* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (94) *

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Littlebig, LA MULTI ANI si tie si bebelusului tau si refacere rapida!!! Bine ai venit pe lume micutzule clopotzel Simon Sebastian!!!

Tina 31+ cu si mami de Andrei (6 ani si 11 luni)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 9 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Am adaugat-o eu si pe Littlebig la listuta de proaspete mamici!

Tina 31+ cu si mami de Andrei (6 ani si 11 luni)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 9 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca.Diana spune:

eu nu stiu sa modific. dar avem mai multi bebei decat sunt trecuti acolo. adica nu avem 6 = 3 fete +4 baieti


Anca D.

34+ Luca Alexandru
AMR 6 saptamani!
http://bd.lilypie.com/LeePp3.png
http://www.flickr.com/photos/ancadiana/


http://www.youtube.com/watch?v=fexj6VN4N9A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Asta am uitat sa modific Sorry... se repara imediat...

Tina 31+ cu si mami de Andrei (6 ani si 11 luni)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 9 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Ciao fetelor,

Si eu la raport (dupa doua capitole )

Lala_D,

Multumesc pt pontul cu sughitul - asa mi-a zis si pediatra, s-o lasa sa sughita ca nu este nici-un disconfort pt ea.

Monica (doc de cap)
,

Ma intrebai (acum doua capitole) cum e ca mamica de bebe mic: este nou, ma sperie ca n-o sa fac fatza sau ca n-o s-o ingrijesc cum trebuie, intru in panica foarte usor (desi nu mi se intampla asta inainte), dar tot mi se pare o minune experienta pe care o traiesc.

In rest ne descurcam bine, papam (mai mult preNan decat de la mami, ca mami n-are decat odata la 3 mese), dormim (mai mult ziua decat noaptea) si maine ne cantarim.

Am citit "experientele" lui Miri; foarte bune, dar cine poate sa le-aplice?! cum s-o las sa planga minute in sir, asa mica???

Sa nu uit: Gugu, felicitari si sa-ti traiasca cavalerul, sa fie sanatos si norocos, si tu sa te refaci repede.

PS N-am gasit modelele de albume?! sau sunt prea incuiata si nu stiu unde sa ma uit?

Mai imi spune si mie cineva, cum se procedeaza?
Saru'mana.

Roxana si Adela !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

ginnette cu multa placere , oricand

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim pana pe 27 decembrie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlebig spune:

Multumesc mult fetelor! E o zi cu adevarat deosebita!!!

E momentul sa dispar si din lista celor 69 de gravidute ramase in luna ianuarie.



VA PUPIC PE TOATE SI SANATATE VOUA SI LA BEBEI!
SARBATORI FERICITE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Littlebig, felicitari, sa traiti sanatosi si fericiti impreuna pana la adanci batraneti!
BTW: de ce e bebelusul ei blond? imi scapa mie ceva?
Acuma curioasa si eu ca o baba intreb: de ce ai nascut mai repede si la alt spital? Ce s-a intamplat?


Roxana, sfaturile lui Miri se refereau la o varsta putin-putin mai inaintata a lui bebe. Iar cu lapticul, o pui la san de cate ori doreste? Pacat ca deja e fana Nan, in scurt timp va ajunge exclusiv pe Nan....zic si eu....sper ca nu e cu suparare, dar vorbesc din experientele mele (alea nasoale, care nu mai vreau sa se repete! ) Pupam fetele frumoase Roxana si Adela!

Ce se intampla cu GINA, DANONIQUE??
Greta? Cum e?

Venera , mama lui Markus
AMR 6 zile
Markus e mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

heeeeeeeeeei!!!

dorm si io putin si, la trezire, iata peste ce vesti dau!!

LA MULTI ANI, MIC BLOND DE LITTLEBIG! SA FIE SUB O STEA NOROCOASA!

littlebig, felicitari pt nastere si pt conditiile din maternitate, ce sa zic, e impresionant, cred ca esti prima mamica din odisee care ne scrie de la spital! iupiiiiiiii!!!

irina 37 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

irinaL, multumesc mult pt pont. chiar ma gandeam ca maine sa trec pe acolo si sa ma interesez la cine ar fi bine sa-l inscriu e palugel. locuiesc vizavi, chiar vizavi de policlinica, de cabinetele alea individuale. ma gandeam serios ca ar fi grozav sa gasesc acolo un pediatru bun, pt care doar sa traversez strada cu piticania in brate. tanti aia, margarit, e bau-bau clar, din ce povestesti. dar nu-i niciun medic decent acolo?

greta, actieavaza-ti mesajele private, cum am explicat si mai devreme, ca sa iti putem trimite parola de la zuzele2008@yahoo.com




irina 37 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput