Nasterea la Medlife ( 4 )

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

ralu_t bine ai venit !

Despre dep de neonato poti sa afli ce vrei tu daca faci o vizita in spital. Nu trebuie sa programezi, doar sa mergi acolo si sa ceri sa-ti arate maternitatea.

Noi am fost placut impresionati cand am vizitat " acvariul " - cum se numeste salonul bebelusilor. Au geamuri mari peste tot, poti sa-ti vezi copilul in permanenta si desene marine pe un perete.
Ne-au asigurat ca au dotari corespunzatoare si pentru tratament in caz de pb sau pt prematuri. Singura pb este ca sunt destul de costisitoare.
Sfatul meu este sa te gandesti dinainte la un spital de back-up in caz ca bebe vrea sa vina inainte de 37 de saptamani (Doamne fereste !). Ei pot sa il ingrijeasca dar e f scump.


Anka AMR 6 zile !!! Andrei


poze burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

uberbax am ales eu cezariana pentru ca am miopie si sunt convinsa ca e mai bine pentru bebe.
Iti dau pm


Anka AMR 6 zile !!! Andrei


poze burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Anka ai stabilit ce tip de anestezie vrei la cezariana ?
Eu sunt in dubii

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim pana pe 27 decembrie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

uberbax n-am cum sa-ti dau pm pt ca nu l-ai activat.... vroiam sa-ti dau nr meu de tel sa-mi dai vesti in caz de....

Anka AMR 6 zile !!! Andrei


poze burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Eu vreau neaparat partiala si am inteles ca nu se face epidurala sa face rahianestezie - care e asemanatoare cu epidurala, doar ca amortesti mai tare si sunt ei siguri ca nu dai pe acolo din picioare...

tu de ce ai dubii?


quote:
Originally posted by Lala_D

Anka ai stabilit ce tip de anestezie vrei la cezariana ?
Eu sunt in dubii

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim pana pe 27 decembrie!





Anka AMR 6 zile !!! Andrei


poze burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Ai vorbit cu anestezistul ?
Eu vreau cu epidurala , de ce neaparat rahie , la rahie daca misti ramai cu dureri de cap ...offf...cred ca a fost mai usor sa nasc normal decat va fi acu

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim pana pe 27 decembrie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

N-am vorbit inca... cu o zi inainte sau dimineata inainte de operatie... Sincer nu m-as mai duce pana acolo daca pot vorbi cand ma internez, ca mi-e atat de greu sa strabat orasul

Cum adica daca te misti iti da dureri de cap ? Daca te misti cand iti face injectia sau dupa?



Anka AMR 6 zile !!! Andrei


poze burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by anka.san

N-am vorbit inca... cu o zi inainte sau dimineata inainte de operatie... Sincer nu m-as mai duce pana acolo daca pot vorbi cand ma internez, ca mi-e atat de greu sa strabat orasul

Cum adica daca te misti iti da dureri de cap ? Daca te misti cand iti face injectia sau dupa?



Anka AMR 6 zile !!! Andrei


poze burtik





Dupa injectie.
Nici eu n-am apucat ieri sa vorbesc. Am asteptat-o jumatate de ora dar a intrat intr-o interventie. Asa ca a ramas sa vorbesc vineri .
Sper sa ma lamureasca .
Eu vreau anestezia dupa care te poti ridica cel mai repede si dupa care poti alapta cel mai repede. Nu imi place ideea de a fi separata de copil 24 de ore.
Sunt dusa rau ...cred.

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim pana pe 27 decembrie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Nu esti dusa deloc sau sunt dusa si eu cu tine
pentru ca exact asta i-am spus si doctoritei cand am vorbit de anestezie.

Doar ca nu stiam ca e asa naspa rahianestezia .
Acum d-abia astept sa vb cu anestezista, sa vedem ce are de spus.

Banuiesc ca daca insisti pot sa-ti faca epidurala, oricum iti monteaza catater pt calmantele de dupa....

La voi sotul o sa asiste la nastere?


Anka AMR 6 zile !!! Andrei


poze burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Nope . Nu il vreau acolo. La mine sotul va trebui sa il tina de mana pe Bogdan pe hol . Nu am cu cine sa il las ( si nici nu as vrea ) asa incat va trebui sa stea cu piticul in sala de asteptare.

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim pana pe 27 decembrie!

Mergi la inceput