Gravidute si mamici de Constanta (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mokika, daca ai putea sa imi iei tu cartea si sa vii sa mi-o aduci ar fi super. Daca ai bani, plateste-i lui Mav si iti dau eu cand vii. Eu stau pe strada Maramures la nr 12, e o poarta urata verde pe care abia astept sa o schimb Cel mai repede ajungi de pe Nicolae Iorga. Numai daca nu e deranjul prea mare, dar imi sta pe cap tocmai faptul ca Mav a trebuit sa plateasca pentru noi toate....

Pupici,
Angelique 38+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 9 zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Mokika greu suna si partea cu diversificarea... si eu care credeam ca partea cea mai complicata e sarcina.

Alina de ce mergi la dr? Cine ce a patit?

eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mokika spune:

Angi, sigur ca da, trec si ti-o las cu mare placere.


Monika - mama Crinei (11 ani) si a lui Theodor (3 luni)


www.flickr.com/photos/12207142@N08/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

angi, imi pare rau ca te stresez tocmai eu... daca nu poate mokika, vin eu la tine, intr-o alta zi si gata.

ina, pai merg la alt dr sa-mi rescrie schema de antibiotice pt infectia urinara, sa termin odata cu asta (mi s-a spus ca totusi nu sunt suficiente 10 zile de tratament, cat am primit de la medicul de familie) si sa fiu sigura ca nu recidiveaza cand mi-o fi lumea mai draga; sa pot sa trec la treaba pt bebelusa (asta isi doreste sebi de la parintii lui, in afara de jucarii! sa aiba si el "un sufletel mic").
nu e sarcina "partea cea mai grea"....

mokika, ce bine ca theo este ok! foarte bun sfatul dr soescu in leg. cu diversificarea. la urmatorul bebe voi face si eu tot asa. la seb am inceput cu fructele (i-au placut din prima) si intr-adevar, apoi nu prea i-au placut legumele... dar eu oricum am avut noroc de-n copil nu prea mofturos. la noi a fost mai greu cu mestecatul... ca i-au iesit tarziu dintii (la 10 luni jumate primul dinte) si mai tarziu maselele... parca sa zic ca pe la 2 ani inca mai pasam la blender mancarica +carnea... dar a trecut si asta...
totul este sa nu intri in panica, sa ai rabdare...

la voi l-am laudat pe seb ca nu mai este purtator de pampers?! de cateva nopti bune, n-a mai scapat deloc pisu in somn (noaptea). sunt asa bucuroasa!!!!! am baiat maaaare!!!!


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mav, nu se pune problema sa ma stresezi, se poate? Dar ai blocat o gramada de bani in ele si nu e normal sa nu ii recuperezi cat mai repede.

Monika, bune sfaturile legate de diversificare si e ff logic, e normal ca dupa ce da de gustul fructelor nu mai pape legumele.

Ina, si eu ma gandeam inainte ca cel mai greu e sa ramai insarcinata pe urma am vazut cate probleme sunt in sarcina si mi-am spus ca acuma-i acum. dar acum vad ce probleme majore sunt DUPA AIA.... asa ca nu mai etichetez nimic

Mada, si eu am probleme cu cadourile pt iubitul meu. Pt motivul ca nu vrea niciodata nimic. Si asa ma mustra constiinta pt ca eu mereu vreau cate ceva, ba aia, ba cealalta, si le capat pe toate... si el nimic. Si asa ma mustra constiinta.... Cand mai casca si el gurita sa spuna ca isi doreste ceva nu stiu cum sa sar mai repede sa ii fac rost ca sa nu se razgandeasca. De Craciun acum i-am luat un film pe care si l-a dorit si a si spus ca il vrea dar zau daca stiu ce altceva sa mai iau...

Pupici,
Angelique 38+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 9 zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eris spune:

Yannia nu ma simt lezata pt k nu ma prea intereseaza...si mesajulmeu era tot pentru Maia asa k....si exact cum spui e problema mea dak nu vreau sa evoluez asa k...
Restul fetelor cum va mai simtiti?io ma cam plictisesc acasa am inceput sa spal hainutele lu bebe sa le am curate pt bagajul de spital.
Va pupic
Mada 35+ Ianis Cristian

http://family.webshots.com/album/561183310PuJpdG?vhost=family

AMR:5 saptamani!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

angi: tot cu filmele ati ramas?
De ce nu instalati DC++ si descarcati ce filme vreti voi de-acolo?

eris: plictiseala placuta...profita cat mai poti, o sa-ti dorest sa ai macar jumatate de ora in care sa nu ai ce face...Daca tot nu te conving asa, ti-l pot imprumuta pe darius cateva ore k sa vezi cum e...

Mav: ce ai facut la dr? cat ti-a prelungit tratamentul?

De isidora mai stiti ceva?? ne-a abndonat? sau e plecata la parintii ei? (sau am inteles eu gresit?)



Madalina 18+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )
Petrecerea de 1 an
Colaj de iarna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Ellen am vazut tirziu mesajul tau. Sper sa iei cit mai curind rezultatul de la triplu test si sa ai parte de o bucurie.

MAv ma bucur ca nu e nimic grav. Sper sa va apucati cit mai curind ... de treaba.

Am fost la doctor - la 20 saptamini - si am venit destul de suparata. Daca fac o programare la alt medic (macar pentru linistea mea si pentru a vedea ce este bebe) ma primeste fara intrebari, pot prinde o programare intr-un timp scurt?
La ce dr imi recomandati sa merg? (cu cit timp se face programare inainte? - as vrea pina in Craciun)

eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Angi greu - greu cu sarcina... dar sa vezi ce ne asteapta dupa. Acum citesc printre rinduri subiectele legate de alimentatie, despre lapte, crestere...

Acum sint tare nelamurita cu eco, asa ca nasterea si ce urmeaza inca sint ... indepartate tare... Nu ca n-ar reprezenta mari temeri.

eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

ina: pai nu stiu la ce medici ai fost k sa-ti recomand pe altcineva...
Nici eu n-am ami avut rabdare si am mers atunci la nimereala si..am dat banii degeaba.
Fara programre poti merge la Pol cu plata,dar nu e performant.
Isidora imi mai recomanda pe cineva, dar nu am retinut numele.
Sau la dr ciufu, la dr dobre la provita...
nu stiu unde sa-ti mai zic..

Madalina 18+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )
Petrecerea de 1 an
Colaj de iarna


Mergi la inceput