*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (91)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micsunea spune:

Curaj Stoisor!

Micsunea
34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Neata fetelor...

Atat de mult mi-am doris sa raman acasa in concediu ca sa pot sa dorm, iar acum cand am ocazia nu-mi vine somnul...
Sa nu va spun ca de vreo juma de ora tot citeam pe mesajele din capitolul trecut iar fata mea mi-a inghesuit vreo doua in coaste de m-a lasat fara respiratie.

Creata... sa stii ca sunt tare invidioasa pe fetele care au facut poze la bebei cu sotul tau. Are un web-site? Mi-ar place ca la prima ocazie cand vin in Romania sa dau si eu o tura pe acolo. A... si ca spuneai de Toronto, gasesti la semnatura poze facute de cand au fost parintii mei aici. Sunt cateva poze din downtown, daca vrei sa vezi cum arata.

Lala D ti-am admirat bradutul. Foarte frumos. In plus... ai mobila cum am avut eu in Romania si asa m-au apucat niste nostalgii...

Miri-Mik, multumim de sfaturile cu alaptatul... sa stii ca si eu am citit ca numai de la pozitia incorecta se fac rani. O prietena mi-a facut cadou o carte despre alaptat si de acolo stiu...
Eu imi voi cumpara si perna de alaptat, cica ajuta foarte mult...



Monica-Matz 34 si Andreea Bianca

AMR 6 SAPTAMANI
http://picasaweb.google.com/M.Creanga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Buna fetele, am intrat si noi...pana recuperez un capitol de citit...ma rog ca fetita LaLei sa fie bine...daca mai stiti ceva ..spuneti-mi si mie...plz

www.flickr.com/photos/14806819@N02/1532194058/in/photostream/" target="_blank">Poze de tot felul
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157602400879499/" target="_blank">Poze mai recente
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157603256223729/" target="_blank">Fesuletz
www.flickr.com/photos/14806819@N02/2096169638/in/set-72157603408983957/" target="_blank">Intalnire Zuzici

Alina 31 si Stefania
http://bd.lilypie.com/HzUhp2.png


AMR 9 Saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

N'am mai scris d'un car de vreme...ca nu reusesc sa ajung la zi cu cititul.
pt fetita Lalei. Sa dea Doamne Doamne sa ajunga cat mai repede acasa si sa ne povesteasca cum au trecut cu bine peste nasterea asta prematura.
Ellenutza ai grija cu cazaturile...mi'a zis mama ca eu sunt nascuta in urma unei cazaturi...statea in curte pe un scaunel d'ala de champing daca stii...pliant...a cazut nu isi explica cum de pe el direct in fund. Asta la 7,8 seara...si la 7 dimineatza eram nascuta. Am luat frica de cazaturi cand am auzit. si nu mai face echilibristica in baie.
Matzulez esti frumoasa foc cu noua coafura.
Creatza hai cu aranjatul...spor la treaba!
Irinouka ce facat vrednicutza esti...bine ca ai eliberat sertarele....eu am cosmar sa ajung acolo.
La multi ani pt fetitza Ginei
Miri fa\l pe Bruno bine ca imi pare rau sa se chinuie mititelul de la stomacel. si io sa treaca.
Ieri am bantuit pt bagajelul de spital al Pipetzicii...ce grabita sunt! Ce nu i'am gasit, Pampers cu gaurica la buric...dar nu ma las...mai investighez pe unde se gasesc.
Disperarea mare e ca nu am patutz inca....sper ca azi sa rezolv si problema asta.
all

32+
AMR Max 8 saptamani !!!
http://www.flickr.com/photos/10814074@N07/

http://image.lafemmebonita.com/c/p595247.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna fetelor, am intrat si eu sa va salut, inca nu am citit din urma ce ati scris de aseara pana acum, dar merg sa recuperez. Am fost la dr de fam pt ultima vizita ca oricum de vineri intra in concediu si nu cred ca ajung sa o mai vad in aceeasi formula de doi in 1 cand revine dupa anul nou. Nici un kg, in plus, tensiunea 12 cu 8 in schimb bebe mare si cu inimioara la trap - intr-o sapt mi-a crescut circumferinta burticii cu 5 cm!!!

M-am foit putin prin oras dar m-a apucat o durere de burta si de spate ca m-am intors acasa. Acum m-am apucat sa spal lenjeria de patut a lui bebe si am mai completat la bagajul de spital cu ultimele lucruri. Ma enerveaza ca nu ma mai suna de la magazin cu caruselul acela de care va vorbeam....

Merg sa citesc din urma.

Pupici,
Angelique 38+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 9 zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Buna zuzici!

Eram tare suparata aseara cand v-am scris ca am contractii dureroase si stare mare de voma... Am luat No-spa si m-am linistit pana la urma, n-am nascut ... si sper sa n-o fac cel putin in urmatoarele 6 saptamani... sooo, I'm baaack!!!

Am vb si cu Lala, era fericita ca fetita ei e muult mai bine, e conectata inca la aparate, dar deja respira singura din ce in ce mai bine. Deocamdata o hranesc prin perfuzii, dar Lala foloseste pompa de muls ca sa nu-si piarda laptele (si pe asta muls vrea sa il congeleze) ca s-o poate hrani pe Bibi cand o sa poata manca singurica. Va mai sta in spital cel putin 2 saptamani (poate chiar o luna), dar oricum fetita era bine! I-am spus ca urmeaza zile de "foc" pe-aici pe forum, cu multe nasteri, si mi-a zis sa va transmit si din partea ei sa aveti nasteri usoare si bebici sanatosi, ca asta e cel mai important...

Ca tot vorbeam de nasteri, incept si eu galeria pentru fete:

Gugu, Gugu, Gugu
Danonique, Danonique, Danonique
Gina, Gina, Gina

... si nu in ultimul rand, LA MULTI ANI Gina pentru fetita ta!

Va pup pe toate,

Tina 31+ cu si mami de Andrei (6 ani si 11 luni)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 9 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Ereena, mortale bancurile, mai ales cel cu anestezia mi-a placut, ca ni se potriveste in starea in care suntem....

Natalia, hai ca esti mortala: NU AI BAGAJUL FACUT????? fata asta e la termenul termenului si ea se intreaba linistita: oare trebuie sa imi fac bagajul sau nu?

Gina, sa traiasca Rebecca, sa va bucurati de ea, sa fie sanatoasa si norocoasa! Si tu ai grija de tine si tine-ne la curent!!!

Zuza de mine a uitat cine se pregatea sa mearga la dr - alexia??? - oricum iti tin pumnii strans, strans sa fie bine!

Pupici,
Angelique 38+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 9 zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

irlandeza, cum iti mai sunt picioarele? ai ajuns la fizioterapeut?

irina 36 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Vaii..Tina...multumim mult de vestile bune...Eu eram cam de o varsta a sarcinii cu LaLa..si am avut cam acelesi probleme..asa ca...imi da mare curaj sa aud ca sunt bine...Intrasem intr-o gaura neagra...Ma rog in continuare sa treaca peste toate greutatile si sa fie bine...

www.flickr.com/photos/14806819@N02/1532194058/in/photostream/" target="_blank">Poze de tot felul
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157602400879499/" target="_blank">Poze mai recente
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157603256223729/" target="_blank">Fesuletz
www.flickr.com/photos/14806819@N02/2096169638/in/set-72157603408983957/" target="_blank">Intalnire Zuzici

Alina 32 si Stefania
http://bd.lilypie.com/HzUhp2.png


AMR 8 Saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

abia am reusit sa citesc din urma ......nu pot sa cred in ce tara de incompetenti traim...nu pot sa cred ...prin ce a trecut Lala este inadmisibil,dupa cate ca treci prin atate 9 luni de zile, apoi pana nasti, sa iti mai spuna si asa ceva un tampit de medic ....suntem vai de capul nostru ......sper sa fim norocosi atat tot CHIAR DE NOROC AVEM NEVOIE
...NUMA DE NOROC SI ZILE ca suntem la cheremul si toanele lor...
ma pun in pat ,acum ma dor si soldurile de la injectii,o sa intru macar o data pe zi sa nu va face-ti griji pt mine ,va pup
am schimbat semnatura ...

31+Sara Ioana

Mergi la inceput