Nasterea la Medlife ( 4 )

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Buna dimineata, dragele mele !

Am fost ieri la control la Mirela Popa, iar situatia sta la modul urmator: bebe e intr-adevar foarte jos dar colul nu e sters inca. Mai exista ceva acolo....

Deci ori vine bebe inainte, ori ajungem la termen

Cam astea sunt "noutatile"...

Pupici si sanatate multa la burtici si bebici

Anka AMR 6 zile !!! Andrei


poze burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Buna tuturor!

Eu cochetez cu gandul de a naste la Medlife, insa deocamdata nu sunt foarte hotarata. Am tot citit ce s-a scris pe aici insa nu am reusit sa gasesc descrierea unei nasteri naturale Toata lumea povesteste de cezariana.
Evident ca este devreme (in cazul meu) si nu am de unde sa stiu daca voi putea naste natural (cum imi doresc). Dar as vrea sa stiu cum a decurs o astfel de nastere.
Pentru cele care sunteti obisnuitele acestui topic, poate ma indrumati la vreun capitol/pagina....daca mi-a scapat mie cumva si exista o astfel de poveste. Daca nu, poate exista vreo mamica care a avut aceasta experienta la Medlife si o poate impartasi cu noi.

Multumesc mult,
Ina

pana ne vom strange in brate ...adica pe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

neata pufoaselor!

uberax, anka, si celelalte mamicutze care urmeaza sa nasca...tinem pumnii stransi sa fie totu floare la ureche si bebe sa vina fara mai usor ca taxiul!


pupici dulci!

mami_papatot 23+ cu Honey mica

http://community.webshots.com/user/mami_papatot

Sunt cucoana-n casa mea!

http://bd.lilypie.com/24Mjp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Buna ziua fetelor!Multumesc mult de urari mami_papatot!Sa Dea Dumnezeu sa fie totul bine!
Anka si eu merg iar luni la control sa vedem ce ne zice.....ca semne nu prea sunt!Dar tu cate saptamani ai?

O zi buna la toata lumea!

39 si 5 zile saptamani,fetita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Anka dar tu ai ceva simptome......ca eu nu am deloc.....o veni bebe asa pe nepregatite?

39 si 6 zile saptamani,fetita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Uberbax, si curaj

Intr-adevar nu mai avem mult....
Eu am intrat ieri in 39 de saptamani si, in afara faptului ca e bebe foarte jos nu mai am alte semne....

E adevarat ca mai mi se intareste burtik, dar am inteles ca e normal si nu doare, deci nu sunt contractii eficiente....

Ma misc mai greu, ma trezesc mai des noaptea, dar astea nu sunt semne de nascare iminenta

Tu, cum te mai simti?

Anka AMR 6 zile !!! Andrei


poze burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

mami_papatot ce tare ai fost

mai usor ca taxiul

Multumim mult de urari


quote:
Originally posted by mami_papatot

neata pufoaselor!

uberax, anka, si celelalte mamicutze care urmeaza sa nasca...tinem pumnii stransi sa fie totu floare la ureche si bebe sa vina fara mai usor ca taxiul!


pupici dulci!

mami_papatot 23+ cu Honey mica

http://community.webshots.com/user/mami_papatot

Sunt cucoana-n casa mea!

http://bd.lilypie.com/24Mjp3.png



Anka AMR 6 zile !!! Andrei


poze burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

VALI ce mai faci? cum mai e cu pinkie? v-ati obisnuit una cu alta?

Ne e dor de tine si te asteptam cu pozici

Anka AMR 6 zile !!! Andrei


poze burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

buna gasit fetelor, din nou, de data asta nu mai sunt doar la faza de tatonare, sunt ferm hotarata sa nasc la medlife, mi-am facut programare pe 9 ian. la mendez, sper sa-mi placa si sa raman la el. daca nu mai testez si alti medici de prin spital.
il apreciez f tare pe medicul meu actual si m-a ajutat f mult in obtinerea sarcinii, dar din nefericire nu participa la nastere decat 5 min, iar despre spital nu am o impresie buna. voi merge la el sa-mi monitorizeze sarcina pana la sf, dar voi naste la medlife.
eu v-am mai scris odata dar nu mi-a raspuns nimeni, asa ca mai incerc. are cineva referinte despre departamentul neonato?
in rest va doresc sarcini usoare si bb-ei sanatosi.
ralu

a venit toamna...cu un bebe albastru!!!
16+
drumul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Anka la fel si eu sunt ca tine cu acceleasi simptome ca sa zic asa,nimic serios!vad luni ce hotarasc cu doamna dr.,probabil voi face cezariana sapt viitoare....asa ca s-ar putea sa ne intalnim pe acolo!
numai bine si sanatate multa!
Dar tu ai ales sa faci cezariana?

39 si 6 zile saptamani,fetita!

Mergi la inceput