nu face 10 miscari pe ora! sa fie din cauza ca e cam grasuta?? hmm .. oricum maine mergem la control sa vedem ce face bebica. sper sa fie totul ok si am in continuare colul inchis si lung .. eu nu am simtit chestii suspecte zilele astea dar mai stii .. m-a mai durut asa putin burtica pe jos dar a trecut repede sau poate a fost si de la excesul culinar ..

plec acum care coafor, ma duc sa ma defrisez de tot .. peste tot! sa fie vreo problema ca ma fac cu ceara acolo jos .. poate sa-mi dea contractii sau Doamne fereste sa declanseze nastere .. sa stiu ce sa fac?? ma defrisez si acolo cu ceara sau acasa cu lama ??




38+ EVA MARIA
AMR 2 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

buna dimineata ellenuta , despre epilat , daca folosesti ceara rece nu este nici o problema din cauza temperaturii, numai sa nu simti tu durerea foarte tare , daca este ceara calda o poti ruga pe tipa sa o foloseasca putin mai rece ........ te-am visat asta noapte.Sper sa nu se confirme visul meu decat dupa 1 ian , dar nasteai :-) cred ca e din cauza febrei asteia cu nasterile:-)


Irina 35+ Matei

POZE

http://bd.lilypie.com/HmLbp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

quote:
Originally posted by Ereena

buna dimineata ellenuta , despre epilat , daca folosesti ceara rece nu este nici o problema din cauza temperaturii, numai sa nu simti tu durerea foarte tare , daca este ceara calda o poti ruga pe tipa sa o foloseasca putin mai rece ........ te-am visat asta noapte.Sper sa nu se confirme visul meu decat dupa 1 ian , dar nasteai :-) cred ca e din cauza febrei asteia cu nasterile:-)


Irina 35+ Matei

POZE

http://bd.lilypie.com/HmLbp3.png



ereena, saru-mana pentru sfat, o sa-i spun tipei sa puna ceara mai rece. si sper ca visul tau sa nu se adevereasca!! sper sa nasc dupa 1 ianuarie si cu dr meu!! el e de garda pe 5 dar revine in bucu pe 3-4 ianuarie ..



38+ EVA MARIA
AMR 2 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Neata fetelor

Gatta, sa-ti traiasca e o scumpa ca mamica iei

Natalia, deci tot eu am avut dreptate cand am zis alaltaseara ca o sa te apuce, of am ajuns si eu prevazatoare. Sa-ti traiasca

Laura D, stai cumintica da-l naibi de serviciu si vezi-ti de bebe

Louiza 36s + Yasmin
mai avem putin

AMR 04 SAPTAMANI

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

quote:
Originally posted by laura_dimitris

Am vrut acela sa fie doar mesajul stefaniei ...

Eu sunt tare suparata... M-a trezit mesajul nataliei dar numai somn nu am eu in noaptea asta... Dupa fiecare 30 de minute trebuie sa ma intorc pe partea cealalta caci ma doare spatele si...
Am inceput sa pierd din dop...
Am fost aseara la urgenta la sp. universitar. Au spus ca am colul inca lung si inchis. Cat despre petele maronii... sunt de la dop si trebuie sa intru in prenatal si sa evit orice efort pentru a o mai pastra pe bebelina macar 3 saptamani (ecografista mi-a spus macar 5 saptamani...)
Acum, am vorbit cu dr. meu de 2 ori si tot nu am habar ce presupune a evita orice efort fizic... Mama a venit la mine si are de gand sa-mi aduca mancarea la pat.... Pai, eu innebunesc daca este asa...!!!
Voi ce parere aveti ??

Laura 34+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003


Laura, nu-i de gluma cu asta. Daca ti-a spus doctorul sa stai in pat, stai in pat!!
Te

Miki 38+ Saara Maria

Miki
Lucrusoare buburuza
Bradul de Craciun

AMR MAXIM 12 ZILE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Miri-mik adevaru-i ca nici eu si nici sotul nu am fost foarte mari la nastere: 3,100 kg. Iar la nasterea cealalta mi-au spus ca fetita avea 2,900kg (la 41 de sapt), dar nu i-am crezut ptc la ecograful facut la 37 sapt avea 3,5kg. Acum ma gandesc poate asa a fost.
Tot nu stim ce am "produs" Dar nu am pregatit nici nume, nush ce ma fac. Avem (de fapt am, ca sotul ma tot intreaba daca am nume) listute cu nume, dar mi se pare foarte greu

39+ AMR 8 zile
Poze Laura
Puiul nostru drag
Sarcina 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Natalia felicitari Sa creasca mare clopotica, sa fie sanatoasa si plina de noroc!
LauraD si eu spun ca fetele: la pat cu tine! Asta inseamna fara efort! Ai grija de tine si de piticuta!

39+ AMR 8 zile
Poze Laura
Puiul nostru drag
Sarcina 2007

Mergi la inceput