Timisoara,Impreuna...editie de Craciun! 2-(71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

Salutare la toate fetele!!!!!!!
Nu prea am mai avut timp sa scriu pentru ca am avut multe pe cap si acasa si la lucru.
Laura este bine ,a plans in fiecare dimineata cand am plecat la lucru .Dar important este ca acum nu mai are nici o problema de sanatate.
Mama mea a plecat astazi asa ca am ramas din nou singure.
De trei zile sunt tare deprimata ,nu pot sa mananc nimic ,am baut doar cafea..Nu ma bucur deloc de venirea sarbatorilor,doar de concediu dar in rest doar tristete.Noroc cu Laura ca imi mai umple sufletul de bucurie.

Imi pare rau ca nu va pot enumera acum pentru ca nu am citit ce ati scris fiecare dar dupa ce citesc o sa revin .
Va -cesc pe toate .

un suflet trist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

no, hop si io, tot in fuga!
doamne fereste, cum sa ma supar pe voi!!!!!numai ca am avut o zi, brrrrrr!!!! de dimineata am fost la tine, aida, la giroc, la abator, facut aprovizionarea si cind am ajuns acasa mi-am dat seama ca am uitat sa iau cirnatz afumat si ca am luat prea putin caltabos si singerete(sotz: pai numa' atit ai luat, asta-i tare buuunnn!), parca ma vad ca mai fac o tura. de la giroc ne-am dus in iosefin, cumoarat brad fain, legat pe masina ca altfel n-a incaput. dupa masa vizita la mall, la mosu' ca a trebuit sa facem poze cu el, sa mai cersim niste bomboane si sa mai vedem ce animalutze mai sunt pe acolo. toata lumea a fost lesinata seara. miine mai smotru si facut brad apoi la bucatarie cu mine
dana, pai tu acu' o patesti cu zacuska, inainte de craciun? pai ce faci, nu mai papi acuma bunatati????bravo spiridusului! si multa sanatate, poate nu e chiar asa grav!
lormi, vacanta placuta, sarbatori fericite si in an nou plin de bucurii!
mariaa, sa stapinesti sanatoasa surpriza! da' chiar, unde emrgeti de revelion de-i rost de costum nou?
laura, ce somn sa recuperez mama draga? asa ii sti pe ai mei copii?
io nu mai stiu cine ce a mai scris, chiar nu mai tin minte decit frinturi.
ah, sa nu uit: dana, nu ai sughitat cumva mai inainte????
tocmai eu si al meu sotz am facut acum craciunul: am papat fructe de mare si sos si orez si m-am gindit tare tare la tine!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Sara buna la voi

Ma bucur ca pisicuta s-a simtit bine ieri.
Lormi, daca mereti in Italia banuiesc ca ve-ti zbura cu Alitalia. Si noi cand am venit incoa am zburat cu ei si imi era ingrozitor de frica sa nu-mi piarda bagajele (agoniseala mea de 32 de ani din cele 6 valize) dar a fost bine. Zbor placut si Sarbatori fericite!
Eu maine si duminica merg la munca, luni si marti sunt libera dupa care foc continuu.
Kati, vreau sa-i cumpar la sot un parfum si un pulovar.
Dani, imi pare rau ca nu puteti merge la munte, sanatate Spiridusului.
Lore, cum se mai simte Laura?
Laura, nu mai zi te rog de zacusca ca asa ma apuca o pofta de zacusca lu' mama de vinete
Anda, cum e cafeaua aia cu refil?
Ana, cum fu petrecerea?
Doris, pe unde esti? gata bradu?
Maria,

Dati si voi amanunte de pe la intalniri pentru cei care sunt doar cu gandul si cu sufletul acolo ca stau si ma uit ca curca'n lemne si nu inteleg nimic.


Silvana si Paul

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Primiti cu colinda?

Katik, si eu mi-am facut griji, ce-o fi cu tine, de nu ai aparut la orizont?
Na, pai ati avut program full azi, bine ca le-ati rezolvat pe toate...
Lormi, distractie placuta si Sarbatori Fericite...sa nu uiti sa-i spui Mosului ce-ti doresti Tu cel mai mult, ok? ca poate aude...
Maria, sa stapanesti sanatoasa aparatul de pozat si al tau costumul nou...sa faceti poze sa vedem...de revel...
Poate iti aduce Mosu si telefon fix, ca daca nu...stii tu ce se-ntampla...
Aida, si zici ca aprizi si stingi veioze? rau ai ajuns...mami...
Danitin, super poza aia...mai ai in stoc?
Laurelu, maine bagi framantari de cozonaci? hai baga si la mine una reteta de chec bun...
Lore, esti cu noi, mami...haide, apuca-te cu Laura si impodobiti bradul, decorati casa, ascultati colinde...sa vezi ce bine va fi...

Noi am avut o zi perfecta...o zi frumoasa...cu colinde, cu voie buna, cu toti cei dragi langa brad, l-am impodobit frumos, l-am simtit si pe Bunu meu drag langa noi, pentru o clipa...
Ines a fost in culmea fericirii, ne pupa pe toti, la rand...
Am fetita mare, mey...ne-a ajutat pe bune...
Akos latra la brad, la beculete, Kity fuge de Mos Craciun ala mic cu baterii de sub brad, ce mai, ca la balamuc...

Iaca Rezumatulzilei de azi...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

POZE CU NOI


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

lore, musai trebuie sa te aduni cit de cit, trebuie sa maninci sanatos sa nu cumva sa te imbolnavesti si tu ca trebuie sa ai grija de printesa!!!!!gindeste-te la ea!!!!(stiu ca o faci in fiecare clipa).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lormi spune:

Sara buna!
Silvana intradevar cu Alitalia zburam si asta primavara cand a venit cumnata mea in Ro i-au pierdut bagajele si pe deasupra trebuia sa merem si la o nunta,bagajele i-au venit in seara nuntii ,sa ne fi vazut cum bateam drumul pana la aeroport la fiecare cursa ce venea din It sa vedem daca au sosit bagajele.Azi a venit un vecin de-al meu din Anglia tot cu aceeasi firma si ghici....aceeasi probl. ..e cu hainele de pe el ,atat.Cum ziceai si tu ,toate lucrusoarele noastre sunt in acele bagaje +cadouri da sarbatori.Sper ca ne ajuta DD sa ajungem cu bine.
Restul fetelor pe unde umblati?Pupici !

Lormi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

lormi, lasa ca o sa ajungeti cu bine, cu bagaje cu tot, va tinem noi pumnii!
eu ma duc la nani, o sa am noapte lunga: robi deja a plins de doua ori de cind s-a culcat, nu stiu ce are
somn usor sa aveti si sa visati frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Doris superbe pozele. Se vede clar ce zi perfecta ati avut. Am o intrebare. Inesuca a mai slabit ca mi se pare ca e mai trasa la fata?
De Akos ... ce sa mai zic ... no coment. Sunt curioasa ce o sa zica Emma maine cand o sa il vada

Katik ai ajuns tu in apropiere si n-ai dat o goarna. Bey , pai daca e nemultumit de ce nu il trimiti pe el sa cumpere. Asa facea si Laci ... dar acum e mielusel , ori nu mai comenteaza , ori se duce singurel sa cumpere ce ii place.



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

Neatza'si multa cafea de la mine .

Acum imi beau cafeaua si trec la .Este o mizerie la mine in casa ,mai ales ca Laura a stat toata saptamana cu bunica care a lasat-o sa faca ce vrea ea.

Laura parca ai o femeie care face curat,as vrea si eu daca face bine si daca este de incredere.

Aida imi pare rau ca nu am venit si eu sa o vad pe Emma.Apropo am vandut masina ,dupa sarbatori cand o sa am alta sper sa conduc si atunci imi v-a fi mai usor sa vin la intalnirile voastre.

Doris ce fetita frumoasa ai,sa-ti traiasca.

Maria felicitari pentru cadou.

Katik iti multumesc pentru incurajari.Chiar o sa incerc sa imi revin pentru Laura.

Va pup pe toate si acum o sa intru mai des.Am concediu pana in 7 ianuarie asa ca nu o sa mai aveti loc de mine

un suflet trist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

'neata!
pt



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput