Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (38)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Am o rugaminte! Am descoperit azi dimineata o zona cu cojite in caputul lui bebe...stiu ca s-a discutat odata despre asta, dar eu nu am notat atunci...cu ce cremuta sa-i dau? Ma ajutati?

isabeluta de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)
fecioru` mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

http://www.crestinortodox.ro/colinde_audio.html
va recomand in materie de coruri: corul Madrigal, cprul symbol de copii(am cantat 7 ani acolo) si corul Accustic

io nu vin la intalneala.
M-a rugat sotul frumos sa nu-l duc pe bebe.....na, acuma daca m-a rugat, asta e. daca ma lua cu "iti interzic" etc, n-ar fi avut nicio sansa.
deci pana la urma tonul face muzica:)))
las ca i-o inotrc eu cu vreo rugaminte



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.clau spune:

Isabeluta poti sa-i dai cu ulei de masaj si sa i le iei apoi cu un pieptanas cu dintii desi,dar nu f.ascutiti(din acela pt bbei).Eu asa am facut si am curatat-o bine.

alina+ANDRA MARIA(26.08.2007)
POZE cu Andruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Bernix-mai putem apela la tine pt calendare? sau e prea tarziu?
pt cojitele din cap e o crema...si facuta la farmacie dar e si un sampon special de la mustela!
daca vrei reteta spune-mi si ti-o scriu!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Isabeluta, fetele tin minte ca mai dadeau cu ulei de masline, se lasa putin sa se inmoaie cojitele si apoi se curata cu pieptanul apoi baita binenteles.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Aniast, cred ca trebuie sa mai ai nitica rabdare cu iesitul afara.
Chestiile astea isi instaleaza pe deplin efectul in decurs de citeva zile. si trebuie sa elimini tot ce l-ar putea constipa: ceaiuri care contin menta, siropuri cu menta gen bonisan, etc.
Mai poti incerce cu michzucker de la humana sa-l pui in ceai. E lactoza si nu-i face nimic rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Sabina, multam pentru colinde. Ma bucur ca ti-a placut "creatia".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Stie cineva, daca a ramas intalnirea la 12:30 la Thalia? Eu nu am cu cine sa il iau pe bebe si nu stiu ce sa fac...cu toate ca stau in zona

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

La 12,30 , dar nu la thalia.Tot pe acolo prin zona, la o chestie " La misto".Descriere e facuta de Annisia cu 1-2 pagini in urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Annisia, mi-a placut regia cu sotu'! hihihi, super tare!
Yannisucu e tare frumusel, asa cum ma asteptam, ca doar ce putea sa iasa din doi parinti frumosi? :)

Simina, si sotul meu este la fel de disperat cu virusii si virozele! de fapt, e disperat in general, ma distreaza cand il vad asa de grijuliu! pt orice stranut sau plans al fetei ma pune s-o sun pe doctorita. as innebuni-o pe saraca femeie daca m-as lua dupa el!

Am inceput si eu de azi sa iau Ca si Mg, poate rezolv ceva cu durerile astea. Multumesc pt raspunsuri! Ziceam eu ca nu iau ca sa slabesc, dar de vreme ce mananc toata ziua numai dulciuri... degeaba renunt la vitamine...

va doresc o zi minunata, gagici! si pofta mare la papanasi!





Poze

Mergi la inceput