Mamici de iulie-august 2008, capitolul 13

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Eu pana nu merg la echo si vad ca totul este ok, nu ma linistesc. SI eu am tot felul de temeri, mai ales ca este prima sarcina si am avut de luptat in ultimii ani cu o anexita destul de urata. Si acum ma chinuie o durere in partea dreapta !!!Greturi nu am , varsaturi nici atat, in schimb sanii mi s-au marit putin si sunt usor sensibili si ma duc des la toaleta pentru pipi!!

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
6s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

fetelor,multumesc pt sustinere!vad ca multe dintre voi au renuntat la invatamant,din pacate,orasul in care locuiesc nu mi ofera prea multe alternative...in plus,chiar imi place ceea ce fac,dar din pacate,pe filosofie nu sunt posturi de titularizare si m am saturat in fiecare an de aceeasi birocratie/examen,stat pe la usile inspectoratului,mers dintr o scoala in alta.etc//anul acesta termin si romana si sper sa ma pot titulariza.hai ca am fost off topic.
eu il simt pe bebe din ce in ce mai des ca misca...,ieri cand am fost nervoasa a fost chiar agitat...
BUN VENIT NOILOR GRAVIDUTE,SARCINI USOARE SI DUSE PANA LA TERMEN SI COPII SANATOSI!iar fetele cu gemeni sunt niste norocoase si eu mi as fi dorit gemeni,chiar si tripleti,eu ami am un frate geaman si speram ca poate,cine stie...
azi am doar 2 ore,va fi o zi usoara...eu pe 27 merg iar la control si eco,dar nu 3d,sper sa mi spuna si sexul,o sa am 15 saptamani...in ianuarie vreau sa mi fac o noua eco morfologica,pt ca de aceasta n am fost multumita..cred ca voi merge la iosup...
O ZI PLACUTA,FETELOR!
13+

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Mona pupici multi sa nu te mai enervezi sa nu se agite bebe. Ce frumos ca il simti cum misca! Astept si eu sa ia burta mea forme care de care mai ciudate sa vad cate un piciorutz sau o manutza cum se misca pe acolo.
Cristina si eu tot acuma 3 ani am plecat si am zis de data asta e definitiv. Am mai fost aici intr-o excursi e prin europa si din toate tarile pe asta mi s-a pus mie pata. Bine si germania are un loc deosebit in inima mea, dar am ales Uk. Pacat e ca tara noastra este frumoasa are multe frumuseti dar ca de obicei se vede ce e mai rau prima oara nu ce e frumos. Sunt englezi care au vazut si partile frumoase dar maj stiu ca romania=orfelinate ca au tot vazut documentare la tv despre asta.
Legat de simptome vad ca la greturi stau mai bine bine ca ma si indoapa mama de trei ori pe zi cu papa plus alte bunatati intre si nu prea am timp sa mi se faca greata. Sanii inca sunt sensibili si cum zicea un ticker de pe aici ala simpatic cu poze mai mai o intrec pe jordan acusi. Bine ca barbatul nu se supara logic.
In rest nu le-am zis la ai mei nimic inca nu au observat nimic asa ca am tacut si noi mai vedem cum decurg lucrurile zilele astea si ne hotaram ce si cum.
Fug ca moata mea iar terorizeaza pisica (saraca pisica) ma duc sa scap matza din labutzele ei.
Pupici la toata trupa!


---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

buna dimineata fetelor!!
vad ca suntem doar 4 pt echo pe 21.12...parca eram mai multe
off ashtept cu nerabdare ziua de vineri...partea mai dificila e ca si eu si sotul vrem in priml rand sa fie sanatos dar apoi avem mici divergente in privinta sexului,eu mi-ash dori 100% fata el 100% baiat...asha ca pt vineri avem amnadoi emotii



Ana-Maria nimfomana dupa teste de sarcina
13+ sper la o!!!AMR 27sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x3k83m_video008_events" target="_blank">filmuletze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
Originally posted by anaxena

buna dimineata fetelor!!
vad ca suntem doar 4 pt echo pe 21.12...parca eram mai multe
off ashtept cu nerabdare ziua de vineri...partea mai dificila e ca si eu si sotul vrem in priml rand sa fie sanatos dar apoi avem mici divergente in privinta sexului,eu mi-ash dori 100% fata el 100% baiat...asha ca pt vineri avem amnadoi emotii



Ana-Maria nimfomana dupa teste de sarcina
13+ sper la o!!!AMR 27sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x3k83m_video008_events" target="_blank">filmuletze bebe




Ana, cred ca cel mai important e sa fie sanatos bebe. Dar tatii asa sunt, isi doresc baieti.

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
6s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

neata burtici !!!

eu nu reusesc sa ma programez la Iosup....am sunat pe nr. 0724.464646 si nu raspunde nimeni...

avalon, stii sa-mi spui si de unde este acest nr. de telefon ? de la ce clinica ? merci frumos pentru ajutor.

maryb 6+ cu mic

comoara mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Sigur ca stiu, este nr de tel de la clinica Fortis, str.Sandu Aldea nr 86. Pe Dr. Iosup il mai gasesti si la clinica Polisano str cuza-voda nr 53, tel 3369688, la CMU Unirea tel 0722318367 si la clinica Diagnosis tel 3271188 sau 90.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

quote:
Originally posted by maryb

neata burtici !!!

eu nu reusesc sa ma programez la Iosup....am sunat pe nr. 0724.464646 si nu raspunde nimeni...

avalon, stii sa-mi spui si de unde este acest nr. de telefon ? de la ce clinica ? merci frumos pentru ajutor.

maryb 6+ cu mic

comoara mea



maryb insista ca o sa-ti raspunda o asistenta tare dragutza



Ana-Maria nimfomana dupa teste de sarcina
13+ sper la o!!!AMR 27sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x3k83m_video008_events" target="_blank">filmuletze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Buna dimineata burtici!
Bun venit pt Angelinajolie si Evelien si sarcini usoare!
Rain si eu am ac=vut aceeasti problema cu medicul de familie dar s-a rezolvat foarte usor. Ma asteptam la multa birocratie insa a fost destul sa merg la noul medic cu sotul meu si cu buletinele si atat. Noi aveam fiecare alt medic de familie si cu ocazia asta ne-am inscris amandoi la acelasi medic cum era normal. Acolo am fost luata in evidenta si m-i s-a dat carnetul gravidei.

Anna 9+
AMR 31
vinebarza
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

avalon, merci mult de tot pentru informatii....super informatii.

anaxena, o sa mai incerc....sper sa reusesc azi sa ma programez.

maryb 6+ cu mic

comoara mea

Mergi la inceput