Gravidute si mamici de CLUJ-42

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

eu acum am vazut ca sint membru matur. Yuhuuuu! Dau de baut! Se baga cineva?

Gabriela si bebe Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Meli, dar va grabiti cu dinti, nu gluma! Ca noi avem indata 8 luni si inca nu a aparut nimic. E foarte umflata gingia de sus si sunt doua puncte albe dar nu se intrezaresc dintisorii. Sper sa treceti peste etapa asta fara prea multe dureri

MAMI & bebe ALEXIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

mami-alexia-si jos nimic? de obicei erup odata jos, si numai dupa apar si sus. lasa, ca vor veni si la voi.si asa e de cumintica. daca nu puneam degetul sa verific, nici nu-mi dadeam seama.
Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Asadar...buna dimineata:)!pentru toata lumea:)

Gabitzo, oricand esti binevenita ;)

Meli, sper ca daca in momentul in care se incheie anul asat, va incepe unul mai bun pentru tine...desi cred ca pentru noi, 2007 ramane cel mai important, cand am primit in viata noastra micutele minuni.

Alexutza ce faceti voi? apropos de scutece, cred ca eu ti-am zis ca folosesc numai Huggies nr2 3-6 kg, mie nu imi place pampers, mai mult imi place happy, huggies e mai ingust si mai inalt mi se pare optim:)

azi avem chef!!! abia astept:)


Co +Carina Alysa
http://community.webshots.com/user/co1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

la noi incepe sa isi faca efectul galactogil-ul si acum suntem mai bine! si pe mine parca ma incearca o raceala si sper sa nu reuseasca! de dimineata am fost la cosmetica! boierieeeeeeeee! nu am mai fost de ceva vreme si mi-a lipsit rasfatul...

gabriela - multumesc de informatia cu medicul dermato! ce frumos ca ai facut curatenie!!! si zici ca papi sarmale??? te incumeti???

adriana (mami_alexia) - si la noi tot asa cu suptul degetului mare de la mana dreapta! eu sunt disperata iar tata fericit... ca e dreptace!

bex - eu intrebam de scutece... nu stiu ce sa fac... sa le incerc pe cele de la huggies??? nr de la pampers sunt prea mici ca o strang si face pipi pe deasupra iar nr 3 sunt cam mari si mi se pare ca inoata in ele!

Oana si Maria-Teodora

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

GABI draga bravo tzie ca ti ai terminat curatzenia si ai mai pus si sarmalutze la cuptor ...ce fetitza harnica
Tu Gabi draga si eu tot asa am zis sa nu i mai dau nimic pt colici dar cica e bine preventiv ....isi mai strange cateodata piciorusele la piept dar n am vazut o sa se inroseasca ...

CO distractie placutaaaaaa ...nu uita sa ne faci poze
deocamndata raman la Pampers active care a aparut de curand ...e f bun si asta ,partea de sus ramane uscata chiar daca face pipi ..oricum o sa incerc si Huggies

TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

felicitari pt dintzisori ..MELI dar cum e puiu ?sper sa no doara draga de ea
GABI sa stii ca si Tiadris isi pune mana in guritza ..si mofaie la ea ,dar nu o las ....
OANA si eu vreauuuuuuu la cosmetica ...poate o sa merg sapt viitoare am nevoie de un tratam facial neaparat



TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Alex draga, nu stiu ce sa zic, eu am vazut ca daca e sa aiba colici, ii face si cu sirop si fara. Eu ii dau din cand in cand Gripe Water, dar ea rar are colici.

Oana, eu sarmale am mai mancat, cum ti-am zis am inceput sa mananc de toate, nu vad sa aiba probleme.

Bexule,

Gabriela si bebe Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Oana, mie imi plac huggies si scutecele si servetelele. Nr 2 inceraca eventual. eu ala in folosesc deocamdata.

Meli ai pus alte poze decat cele 4 noi, ca am fusarit citeala zilele astea si sunt in urma:)

Ramo, m-0am uitat sio eu la fimultet:)f fain, tu pari mai "femeie" cum ziceai si tu , iar Bea e o dulce cu ochisorii mari si ce fain a crescut.:)

Alexuza deja faci sarmalute? eu ma gandesc ca abia pe luni:)

Gabitza, tot nu scapi tu de o intrevedere;))

am pus vreo cateva poze noi de aseara de la intalnirea cu Mosu/ pe acre evident Cari a ratat-o cu succes deoarece dormea:)



Co +Carina Alysa
http://community.webshots.com/user/co1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Salut
Si noi mergem azi la chefff Vine tusi sa stea cu bebe, din Alba Iulia. Parintii nostri nu sunt din Cluj si tusi e cea cu care ne place sa il lasam, fara sa ne facem griji, dar si ea e bucuroasa sa stea cu el. Si cum acum a inceput vacanta...
MAMi de Alexia, si noi suntem in afara marimilor hainelor de mici... am avut multe haine primite care nu i-au fost bune din prima zi. E lung intre git si fundic (adica trunchiul, cred, ca nici nu mai stiu daca i se spune asa si la oameni sau numai la copaci), cele intregi trebe sa fie f mari ca sa ii fie bune. SI de asemena nici noi nu avem dintisori, desi suntem dintre cei marisori pe aici...

Despre somn, fiecare bebe e cu ritmul lui, si al meu a baut lapte praf de mic, dar nu a dormit 7 ore legat numai de 3 ori... odata la 2 saptamini, odata la 2 luni si pe la 4 luni... si atit. Acum maxim e 5 ore. E foarte bine si asa.

Meli si al meu mai tuseset, dar deja se simte ca se selimina ce avea prin gitut. Sper sa terminam... pe mine nasu infundat ma dadea gata, dar ii dau de aseara Vibrocil ca se trezea nopatea neputind sa respire... si e foarte bine acu.
VA pup, facem bradutu

Ioana mama de bebe
Patrick (01.06.2007)

Mergi la inceput