Fetele din America (98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

quote:
Originally posted by adana.

eu cum sa fac sa merit pe lista?[...]



just say the word
gata, te-am trecut.

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Sarbatori Fericite !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Nu stiu cind mai apuc sa intru pe aici, asa ca va urez Craciun fericit.
Noi am cumparat smoker si astazi baietii au facut cirnati. Sa vedem cit apuca sa se afume in zilele urmatoare.
Stau cu sufletul la gura, ca inca astept vreo doua cadouri. Daca nu vin nici luni trebuie sa dau iama prin magazine. In rest sint pregatita, ma doare capul cit am de impachetat!
Anamaria, te-ai rezolvat cu insomniile? Astazi am scos o plapuma de la uscat si m-am invelit in ea cind inca era calda. M-a apucat o toropeala si m-am gindit la tine, ca te-ar ajuta. Apoi mi-am amintit de episodul din Seinfeld, cind Kramer isi incalzea hainele inainte sa le poarte.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Sarbatori fericite, distractie maxima,si un An Nou cu sanatate, noroc si bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Sper ca nu sunteti toate ca mine: casa asteapta sa fie curatata si eu am o lene teribila. mai bine stau pe net, ma mai odihnesc un pic si apoi ma apuc!

Philip: daca ai vrea sa faci un bebe, acum e timpul nu amina! cred ca tu esti mai tinerica, eu implinesc 33 si am fost singura la parinti, de asta as fi vrut sa fiu o mama tinara si macar 2 copii caci mai mare bucurie ca ei nu iti aduce nimeni pe lumea asta! e si greu dar merita efortul. deci: la treaba! nu te lasa pe tinjala!

fetelor vroiam sa va intreb ceva: tot spun gravidele din tara ca se duc la ginecolog epilate complet sau rase. eu nu ma duc asa. din motive de foliculita extrema. doar la nastere si acolo la spital m-a aranjat infirmiera.
aici, in America, tot asa este? trebuie sa iti faci freza? la nastere ma refer, ca la controale nu imi bat capul.

Corinadana: multumesc pt urare

Si noi abia asteptam masa de Craciun, si-au cumparat afumatoare de la Cabelas unchii sotului si fac slaninica afumata, muschi afumat si cirnat afumat. uau. salivez.
la noi la biserica se aniverseaza 20 de ani de la deschiderea bisericii romanesti si dupa slujba se face masa mare (gratis)cu bucate traditionale romanesti nu le enumar ca salivez http://happyvalleyromanianchurch.org
asa ca fetelor, va invit pe toate la noi miine dimineata,adica duminica la 10 ,la adresa de pe linkul de mai sus, ni s-a zis sa invitam toti romanii care vor sa vina. va astept!
era o fata Adriuta din phoenix, poate citeste si vine. o sa incerc sa o sun.
asadar ma duc la treburile casnice si as face si niste oua umplute, ceva... dar cu meniul de sarbatori ce v-ati gindit sa faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:


Noi am plecat in Ro!!!1
Va pupam cu drag si Sarbatori Fericite!!!!!

ceva poze noi cu ap de la Mos Craciun pe care l-am primit in avans
http://good-times.webshots.com/photo/2744066190087737923UdTNGR



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Intru si eu sa va urez un Craciun fericit si sa va aduca Mosul tot ce ati cerut!


Eu am invitati (americani si filipino) maine si mancarea e traditionala Craciunului romanesc, sper sa nu plece cu dureri de burta...

Chiar, americanii de Craciun ce papa?! oare tot hamburger si pizza...
Va pup fetele!


Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Din cate stiu americanii papa curcan si fursecuri de Craciun. Noi avem in vizita pe cineva care nu papa nici purcelus si nici carne de vita. Asa ca adio carnati. Am facut sarmale cu carne de pui si ciuperci si inca o oala (mica) cu sarmale obisnuite juma' vita juma' porc. Si am facut alba ca zapada, praji. A fost mult mai grea alba ca zapada decat sarmaelele. Nu am gasit amoniac si cu praf de copt nu ies la fel foile (zice mama). Sunt cam tarishoare foile, da' merge, a iesit. Acu' ma intreb dc. cumva or manca musafirii sarmale, chiar dc. au si ei (dolma-in foi de vitza) ca ale noastre sunt cu varza acra. Sunt cam acre, mie imi plac, nu-s prea acre pt. gustul nostru, dar poate lor nu le place. O sa fac si somon si pui la gratar cu sos de caise dc. nu le plac sarmalele.

Pusei niste poze cu prajituri. Nu sunt cine stie ce aratoase, da' ma rog, prima oara in viata cand fac, trebuie imortalizat momentul :))

http://good-times.webshots.com/album/561863929BaVbRV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Azi noi am testat hooverul, aspiratorul ala de spala mocheta si podeaua. A spalat mocheta OK, am spalat si podelele. A iesit o apa neagraaaa in ambele cazuri, inseamna ca a facut totusi ceva treaba si se si vede. Podelele nu le freaca cine stie ce, dar arunca apa cu detergent pe ele acolosha. In mare, sunt multumita, dar nu e de folosit zi de zi, ci doar din cand in cand. Nu prea merita 300$, as zice, e mai mult un moft.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

sarbatori fericite si un an nou plin de bucuri si impliniri.

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

M-am adunat si eu de pe drumuri, de doua zile stau in varfu' patului cu barbatu', ne giugiulim, dormim si ne uitam la Law & Order hahaha
Maine dimi plecam la San Francisco, se anunta ceva sarmale la romani, macaroane cu peste la italieni, biscuiti si vin fiert la nemti, si ce mai pica
A trecut si Mosu' pe la mine si mi-a adus o bursa pentru la anu', saru-mana, Mosule
Lia, arata bine praji, vreau si eu
Dupa ce reusisem sa slabesc foarte frumos si fara prea mari eforturi in prima parte a anului, in ultimul timp nu'sh ce am ca as manca non-stop si e de rau dar na, doar nu m-oi apuca de cura de slabire taman in saptamana Craciunului..
Fetelor, va pup si va doresc Sarbatori Fericite, spor la sarmale, carnati, piftii, cozonaci si ce-o mai fi, si sa intrati in super-forta in Noul An!


Lai

Mergi la inceput