*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (100)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Laura_dimitris... Nu mai fii suparata! Uite, mie la 13 saptamani mi-a spus un idiot ca am placenta praevia (desi e muuult prea devreme sa folosesti termenul asta...) - era de fapt, placenta jos inserata, chestie foarte normala in trim. 1 - 2 la 80 % dintre gravi... Anyway, mi-a recomandat sa evit efortul, adica sa stau cat ma mult in pat. Iti dai seama ca pentru minea fost o tragedie - eu sunt dinamica din fire, am 22 de ani, ma gandeam ca la toamna aveam sa ma duc la fac. ... Nu am putut sta in pat dar: nu faceam cumparaturi, nu ma aplecam nici sa ma inchei la sireturi, nu ridicam/ mutam chestii grele, nu stateam aplecata (de ex. sa spal de mana, etc.). Eu zic ca ar trebui sa te odihnesti cat mai mult si sa nu faci altceva decat sa mergi, daca nu poti sta in pat. Adica sa nu cari/ ridici/ impingi chestii... Treaba cu mic-dejunul la pat cred ca e prea de tot Desi... Cand e vorba de o viata de omulet... De ce nu? Ca merita!

36+ -> www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473972601/" target="_blank">universul meu!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603469823554/" target="_blank">mami indecenta

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">moda a la bananutsa

Mai e un pic si iesim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Doamne laura stai cumintzica, noi tre' sa nastem prin aceeasi perioada amandoua.....nu ma lasa singurca te rog.
Normal ca bblusa tre sa mai stea in burtika....intra in prenatal si da'o in colo de munca...ai timp dupa aia.
[pup mult fetele

33+
AMR Max 7 saptamani !!!
http://www.flickr.com/photos/10814074@N07/

http://image.lafemmebonita.com/c/p595247.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Laura, stai ca eu sunt shocata... Tu nu esti inca in prenatal??? Tu meri inca la birou?? Si te mai miri ca pierzi din dop!!

Mami, tu tb sa stai acasa si a evita orice efort inseamna exact ceea ce spui: nici un efort. Si mami a ta zice bine: in pat cu tine de dragul lui Elleni. Adik ai trecut prin atatea, si emotii si probleme si te ineci acum la mal??? Se poate? Stai linistita ca si dupa ce pierzi dopul complet mai dureaza 2-3 saptamani chiar mai mult, dar trebuie sa fii cuminte! Pup fata!

Eu ma apuc de galerie

Cornilia

Lala

Raluca

Shose, !



Pupici,
Angelique 40+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: Pana pe 28!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

"La 10.40 s-a nascut Mathias, de 3250g si 50 cm, Apgar 101 Pupam zuzele!eu sunt bine, astept ziua de maine sa plec in salon. Ah, cu circulara de cordon, btw. Pupam!"


FELICITARI VEN !!! SA-TI TRAIASCA FLACAUL, SA SE FACA MARE, SA FIE SANATOS SI CUMINTE SI MULTA SANATATE SI LAPTIC SI MAMICII VEN !!!



Laura 34+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Oh, fetelor, sunteti minunate !!!
Si tu angi care faci galerie fetelor cu atata elan cand si tu esti in saptamana 40...
Chiar m-am rasucit in pat vreo 30 de minute dupa ce am primit mesajul si ma gandeam care sunteti treze la ora asta... si pariam in gand pe mitsu, miri si angi.... Shose, la tine, ca si la mine, se pare ca este o intamplare insomnia asta... Intamplare ce are toate sansele sa devina obicei...
Eu, profit de ocazie ca toti ai casei dorm si ma apuc sa citesc ce s-a mai intamplat.... Nu ma lasa nici sa stau pe scaun in fund iar lapton nu am ca sa-liau in pat cu mine...
Mi-este foarte greu ca nu pot sa am grija de dimitris cum o faceam pana acum...Dar, chiar am exagerat si ma credeam superfemeia ce le face pe toate... Sa nu faceti ca mine !!!!

Laura 34+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Hihi, eu nu am ce face... Am scotocit prin datele de contact si am luat nr. de telefon si e-mail si le-am pus intr-un singur mail pe care l-am listat alfabetic Daca or sa se mai trezeasca zuze, sa modifice mailu' ala si sa il retrimita! Cred ca vine mai usor asa... Plus ca poti da un F3 sa cauti un nr. ... cum a fost cazul trist de mai devreme...

36+ -> www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473972601/" target="_blank">universul meu!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603469823554/" target="_blank">mami indecenta

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">moda a la bananutsa

Mai e un pic si iesim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mitsule, super ideea!

Acum fug sa incerc sa dorm un pic. Cand ma trezesc sigur vor fi vesti de la fete!

Pupici,
Angelique 40+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: Pana pe 28!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Laura, ... Eu spun sa nu iti mai faci atatea probleme... Esti mama perfecta pentru Dimitris! Da, e adevarat, nu mai poti sa il iei in brate sau sa alergi cu el de manutsa prin parc... dar o sa ii daruiesti o surioara! O sa stie ce e aia dragoste de frate... Si in ziua de zi, din nefericire, din ce in ce mai multi parinti prefera sa faca numai un copil.... Asa ca ce ii oferi tu este extraordinar! Nu mai e mult si o sa poti sa iti reiei atributiile! Curaj!

36+ -> www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473972601/" target="_blank">universul meu!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603469823554/" target="_blank">mami indecenta

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">moda a la bananutsa

Mai e un pic si iesim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Am ajuns la mesaul gattei,

Doamne Simona ce puiut frumos ai !!!! Si tu esti frumoasa si radiezi de fericire in fotografii!!! Nu cred ca am apucat sa te felicit pentru ca am fost plecata din bucuresti... Sa-ti traiasca printesa, sa se faca mare, sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii !!!!

Laura 34+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Mitsule, multumesc mult de incurajari !

M-a apucat somnul. Am baut si o cana de ceai si parca ma doare si spatele si fofo de la statul pe scaun... Of, ce ma enerveaza situatia asta... Asta este. Abia astept sa-l sun maine pe dr. sa-l intreb exact ce si cum...
Pupici!!!
Merg la culcare!

Laura 34+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput