Mamici de noiembrie- decembrie (130)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

gabitz79 petrecere frumoasa va urez!!!!!!!

vasari si andra_bell mersi de uararile de ieri pt bb meu!
andra_bell La multi ani pt ieri si printzesei tale!!!!!!!!mersi si de sfatul cu alaptatul!

ggaby ai nascut???pregatim majoretele?????

va rog mai spuneti-mi si mie pozitiile in care alaptati si la care se poate sta cu spatele drept

adinag(Dany, ai o pozitie tare proasta. Cum sa nu te doara spatele daca tii si picioarele ridicate?) pai picioarele le tin pe pat spprijinite ca sa am genunchii indoiti...mai aproape de sani decat daca tin picioarele jos!cred ca nu m-am exprimat prea bine in cap. trecut


bb-eii vostrii la masa de noapte adica ora 3-4 ...cat dureaza pana adoarm iar???ca noi stam 2 ore :schimbat+papa+ragait+adormit la loc



COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

mamici!

gabitz, felicitari pt. micutza crestina!

Noi suntem bine...astazi implinim o luna...nu imi vine sa cred ce repede a trecut timpul...nu prea mai am timp de nimic..daca nu ma ocup de Ade in mod sigur ma ocup de Simo...acum cu sarbatorile suntem si mai ocupati cu serbari, cumparaturi si alte cele.
Ade a luat in greutate 600 de gr...nu este mult dar eu sunt multumita.. tinand cont ca in primele 14 zile a luat doar 30 gr.
Avem si colici..in fie care seara are micutza dureri de pe la 9 pana pe la 12.
Eu am o pofta uriasa de mancare...mult mai crescuta decat in timpul sarcinii...asa ca in loc sa slabesc..ca am ramas cu vreo 13 kg in plus.. ma ingras!
Voi purtati centura?
As vrea sa merg sa ma epilez..dar imi este cam teama cu operatia.. voi v-ati epilat ?

Stefania, Gaby, Adina, Lala, Iuliana..mai aveti atat de putin pana la marea intalnire! daca nu mai apuc sa intru va doresc nasteri usoare!

Pupici si o zi frumoasa!

Gianina, de 2X mamica de Simona Andreea(24.07.2003) si Adelina Elena (15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

gianina multe lunite si anisori inainte]bis]

gabitz...sa va traiasca sanatoasa micutza crestina.. distractie placuta!

gaby..intra si ne spune ceva..nu ne tine in suspans....

adina ..pai te joci cu moldovenii...

va urez o zi buna ..
si ne pare rau ca nu am reusit sa ne trezim mai devreme sa dam o cafelutza calda... da' ne iertati..ca o dam acum

mai avem putin...putin...cateva zile...sau cateva ore...?Doamne ajuta! www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">Stefania X 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Hihihi,beti cat mai puteti cafeluta,ca dupa aceeaaa...o sa va fie un dor...



Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by dany26



adinag(Dany, ai o pozitie tare proasta. Cum sa nu te doara spatele daca tii si picioarele ridicate?) pai picioarele le tin pe pat spprijinite ca sa am genunchii indoiti...mai aproape de sani decat daca tin picioarele jos!cred ca nu m-am exprimat prea bine in cap. trecut

COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007




Pai Dany, dar la ce-ti trebuie sa tii genunchii mai aproape de sani? E normal ca te doare spatele, ia gandeste-te tu putin! Zau incearca altfel, ca nu-i bine deloc! Tie-ti trebuie bb la san, nu genunchii ;-))

Vasari, vrei si tu sa ma "imbarbatezi" acuma... Oricum, multumesc

gaby, unde esti?

Stefi, hai la nastere cu tine!

Gianina, multa sanatate Adelinei!

Gabitz, un botez frumos va doresc!

Adina 38+ (maine 39...)

Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

M-am uitat pe PM si am mesajul asta de la Gaby, scris pe la 2.41 noaptea asta:

"...eu nu am somn am facut o baita si vad ca fac pipi mereu...si burta mi-e tare dar n-am nici o durere....daca nu intru maine inseamna ca e pe bune! MI-E TARE FRICA VAD CA M-A TRECUT SI CRAMPA!DOAMNE AJUTA!..."

Gaby, uite majoretele!!!!









Adina 38+

Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

adina eu vreau da' nuvrea asta mica..e baietoasa rau...

prima n-am fost atenta cand am citit si am crezut ca esti tu in cauza... si aveam niste emotii pt. tine..

da' gaby sigur a nascut... eu zic sa-i trimitem direct felicitarile...

mai avem putin...putin...cateva zile...sau cateva ore...?Doamne ajuta! www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">Stefania X 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:


Gabi, tinem pumnii! Nastere usoara!

Copilul meu doarme cu tricoul meu in brate. :)) Poate crede ca o strange mami la piept. De doua zile doarme cam agitata, nu prea inteleg eu ce se-ntampla. Si la sfarsitul mesei devine la fel.

Maria - 3 NOV 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xelanoimis spune:

Buna, avem si noi date pentru listuta
11.12, Andrei, 3050gr, 51cm, Apgar 9, cezariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xelanoimis spune:

Ieri am ajuns acasa si a fost o noapte de cosmar, Andrei a plans continuu pana spre dimineata, nimic nu reusea sa-l calmeze decat temporar. Cred ca-l durea burtica... a tras si o tura de sughit.

Vin si eu cu niste intrebari, repetate probabil de o multime de ori, dar n-am mai apucat sa citesc nimic si perspectivele nu sunt prea bune....

Cum ii calmez sughitul?
Cat trebuie sa pape pe zi?

Mama are laptic, dar el refuza sa suga la san, sta doar si limpaie si plange nervos cand vede ca nu curge nimic. Cred ca s-a obisnuit cu biberonul .

Mergi la inceput