Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (38)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

am fugit la somn ca imi pica ochii in gura,noapte buna la toata lumea




Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Dany, dar tu ce vina ai ca el e batut in cap? O sa iti sacrifici toata viata, pentru ce? Nu te gandesti ca fata o sa creasca si o sa vada? Un copil simte cand mama lui e nefericita. Mai ales o mama... O va durea enorm sa te vada neimplinita si batjocorita la infinit... Nu face asta? Nu te lasa pe o ureche, de draguk fetei (chipurile). Pentru ca ei nu ii faci niciun bine cu atitudinea asta. Daca pe el nu-l intereseaza, in fata copilului tau te porti ca si cum nici pe tine nu te intereseaza... Adevarul e ca aveti ceva in comun - pe amandoi nu va intereseaza DE TINE!!!!!


Micul Yannis creste mare






nu mai zic nik ca poate sunt "filmata"




Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Un copil simte cand mama lui e nefericita. Mai ales o mama...

Am vrut sa scriu mai ales o fata... Mi-a sarit mustarul! Barbatii astia... Mama lor...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

si eu marg la nani, ca-s rupta de somn, dar daniela, cecrezi ca o sa faca el daca e singur cu fetita?
daca ai cea mai vaga banuiala ca i-ar face vreun rau intentionat....ura si la gara! copiii nu se "rup" !! iar ditamai barbatu are frica de-un bebelac???



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Treaba ta Dany! Sunt convinsa ca suntem multe in situatia ta (mai mult sau mai putin). Te admir ca tu ai curajul sa vorbesti despre asta. Avem darul sa ne acoperim barbatii si sa postam in ipostaze de femei fericite si implinite. Sa pozam drept ”familia anului”... In orice familie exista neintelegeri, mai mici sau mai mari... Pupici!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Hai ca ma retrag si eu. Noapte buna copiiiiii!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Vorbeati de nesimtitii de la UPC. Eu am renuntat la ei de acum un an de zile, le-am achitat ot ca altfel nu se putea si habar n-am cum de s-au apucat de vreo 6 luni sa-mi dea mesaje pe tel mobil in fiecare luna cum ca n-am achitat factura si ca termenul limita e ... nu stiu cand. Dragut este faptul ca in fiecare mesaj e vorba de aceeasi suma...
Sabina, superbe fotografii si superbi copii...dar cred ca deja ti s-a spus asta de o groaza de ori...
ANDREEA11, eu asa am luat copilul din maternitate - in scoica.
Tomasa, felicitari pentru bradutul Tudor, e normal sa fii mandra de el.
Roxanaaa, dormi sau va uitati la filme?
CeciliaL, sa stapanesti sanatoasa masina. Asa da cadou de Craciun...

quote:
Originally posted by magdaz
aoleu, Aniast, nu asta am vrut sa zic

stiu ca nu asta ai vrut sa spui dar prea se potrivea si n-am putut sa ma abtin.
diwana, ehee, sa vezi ce o sa te incante de acum incolo voiosia si rasul piticului Rares...
Sim, a fost miercuri...iar ai avut intalnire cu Mosu'? Daca da, sa vedem pozici.
si_bv, eu iau Elevit (aproape) in fiecare dimineata.
danielle02, e normal sa se uite asa. La bebelusi se aplica regula celor 3 S. Sunt normale: Strabismul, Stranutul si Sughitul. Ce mai face frumusica Ebonee?
Sabina, daca ii spui taximetristului locatia, ce te faci daca te duce "la misto" in marsarier? Vis a vis de kk lui Vladi, mi-e cam mila de el sa-l las atatea zile cu toate ca stiu ca e normal. Ieri, dupa ce i-am bagat supozitorul ziua, a facut un kk mic apoi toata ziua s-a sparcait de parca ar fi fost deranjat la stomac. Adica nu se vedea consistenta ci doar semintele de mustar. N-am mancat nimic aiurea si eu n-am fost deranjata la stomac.
Annisia, o sa incerc si cu Debridat de maine. Adevarul e ca la o luna l-am tinut pe 2 sapt de Debridat cate 2 ml la 12 ore, facea kk la 2 zile si nici n-a avut colici.
Na ca mi-ai adus aminte de vinul fiert pe care l-am baut ieri...cred ca i-a placut tare mult lui Vladi daca nu l-au trezit pe el mama alarmelor care au urlat din vecini.

Whoops, am ramas coada cozilor in noaptea asta deci pot sa ma dau si eu mare: de 2 zile i-am facut singura baie si masaj copilului. Sigur, n-o sa devina o obisnuinta pt ca totusi mi-e greu dar important este ca pot.
Gata, merg si eu la somn ca pana am terminat si eu de citit v-ati culcat toate. Va spun maine cat am dormit pana s-a trezit Vladi...

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

salutare.
vad ca aici lumea lucreaza in schimburi!unii se culca, altii se trezesc.
fi-mea cu chiu cu vai s-a hotarat sa faca nani pe la 12.15, dupa ce toata ziua nu a dormint decat in 2 reprize cate jumate de ora.offf. sper ca azi sa fie cuminte, sa n-o supere pe mamaie, ca eu merg la serbare la fi-miu la gradinita. abia astept sa-l vad mos.
am vazut poze cu copii foarte frumosi. ma scuzati ca nu mai stiu care ce si cum. o sa ma obisnuiesc eu cu voi.
pupici dulci tuturor si somn pufos si linistit.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.clau spune:

KARINA de mami Emma76

alina+ANDRA MARIA(26.08.2007)
POZE cu Andruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Karina de mami Emma76!!!

isabeluta de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)
fecioru` mamei

Mergi la inceput