Mamici de iulie-august 2008 (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Madina, sunt in saptamana 12, maine intru in 13 deja. Nu intra in panica pt hematoame, se pare ca singura solutie e odihna. Daca esti atenta si nu faci efort e ok, insa eu cu cel mic mai greu pt ca ma solicita. Trece si el printr-o perioada grea si nu e usor.

Vicki, mersi si tie. Eu sunt din Nantes si am ecografie maine, de asta nu m-am mai dus la urgenta. Am luat un no spa si sper sa fie bine la noapte. Ma verific tot timpul. E mai complicat sa plec acum de acasa ca am copilul bolnavior si mi-e mila sa-l las. Daca chiar sangerez, o sa plec. Am stat ieri cam mult in frig, iar azi l-am tinut pe Vladimir in brate ca plangea rau si eram singura cu el.

Nasterea ariciului junior Pozele mele Poze cu noi si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Sibylle eu vineri merg la eco si nu mai am stare. Daca ai 13 saptamani nu e o greseala in DPN-ul tau? Ti-ai ales maternitatea in care o sa nasti?

Extraordinara povestea nasterii lui Vladimir.

_
Vicky 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Am inteles ca data e cu cateva zile inainte de ce mi-au spus la inceput, dar acum nu mai schimb nimic, maine se pare ca voi avea DPN exact, in functie de masuratori si daca totul e ok. Ce sa mai zic ca acum m-a apucat si o durere ca la ciclu ...

Aici era o maternitate faina, dar cand am sunat deja nu mai erau locuri pt iulie. Se pare ca aici se pun viitoarele mame pe lista de asteptare chiar inainte de a avea confirmarea sarcinii. E o maternitate super si personalul are o latura umana.

La cea la care am nascut prima oara si unde o sa merg si acum pot sa zic ca e o adevarata uzina. Erau 13 nasteri in noaptea in care am nascut : am stat la coada la peridurala si aveam dilatatie 7 deja cand mi-au pus-o ( oricum, cred ca crapam daca nu imi faceau peridurala ), iar apoi la nasterea propriu-zisa am asteptat 45 !!! de minute pana s-a eliberat ginecoloaga ca sa ma poata asista. Singura consolare e ca e un spital mare si au multa experienta.

Am fost odata la Lyon si mi se pare un oras superb.

Nasterea ariciului junior Pozele mele
Poze cu noi si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Si eu am fost la Nante, dar din pacate l-am vazut numai noaptea ca ziua eram inchisi in birouri :((((( (eram intr-o delegatie).

M-ai speriat cu maternitatea de numa. CA eu inca nu am sunat, am zis ca o fac dupa eco de 12 saptamani. CA asta la care vreau eu e destul de bine cotata si acum imi e frica sa nu se fii umplut . Uuuufff, ufff.

MAi ia un spasfon pentru dureri (oricum mie mi-a zis doctoru ca se iau 2 deodata). Daca se intetesc durerile du-te la spital, nu mai sta. Eu am fost cand aveam 7 saptamani ca ma durerea burta, nu foarte tare, dar atat cat sa ma streseze. Nu era nimic, dar mi-a zis ca in caz de sangerare trebuie mers de urgenta.

_
Vicky 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Ce faceti?
Sper ca sunteti toate bine.
Sybille tinem pumnii sa nu fie pb.
Eu am inceput f frumos dimineatza cu "pretena de portelan" in brate. Uff macar duminica sa ma simt mai binisor sa nu ma ia cu vomat prin avion sau prin salile de asteptare.
Gata din seara asta trecem la sortat haine de bebe pt luat cu noi prosopel, cearsafuri, halat de baie etc. Creca ei ii trebuie mai multe decat noua la un loc. Sper sa aiba loc toate in valize, apoi tre sa sun maine la taxi sa vad cat ne costa si sa facem programarea pt dum dimineatza ca la 12 jumate pleaca avionul deci pe la 10 jumate tre sa fim la aeroport deci pe la vreo 9 tre sa plecam de aici deci o luam de dim la pas.
la noi de doua zile deja s-a facut rece tare deja ingheata totul dim e totul inghetat si alb si un miros din ala de iarna. Poate poate o si ninge ca ar fi frumos.
In rest nimic nou de la noi. Maine mergem la eco am emotii. Sper sa fie totul ok sa nu fie pb sa pot pleca linistita in vacanta.
Va pupic de toate!

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Buna fetelor!Sunt o viitoare mamica gravida in 10 saptamani si voi naste pe 13.07.2008.Mi-ar placea sa-mi fac prietene noi pe acest forum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna Tecky!
Bine ai venit sarcina usoara si bebe sanatos si papacios!
Daca ne dai si data ta de nastere si data ultimului ciclu te putem trece in listutza.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Tecky, bine ai venit!!!!
Fetelor, eu abia pe 3 ianuarie am reusit sa imi fac programare la doctor. Oare nu este prea tarziu???

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
4s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

cristina_26 e ok. Eu am fost la doctorita mea prima data la 8s. Aici mai devreme de 7 nu te primeste.

_
Vicky 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

pe 3 ian mi se pare cam tarziu...dar sigur nu mai gaseshti loc in alta parte...stai linishtita totul va fii bine
eu sunt foarte matinala de vreo 2 zile
am duc urocultura la laborator si cica tocmai miercuri aflu dc e sau nu infectie urinara
nu mai pot manca..asta mi se pare ciudat
mi-a disparut somnolenta si pofta de mancare...acum la ce sa ma gandesc??ca eu ca de obicei ma gandesc la cei mai rau...si pan ape 21 mai e o veshnicie
eu ash propune sa ne numaram cate suntem programate pe 21
adiq sa zic eu nr 1..urmatoarea care citeste nr 2 si tot asha..ca tare curioasa sunt cate om fi
si ce discutii vor fii in ziua aia...sper sa fim toate super bucuroase



Ana-Maria nimfomana dupa teste de sarcina
12+ sper la o!!!AMR 28sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x3k83m_video008_events" target="_blank">filmuletze bebe

Mergi la inceput