Mamici de Martie-Aprilie 2008(55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Dana cred ca ar trebui sa faci si o urocultura(+antibiograma) si apoi sa mergi la Dr.Nu astepta pana in Ianuarie-daca e vb de o infectie bacteriana-trebuie sa ti se prescrie un tratament.
Sanatate multa!




Colind curat,brad colorat,Mos bogat,Craciun Luminat,gand implinit,An Nou Fericit!

Ela.. in 27+ cu !!
Varsta mogaldetei
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
Vin cu vesti foarte bune de la ecograful 4D Real Time de ieri, suntem bine si in parametri (placenta de grad 0, colul inchis si de 3,8 cm... bebe 533 grame si in continuare baiat ;)).
Poze, aici
http://good-times.webshots.com/photo/2252439950101701233mKyHEt
O zi buna va doresc,

Nicoleta 22 plus si Stefan (27.01.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:



Mihaela 26+ cu Andra
Pozici
Bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymama spune:

Salut..
Sunt o mamica tanara si noua pe forum.. Am si eu o nelamurire..Sunt in saptamana 23 si vreau sa stiu pana in ce saptamana se mai poate face sex..A si cumva lichidul spermatic afecteaza sarcina sau ar trebui folosit prezervativ.. Stiti ceva despre asta ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Mihutz, de ce esti rusinoasa???

naty 24+ cu (Iulia Elena)
http://bd.lilypie.com/FYlVp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

mihutza ce faci mami dupa canapea???iesi de acolo sa mai vorbim ca a fost ieri o liniste pe aici!!!!!!!
cand ai zis ca plecati peste ocean??dupa sarbatori???

Naty,pupici

IRINA
+23
sufletel

http://www.flickr.com/photos/21646834@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Mihutza iesi de acolo ca nu-ti facem nimic
Nico felicitari pt parametrii buni! Oare asa arata si bb meu la varsta asta de sarcina? Eu abia pe la mijlocul lui ian ma duc la 4D

22+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Neatza si de la mine!!

Zozemultumim de ramurica noua, de rugaciuni si de poezioara

Mihutza iesi de dupa canapanea...

Nicoleta felicitari pentru bebe sanatos si cu putza si pentru colul lung(asa sa ramana), chiar daca pana acum eu sunt campioana la col lung(44mm)

Kitzy eu nu stiu ce sa-ti spun despre rubella, eu imi dau seama ca nu am facut analiza asta pana acum, si nici la prima sarcina din cate imi amintesc. Ar trebui oare sa o fac musai si eu?

Danangie si eu sunt de acord cu Zoze, ca nu ar trebui sa astepti pana in ianuarie.Eu zic sa nu mai stai pe ganduri si sa o suni chiar acum pe doctora si sa vezi ce-ti spune..

Pucca tie iti doresc multa sanatate si un col luuuung, asa ca al meu...





BURTICA
mami,tati si Alexia
bebe2



Nicol21+ cu Antonia si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Naty multi pupici si tie si micutei Iulia care a stat cumintica acolo, astfel incat maine sa puteti pleca acasa...apropos' , cum stati cu bagajul?

BURTICA
mami,tati si Alexia
bebe2



Nicol21+ cu Antonia si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Nicol mie mi-a recomandat in primul trimestru rubeola pt ca stiam ca n-am facut-o in copilarie, la analize a reiesit ca am avut-o, poate intr-un stadiu foarte usor si nu mi-am dat seama, acum m-a pus s-o repet iar, nu stiu de ce. Asta e!
Zozelino mai intri pe aici pana la Craciun nu? Sa nu ne pui de acuma sa-ti uram sarbatori fericite. Eu o sa va urez maine ca dupa-aia nu mai intru pana dupa craciun.

22+ cu Diana

Mergi la inceput