Mamici de iulie-august 2008, capitolul 13

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kity2004 spune:

Rain , eu sper sa fie o racita sau o leutza ca imi place f mult cind am fetita.
Am inceput si eu sa experimentez din neplacerile sarcinii si anume greturi si stare de somn la greu, la prima sarcina nu am avut nimic.Vad ca oricum greturile sunt ceva obisnuit .

V-ati facut programare vreuna la morfologica la Dr Iosup ? Daca da poate imi dati si mie un nr de tel de unde pot sa i-l gasesc. Am vb cu dc meu de morfologica si mi-a zis ca imi face el. Dc e super ok dar mai vreau si o a doua parere asa ca poate ma ajutati cu un nr de tel.

Vad ca randurile se maresc in continuu ceea ce ma bucura.

Noapte buna!

Oana Iza si bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Adriana,
Eu am citit situatia unei mamici care fusese la un concert in Bucuresti, cu multi multi basi si spunea ca nu i-a facut foarte bine copilashului...Nu ma pricep foarte bine la asta, sunt o incepatoare in ale mamicilor dar nu cred ca e foarte linistitor pentru bb...Ma gandesc asa, din moment ce chiar si unii doctori recomanda sa asculti muzica de relaxare, muzica linistitoare si chiar sa il lasi si pe bb sa asculte...

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

fetelor eu azi m-am vopsit
adiq am facut cel mai grav vopsit dintre toate
pt ca m-am documentat si am ajuns la concluzia ca nu face rau la bb si mi-a zis si dr ca ma pot vopsi concluzie am facut asha:
decolorat radacina +nuantat tot parul
si uite asha sunt o mica barbie blonda



Ana-Maria nimfomana dupa teste de sarcina
13+ sper la o!!!AMR 27sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x3k83m_video008_events" target="_blank">filmuletze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Eveline acuma daca Motanik a deschis capitolul e contul ei si numai ea poate modifica pana la capitolul urmator.
Rain ms.
Adriana ce sa zic nu vreau sa se supere lumea pe mine imi place ca revad locurile vechi unde am crescut si am amintiri placute si prietenii dar restul nu mi se pare deosebit este cam tot la fel si sincer mai mult am venit pt bunicile mele, dar pt noi se ch f multi bani durm lung si obositor mai ales cu un copil mic si sincer as prefera sa merg in locuri pe care nu le-am vazut. Bine asta este parerea mea si sper sa nu se supere nimeni sau sa zica ca is infumurata sau cu nasul pe sus sau mai stiu eu ce, au fost destule discutii din astea pe forum romanii ramasi in ro si disapora unde mereu diaspora sia exprimat parerea si cei de acas au zis ca is impotriva romaniei sau mai stiu eu ce, deci ma bucur ca sunt aici dar nu ma bucur intr-un fel. Poate m-am obisnuit eu prea mult in anglia si acum mi se pare nefiresc cum sunt unele lucruri dar cred ca asa ar pati multi. Uite de ex moranik vrea sa se restabileasca in ro noi nu. Depinde de fiecare unde se simte mai bine, pe noi nu ne leaga f multe de ro si apote de aia preferam uk si deja o consideram acasa.
In rest suntem happy ca este zapada si vede si fata zapada si o sa mergem la sanius si sa ne jucam in zapada cu fetita sa facem niste poze sa viziteze si Flo orasul apoi eu sa vizitez baia mare si tot asa. Anyway zapada e mare bucurie pt noi ca in uk este dar f rar si nu dureaza prea mult doua zile trei e mult deja.



---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

motanik, adauga-ma si pe mine te rog in lista:
DN 18.11.1981
UM 09.10.2007
DPN 17.07.2008

Didi 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

Cum pot sa ma trec si eu in lista voastrasi ce inseamna DN si celelalte litere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

angelinajoli

DN = data nasterii tale
UM = ultima data a mestruatiei
DPN = data probabila a nasterii bebelusului.
Bine ai venit printre noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Evelin, Angelinajoli, bine ati venit!!! Sarcini usoare si bebei sanatosi!!!
Mada, te inteleg . Prietena cea mai buna a plecat acum 3 ani in Anglia; in vara cand a venit mi-a zis ca nimic nu o mai leaga de tara, in afara de parinti. Eu o inteleg; aici nu ai nimic, mizerie la tot pasul, oameni nesimtiti, politicieni care isi bat pur si simplu joc de noi, oamenii de rand!!! Na, ca iar imi creste tensiunea.

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
6s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Am tot citit ce simptome aveti voi, de cum va simtiti.
Eu azi implinesc 7 saptamani si am doar putine greturi si astea in general de dimineata.Nu dorm mai mult ci din contra ma trezesc la 5.30 dimineata, fara sa sune ceasul.E drept ca ma trezesc si ma roade stomacul de foame.
Sanii nu mi-au crescut in mod spectaculos si nici nu ma dor.Ba se umfla putin ba isi revin
Daca nu as fi vazut la eco samburelul nici nu as fi zis ca sunt insarcinata.
E normal cum ma simt?
Nu credeam ca dupa ce raman insarcinata o sa am atatea temeri.Ma gandesc ca daca nu am toate simptomele poate nu-i ceva in regula....sunt nebuna.
Pobabil ca de acum incep grijile.Sa creasca mare in burtica, sa fie sanatos, sa se nasca si sa fie totul bine si apoi incep altfel de griji.Si probabil toatat viata o sa avem griji pentru bebe.
Va pup si ma bucur ca suntem asa multe gravidute in aceasta perioada.


ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lcazangiu spune:

da Ali ai perfecta dreptate, grijile vor fi la ordinea zilei incepand chiar din prima zi de sarcina pana la sfarsitul vietii cred, e normal de altfel!
referitor la simptome sa stai linistita ca nu este obligatoriu sa le ai, nici eu nu le-am avut sau nu le am, asa ca sarcina poate decurge la fel de bine si cu greturi si fara, ideea este ca analizele sa iasa bine si eco la fel.
eu timp de o luna nu am stiut nimic de bebe nu aveam nici un simptom, ma gandeam numai la prostii, dar cand mi-am facut a treia eco si am ascultat din nou acea inimioara zglobie si am vazut ca totul este in regula m-am linistit!
totul este sa incercam sa fim optimiste si sa alungam gandurile negre, mai ales ca sarbatoril bat la usa

Lori13+

Mergi la inceput